insanları dış görünüşüylemi değerlendiriyoruz acaba..???

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve HeartLess tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

20 Mart 2008
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bu sabah servisten indim ve her zamanki yerden poğaçamı aldım işe doğru yürürken birden karşımda düzgün giyimi olmayan ama yaşlı bir amca çıktı..konuşma tarzıda biraz bozuktu..kızım dedi durdum..meğer adres soracakmş.sordu bende tarif ettim..o kadar içten bir sesle ""allah senden razı olsun kızım " dedi iki kez ve ekledi o kadar çok kişiye sordum ki hepsi beni azarladı kızım dedi..o kadar üzüldüm ki anlatamam.sonra iyi günler dedim ve ayrıldık..düşündüm o ara arkamı döndüm çoktan gitmişti keşke caddeye kadar ben götürseydim diye içimden geçirdim ama gitmişti..söylediği o söz o kadar düşündürttü ki beni..herkes azarlamış..hepimiz insanız..kimse kimseden üstün değil..dış görünüşüne aldanıp ne kadar yanıldığımız insanlar olmuyormu?? bu konuda sizin düşünceleriniz nedir.?? hiç böyle bir olayla karşılaştınız mı???

2. 20 Mart 2008
  3. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    Genelleme yapmak istemiyorum ama maalesef biz etiketçi bir milletiz.
    Kişilerin kimlikleri ile değil, giydikleriyle, giydiklerinin markalarıyla ilgileniyoruz.
    Herhanig bir ortamda çokda matah olmayan kıyafetlerle sözünüzü dinletmeniz zor.
    Ama oraya son derece süslü giderseniz, herkes pür dikkat dinler...
    İstisnalar illaki vardır... Ve tabiki giyim kuşam önemlidir.Neticede bende giyimime çok fazla özen gösteriyorum.
    Ancak sadece yol soran bir insanı, sırf görüntüsü sebebi ile (tinerci,serseri vs leri muaf tutuyorum) itelemek, muhatap olmamak son derece hazımsız ve ne oldum delisi bir takım minik beyinli, ruhsuz, kimliksiz insanların yapacağı şeydir...

4. 20 Mart 2008
  5. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    ne oldum degil ne olacagim de!
    lafinin anlamini bilmeyen insanlar yapar o terbiyesizligi.......
    amcayada cok uzuldum bu arada...

6. 20 Mart 2008
  7. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Elendra, tamamen katiliyorum.

amcaya çok uzuldum. ve maalesef boyle olaylar çok oluyor. bende geçen sene Ankara fransa konsoloslugunda boyle birseye raslamistim.
    amcanin karti kaybolmustu ve fransaya geri donmeleri için vize gerekiyordu, ayni olay bizim basimiza geldi, gumrukte babamin kartini dusurmustuk...

biz çok kolaylikla aldik vizeyi, malum, fransizca ana dilim gibi...ama amca konusamiyordu, ve oradaki turk insanlar, turkçe degilde fransizca konusuyorlardi herkesle (acayip bir sekilde), ve amcanin kiyafetinden tutun konusamadigi o dil yuzunden çok asiri derecede kuçuk dusuruldu.

babam dayanamadi. bir anda onlara bir iki laf soyledi. ok gibi oturttu onlari. ve bi kaç zaman içinde verdikler vizesini. adamin gozleri bulanik halde babama dualar edisini duyunca aglamistim. ellerinden opmustum. o gun onu hiç unutamamistim...simdi yine aklima geldi.
    Allah'a emanet olsunlar...

8. 20 Mart 2008
  9. miki

miki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    GÜZELLİK SEVİMLİLİK YADA SEKSİLİK,,,HEPSİ İLK 15 DK PEKİ YA SONRASI ???? bu benim sevdiğim sözlerimden biri,,ne yazıkki insanları önce dış görüntüleriyle değerlendiriyoruz sonra içine bakıyoruz,,,acı ama gerçek,,

10. 20 Mart 2008
  11. eylxuxl25

eylxuxl25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yok ne elbise gördüm içinde insan yok...cümlesi herşeyi açıklıyor sanırım...

12. 21 Mart 2008
  13. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Millet olarak çok değişime uğradık..Ye kürküm ye misali
    Ne yaşlı,ne özürlü görmez, ne garibana yardım etmez oldu milletim

Benim bu çok sevdiğim Ata sözü şimdilere uyuyor sanırım

İNSANLAR KIYAFETLERİ İLE KARŞILANIR FİKİRLERİ İLE UĞURLANIR .

Bu güzel konu için çok teşekkürler Songül

Son düzenleme: 21 Mart 2008
  14. 21 Mart 2008
  15. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    insan giyimiyle kuşamıyla belki herkesin dikkatini çekebilir ama hamuru bozuk olduktan sonra saygı göremez etiket nedir ki dış görünüş sadece o an için önemlidir peki iç güzelliği yoksa ne anladım ben bu görsellikten insanların kürküne değil içindeki kalbinin temizliğine dikkat etmek gerekiyor işte halkımızın en zayıf yanı...

16. 22 Mart 2008
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ne kadar acı insanları giyim kuşamına,şivesine göre değerlendirmek.Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok,ne elbiseler gördüm içinde insan yok...Mevlana'nın bu sözü her şeyi özetliyor.Kılık kıyafet çul parçası,içindekini değiştirmez.Böyle insanlara dersini vermek şart.Kötü Kazen

18. 22 Mart 2008
  19. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    ne kadar hayır desekte bence evet dış görünüşleri ile önce değerlendiriyoruz...
    öyle bir zamana geldik ki ön yargılı olup, dış görünüşüne bakıp birşeyler düşünüyoruz...