İnternet bedava oluyor (bizimkiler ölse böyle hizmet yapmaz)

Konusu 'Bilgisayar Programları' forumundadır ve daylight tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  18 Aralık 2008
  Konu Sahibi : daylight
 1. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  Kopenhag Belediyesi bu yaz itibariyle açık havada bedava internet hizmeti sunmaya başlayacak.

  Şehrin değişik bölgelerinde kurulacak internet erişim noktaları (hotspot) sayesinde isteyenler kablosuz bağlanma (wireless) opsiyonu olan dizüstü bilgisayarları (laptop) veya cep telefonları ile bedava internete bağlanabilecek.

  Kopenhag'ın bine yakın noktasına kurulacak hotspot'ların 150 metrekarelik bir alana sinyal verecekleri belirtilirken, hotspot'ların kapsama alanına girenlerin istedikleri zaman kolaylıkla bedava internet hizmetinde yararlanabilecekleri öğrenildi. Bu uygulama ile Kopenhag dünyada sakinlerine açık havada bedava internete bağlanma imkanı sağlayan 52 belediyeden biri olacak.

  Kamu İdaresi tarafından yapılan açıklama ile duyurulan bu gelişmenin sadece Kopenhag ile sınırlı olmadığı konunun ulusal çapta bir proje olduğu bildiriliyor. Bu bağlamda Danimarka sathında Kopenhag dahil toplam 6 bin noktaya hotspot kurulacak. Projenin bitmesiyle ülke çapında hotspot'ların toplam kapsama alanının 5,6 milyon metrekareye ulaşacağı ve bu oranın ülkenin toplam alanının yaklaşık yüzde 1'ine tekabül edeceği belirtiliyor.

  Bedava internet hizmeti veren bu kadar büyük bir yatırımın finansmanının ise belediyeler ve internet ekranında reklama belli bir yüzdenin ayrılması ile çözüleceği belirtiliyor.
   
 2. 18 Aralık 2008
  Konu Sahibi : daylight
 3. yabangxuxlxuxm

  yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  9.744
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  yapmazlar burda yapmasınlarda bence.müthiş derecede internet merağı var televizyon gibi herkesin evinde olur..herşeyin cılkını çıkardılar kızlar 14 de kaçmaya msnede chatleşmeye başladılar korkuyorum ben açıkcası...