Insanlara güvenmeden yasamayi ögrenmek..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sensible tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Sensible
  1. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Gecenlerde internet üzerinden bir is basvurusunda bulundum. Hem kendim icin hemde nisanlimin adina.
    Kisa bir süre sonra nisanlima randevü icin mail geldi. Nisanlimda is verenin kim oldugunu arastirdi ve adamin bir dolandirici oldugunu ögrenince arastirmadan basvuru yaptigim icin bana cok kizdi. Tek basina beni disari dahi birakmaya korkacakmis, calistirmaktan bile korkacakmis, cok fazla iyi niyetli hatta bu kadar saf olmamam gerekiyormus. Baya bir kizdi, ama hakliydi kizarken. Insanlara güvenip kötü birsey yapmaktansa, benim iyiligim ve güvenligim icin simdi bana kizip anasinin gözü olmayi ögretmek istiyormus. Yoksa Istanbul gibi bir sehirde her yalniz bir is yapacagimda kafayi yermis.
    Ben yurtdisinda dogup büyüdüm ve burda dolandirici insanlar o kadar azinliktaki, parmakla sayilacak kadar az diyebilirim. Istanbul'un cok daha farkli oldugunu biliyorum, ama benim düsündügümden dahada farkli oldugu kesin.
    Evlenip istanbul'a yerlesecegim. Kendisi gelmek istemiyor yurtdisina, yani benim bulundugum yere.

Burada herkes birbirine güvenir, kimseden kimseye kötülük gelmez. Simdi insanlara güvenmeden yasamayi ögrenmek cok zor, ama dedigi gibi anasinin gözü olmaliyim, yoksa Istanbul yutarmis adami.. Isim zor..

2. 5 Şubat 2010
  3. _NURUM_

_NURUM_ Guest

canımm sadece istanbull içinn deil bence dünyanın her yerindee aynı.babana bile güwenmicenn derleryaa artıkk o durumaa geldikkk.
    nerde olursan oll dikkatli ol canımmm.nişanlındaa seni korumak istediği içinn kızmışş.tedirginn olmuş.

4. 5 Şubat 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    doğru demiş

dikkatli olman gerekiyor

alışırsın zamanla, umarım

6. 5 Şubat 2010
  7. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    zaman böyle işte
    dayı yegenini öldürüyor bu zamanda.
    ben küçük bir yerde yaşadığım halde
    zorlukları oluyor
    istanbul tabi daha zordur.

nişanlın senin yanına gelsin
    orda iş bulmak daha kolay olmazmı acaba
    .

8. 6 Şubat 2010
  9. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108

Canim buraya gelse bir cok acidan rahat ederiz, bu kesin.
    Yani maddi acidan ilk zamanlar tabikide sIkIntI cekilir, dil ögrenip is bulmasi zaman alir, ama en azindan güvenli bir yerde oldugu icin bende akli kalmaz.
    Sorun, Istanbul'da büyümüs kisiler burda 1-2 yil, belki daha fazla süre, baya bir sIkIntI cekiyor. Sosyal hayat Istanbul'a göre cok daha az. Belki bu nedenden dolayi burayi sevmeyebilir.Ama insanlar biraraya geldiklerindede birbirlerinin kuyularini kazmiyorlar. Yabancilari gectim, zaten yabancilarla pek sIkI fIkI degildir Türkler. Kücük bir yer oldugu icin herkes birbirini tanir, ve burda yasayan gencler (Türkiyedeki kadar hayat mücadelesi olmadigi icin) cok saf yetisirler, kötülük düsünmezler. Tabi istisnalar haric.
    Yasadigim ülkenin baskenti, dünyanin en güvenilir baskenti secildi gecenlerde. Gercekten yasanilacak yer, ama kendisi kabul etmiyor. Hos bende Istanbul'da yasamayi istiyorum tabi, yenilikelre acik bir insanim. Sorun bu degil zaten. Cevreye felan alisirim, daha önce baska bir ülkedede tek basina yasadim bir süre. Zamanla alistim.Sorun insanlara güvenmeden yasamayi ögrenmek. Nisanlim buraya gelmek istemedigine göre, benim Istanbula tasinacagima göre, bu duruma alismam gerekiyor ve kendimi hazirlamam gerekiyor ve bunun zor olacagini biliyorum. InsAllah alisirim bu duruma.

Son düzenleme: 6 Şubat 2010
  10. 6 Şubat 2010
  11. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Alisirsin tabii ki baska cagren yok ki CADIARZU

Ben senin yerinde olsam onu yasadigin yere getirmeyi aklimdan bile gecirmezdim. Bence herzaman bayan erkegin yanina gitmelidir. Oda öyle istiyormus ne mutlu sana aklinda acaba benimle yurtdisi icin mi evleniyor süphesi olmaz icinde. böylesi daha iyi inan.

12. 6 Şubat 2010
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    iş adamlarının %80 sahtekardır sigorta yapmazlar paranı zamanında vermezler

kadınlarıda ikinci planda hep düşünürler avrupa gibi sözleşme hak yok burada

onların derdi köşeyi dönmek en kısa zamanda, neler gördük neler

tabi holdingler için yazdıklarım değil :tomato::tomato::tomato:

14. 6 Şubat 2010
  15. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim tabiki bende buna cok mutluyum. Zaten bana en basta, ben oraya gelirim gibi birsey söyleseydi, kesinlikle baslamazdim iliskiye. Sende yurtdisindaymissin, bilirsin erkeklerin yurtdisina cikmak ugruna yurtdisinda yasayanlarla evlenmek istemelerini.
    Ben zaten gitmeyi istiyorum, en bastan kabul ettim bunu. InsAllah dedigin gibi böylesi daha iyi olur, öyle umuyorum bende.

16. 6 Şubat 2010
  17. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim Türkiyenin önde gelir firmalari var bilirsin sende, simdi firma isimlerini yazmayayim yasaktir belki. O gibi yerler saglammidir acaba?

18. 9 Şubat 2010
  19. oOopitipiti

oOopitipiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kıyamam sana ben ya:1hug:
    evet sahtekar çok ama herkes öyle değil kesinlikle, benim eski çalıştığım yer de şimdiki yerim de gerçekten çok dürüst insanlar
    fazla önyargılı olma ve korkma, sen zaten iş görüşmesine gittiğinde neyin ne olduğunu anlarsın o anda.
    firmalar tabii ki çok iyi olur ama küçük şirketlerde de bulbilirsin inan
    sıkma canını=)