insülin tedavisi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve inaysa tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

12 Ekim 2008
    Konu Sahibi : inaysa
  1. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar , merhaba şeker testi yaptırdığımda şekerim yüksek çıktı doktorun önerdiği diyetlede düşmedi malesef şimdi insülin tedavisine başladım 2, günüm bugün ama sanki onunlada düşmüyor hissine kapıldım acaba aranızda benim gibi insülin tedavisi gören varmı varsa bu tedavi nekadar sürüyor nekadar zamanda sonuç alınabiliyor :1no2:

2. 12 Ekim 2008
  3. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle gecmiş olsun canım bende insülin tedavisi oluyorum ...benim şekerim diyetle düşüyo ama birara hiç kilo alamıyodum doktor pilav makarna filan yemen için insülin vurulman gerek dedi ögle ve aksam yemeklerinden önce 4 doz vuruluyordum anladıgım kadarıyla sende seker ölçüm cihazı yok ...en kısa zamanda bir ölçüm cihazı edin...şimdi doktorumun istediği kiloya geldim diyetime uyuyorum fakat kacamak yapıcaksam yada yemege filan dısarı cıkıcaksak haftada iki kereyi gecmemek sartıyla insülin vuruluyorum ...insülinle düşmemesi gibi bişey olamaz sen ölçüm yapmadıgın için sana düşmüyomus gibi geliyordur...

4. 14 Ekim 2008
  5. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    montesori öncelikle yardımın için teşekkür ederim ama evde şeker ölçüm cihazı var ve günde yaklaşık 10 defa ölçüyorum
    dün tekrardan konuştum dozajı arttırdılar başlangıçta günde 4 defa 2 doz uygulanıyordu şimdi öğlen üç doz akşam 4 doz şeklinde uygulanacak benim merak ettiğim bu insülin hemen etkisini gösteriyormu yoksa iki üç gün içindemi düşüyor bu şeker

6. 14 Ekim 2008
  7. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    inaysa benim insülinin hemen etkisini gösteriyor yemeklerden 20 dk.önce vuruluyorum ...neden günde 10 kere ölçüyosun anlamadım 6 kere yeterli ...ben bazen kahvaltı sonrası ölçmüyorum bile genelde sabahları düşük oluyo birde yürüyüş yapıyormusun o da sekeri dengeliyo tarcın da öyle doktor bana meyveleri sütle tüketmemi içine de 1 cay kasıgı tarcın atmamı söyledi...

8. 14 Ekim 2008
  9. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benimde 50 gr şeker yüklemem aç 140 yüklemeden sonra 253 çıktı.öceki akşam gece de dahil tatlı yemiştim bunla alakası yok dedi doktor hemen diyete başlattılar.aklıma takılan 100 gr şeker yüklemesi yapılması gerekmiyormuydu anlaşılması için.bildiğim 50 gr fazla çıkanlar 100 grmı yapıyorlar

10. 14 Ekim 2008
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    kızlar normalde kaç çıkıyordu ki şekeriniz?

12. 14 Ekim 2008
  13. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benimde 50 gr şeker yüklemem aç 140 yüklemeden sonra 253 çıktı.öceki akşam gece de dahil tatlı yemiştim bunla alakası yok dedi doktor hemen diyete başlattılar.aklıma takılan 100 gr şeker yüklemesi yapılması gerekmiyormuydu anlaşılması için.bildiğim 50 gr fazla çıkanlar 100 grmı yapıyorlar

14. 14 Ekim 2008
  15. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    rüyagibişeker arkadaşım aç 140 çok yüksek 50 yüklendiğindede yüksek çıkmış normalde 100 yada 75gr larıda istemesi lazımdı doktorun diyet yap tekrar ölçtür eğer yine yüksek çıkarsa bizim gibi insüline başlarsın

16. 27 Ekim 2008
  17. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Bende hiç açlık ölçülmeden 50 gr şeker yüklemesi sonucunda tokluk 157 çıkdı hiç 100 gr yüklemesine bile gerek görmeden diyete sokdular şimdi diyet yapıyorum şeker tatlı hamur işi pilav makarna falan kesinlikle yasak kızartma gibi kepek ekmeği ve yağsız şekersiz beyaz unsuz besleniyorum

18. 28 Ekim 2008
  19. doru

doru Bayboram minik meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inaysa, ben iki yıl önce 4,5 aylık bir ölü doğum yaptım bunun üzerine yapılan tetkiklerde polikistik over ve şeker rahatsızlığım olduğum anlaşıldı, şekerim için hap kullanmaya başladım, tekrar hamile kaldığımda ilk üç ay hap kullandım, sonraki üç ayda diyetle şekerimi düşük tutmaya başardım ancak 6 aydan itibaren insülin kullanmaya başladım, en düşük dozdan başlandı ancak şu anda sabah 10, öğlen 14, akşam 10, yatarken 18 doz insülin vuruluyorum, her yemekten iki saat sonra tokluk kan şekerimi ölçüyorum, her hafta kontrole gidiyorum ve insülin düzeyim tekrar ayarlanıyor, tokluk şekerimi 140 altında tutmaya çalışıyorum, bazen geçiyor ama genelde 140 altında, doktorlar bebek doğduktan sonra emzirdiğim sürece de insülin kullanmam gerektiğini söylediler, biraz uzun oldu ama sakın ihmal etme ve sürekli kontollerine git çünkü ani şeker yükselmeleri bebeğin anne karnında ani ölümlere sebep olabiliyor, bu risklerden dolayı ben 8 aydır sürekli yatıyorum çünkü erken doğum riskim hep devam etti, şu anda doğuma 5 haftam kaldı, darısı senin başına umarım bir an önce şekerin düzene girer, bir en önemlisi moral bunu sakın unutma , moralin düzgünse kesinlikle daha kolay şekerin düşüyor a.s.