Internet erişim sinyalli tişört

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve 1BukeT tarafından 9 Mart 2008 başlatılmıştır.

  9 Mart 2008
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106
  Hayal güçlerine sınır tanımayan mucitler ilginç icatlarına hergün yenilerini ekliyor. Bunlardan biri de internet erişim sinyalli tişört.


  İnternet sitesi üzerinden satış yapılan ürünler arasında 'kablosuz internet erişimini gösteren tişört' dikkat çekiyor. Kişinin, bilgisayarını açıp internet erişimi aramasına gerek kalmadan bulunduğu yerde kablosuz internet erişimi olup olmadığını görmesine imkân veren tişört, üzerindeki küçük pil yuvası ve dijital algılayıcısıyla kablosuz internet erişimi bulunan yere gelindiğinde ışıklı olarak kullanıcıya bunu bildiriyor.

  İngiliz Moixa Energy tarafından satışa sunulan USB piller, özellikle bilgisayar kullanıcıları için büyük kolaylık sağlıyor. Normal şarj edilebilir piller için bir elektrik kaynağına ihtiyaç duyulurken, söz konusu piller, bilgisayarların USB girişinden şarj edilebiliyor. Hasbro tarafından internette satılan müzikli diş fırçaları ise, diş fırçalamaktan hoşlanmayan çocuklar için bunu eğlence haline getiriyor. İçinde mini bir bellek, pil ve ses çıkışı olan diş fırçası, açma-kapama düğmesine basıldığında kayıttan şarkı çalmaya başayarak, 'sanki kafanın içerisinde biri şarkı söylüyormuş' etkisi oluşturuyor.

  AA