İnsanlar Hata Yapar

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve roxett tarafından 22 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : roxett
  1. roxett

roxett Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108

Adam yeni aldığı arabasına bakmak için evinden dışarı çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle, arabanın kaportasını mahvettiğini görmüş. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve kaportaya vurduğu çekiçi alarak çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış.Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş. Doktor çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da, elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin parmaklarını kesmek zorunda kalmış. Çocuk ameliyattan çıkıp, gözlerini açtığında, bandajlı ellerini fark etmiş ve gayet masum bir ifadeyle,
    "Babacığım, arabana zarar verdiğim için çok üzgünüm," demiş ve sonra babasına şu soruyu sormuş:
    "Parmaklarım ne zaman yeniden çıkacak?"
    Babası eve dönmüş ve intihar etmiş.

2. 17 Ağustos 2006
  3. fatmanur66

fatmanur66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    tesekküeler arkadasim gercektende cok önemli bir konu bu.aslinda bende bazen bu hatayi yapiyorum . 2 cocugum var ve birbirleriyle pek anlasamiyorlar bazen öyle bunaliyorumki cok kiziyor ve bagiriyorum.yanlis oldugunu biliyorum ama o an sabirli olamiyorum.simdi düsünüyorumda bu yaziyi hic unutmamam lazim. aklimda herzaman olacak ve sinirli oldugum zaman yaziyi düsünecegim .sagol canim tesekkürler

4. 17 Ağustos 2006
  5. xsxulem

xsxulem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    benim de iki oğlum var ınanın bir kere bile vurmadım ama hep cezalandırım son gunlerde moralim bozuk oldugunda cok bagırdım ama bu yazı beni kendime getirdi aslında bu yazıları eşlerimize de okutmak lazım

6. 17 Ağustos 2006
  7. fatmanur66

fatmanur66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    inanin bu yazi benide cok etkiledi . kimse kusursuz olamaz özellikle cocuklar . bizde cocukken cok hatalar yapiyoruzdur . bunlarin bilincindeyim aslinda ama iste biranlik sinirle oluyor hersey.biliyormusunuz esim benden daha sabirli cocuklara karsi.ama cok etkilendim ya bundan sonra insallah daha sakin yaklasacagim cocuklarima.tsk

8. 18 Ağustos 2006
  9. xsxulem

xsxulem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    sitenin bize en buyuk faydası kendimize ve birbirimize destek olup dogruları bulabiliyoruz

10. 24 Ağustos 2006
  11. gulayy

gulayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızıma bazen dayanamayıp bağırıyorum ve sonra pişman oluyorum
    ama bu yazıdan sonra kolay kolay sinir olmam herhalde:rolleyes2:

12. 24 Ağustos 2006
  13. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    çok doğru söylüyosun süslü...oğlum henüz 6 aylık ama yinede ona bağırmamaya çalışıyorum.bu yazıdan sonra extra dikkat edicem.teşekkürler...

14. 24 Ağustos 2006
  15. xsxulem

xsxulem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    canım her zaman annemin bana bagırdıgında neler hıssettiğimi düsünüp oğullarıma anlayışla yaklaşmaya çalıştım etrafımda cok kötü olaylar gördüm daha manasını bilmeden yanlış söylenen sözler için çocukların agzına bıber suruyorlar, çımcıkleme cezası ellerine vuruyorlar bence hıcbır cocuk aklı yerıne gelmeden cezalandırılmamalıdır

16. 25 Ağustos 2006
  17. aylacet

aylacet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ya gerçekten inanamıyorum bu olaya.. Evet kızarız bağırırız belki çocuklarımızada bu denli öfkeyle şiddet uygulamayı hiç aklıma getremem. böyle birşey olamaz...

18. 24 Aralık 2006
  19. EU3

EU3 Guest

yazik cok yazik ufacik cocuk bide baba olucaklar yani