İnternet üzerinden zayıflama... Doktor Gürkan Kubilay

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve sezince tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hamileliğim süresince yaklaşık 30 kilo aldım. Doğumdan sonra verebileceğimi sanıyordum, hatta biraz kilo versem de yeniden kilo almaya başladım. mafoldumben Çok kötü bir yemek alışkanlığım oluştu, kendimi iyice abur cubura kaptırdım. Giysilerim denk gelmiyor, çok yoruluyorum, rahatsız hissediyorum kendimi. Diyet konusunda tecrübeli biri olsam da bu kadar kiloyu bildiğim diyetlerle falan vermem çok zor görünüyor. İç Hastalıkları Doktoru Gürkan Kubilay' ın internet üzerinden zayıflama sistemi var. Belirtilen testleri yaptırıp bilgilerini yolluyorsun ve iki haftada bir diyet listesi gönderiyorlar. İki aylık 400 lira bankaya ödeme yapmak gerekiyor. Bana cazip geldi; ama kafam karmakarışık. Doğru karar veremiyor olabilirim. Bana fikir vermenizi istiyorum. Sizce ne yapmalıyım, nasıl kurtulurum bu halimden?

2. 3 Haziran 2010
  3. DoraGizem

DoraGizem DORApaşanınANNESİ Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    bence emziriyorsan eğer bol sıvı tüket abur cuburu kes 1 1 gidecek kilolar ...

4. 3 Haziran 2010
  5. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım sıkma canını doğumdan sonra yavaşda olsa verilior ben 7 kilo almıştım doğumda 63 kiloydum hamile kaldığımda 70 ile doğum yaptım sonra 74 e çıktım emzirdiğim dönemlerde 4,5 ay oldu doğum yapalı şuan 68 kiloyum 5 kilom kaldı doğumdan önceki halime dönmeme sen biraz fazla almışsın ama umudunu yitirme hem neden internet üzerinden başvuruosunki bir diyetisyene gitsen daha ii olmazmı hem bişi sormak istediğinde nerden bulucaksın netten doktoru çevrenden ii bir diyetisyen bularak halledebilirsin bence ayrıca doragizeminde dediği gibi eğer emziriorsan hiçbişi düşünme sütün kesilir ben şimdi keşke 100 kilo olsaydımda sütüm olsaydı diorum:KK43:

6. 3 Haziran 2010
  7. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim 5 kilom kaldı gidecek bende sıkıntıdan filan hep abur cubur tüketiyorum ve moralim bozuldukça bu konuda daha fazla abur cubur yiyodum.bi ara yemek yemeyi kestim ve sütüm çok azldı oğlum kilo alamadı.şimdi ise sütüm için doğru şeyler yemeye çalışıyorum inan doğru yemek yediğimiz zaman tokluk hissi de bastırılıyor yinede canım abur cubur istiyorsa abartmadan yiyorum.hadi seninle doğru beslenmeye başlıyalım ve kilo takibi yapalım burda paylaşalım ama sadece doğru beslenicez.diyet için aslında çok basit önemli olan elzem şeyleri almak mesela sabah 1 yumurta 1 br süt 1 dlim ekmek arada meyve öğlen 1 por bulgur(süt yapıcı) işi 1 por sebbze yemeği arada 1 kase semizotlu yada dereotlu yada marrullu filan yoğurt sonra 4 gibi filan meyve yada ben nesfit seviyoru m sütle akşam 1 por tavukgöğüseti bol salata nasıl doyurur ve bool su ben şimdi 56 kiloyum haftaya baklımne olcak:))

8. 3 Haziran 2010
  9. nilimsi

nilimsi ömercik.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende var o dert.......kilou hamile kaldım 72 ile gebe kaldım 90 ile doğuma girdim.....boğazından kesmeyince ve spor yapmayınca hiiç gitmiyor boğazından kesmek dediğim doğru beslneme düzeni... ve bende ne yazıkki azim de yok istikrar yok birseyin sonunu getiremyrm e kola değil bir sene neredeyse homini gırtlak ye sonra bunu değiştir 86 kilo ile akupunktra başladım suan 82yim baya işe yaradı diyet yapmıyrm ömrüm boyunca diyet yapamam ki dikkat ediyorum yeme alışkanlıklarımı değiştiriyorum cikolatadan abur cuburdan uzak duruyorum yürümeye basladım aslında istesem cok rahat weririm hadi bana azim dileyin...:)

10. 3 Haziran 2010
  11. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    pamukprensler, 56 kilo musun?! :S beni bunalıma soktun ya. benim şimdiye dek en zayıf halim 56 ancak oldu. eyvahedigeldismile benim kilo vermede yolum epey uzun...

12. 3 Haziran 2010
  13. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nilimsi, sanki beni anlatmışsın. umarım akupunktur işe yarar. Allah azim versin hepimize canım.

14. 3 Haziran 2010
  15. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzme beni şimdi:S herkes farklı yapıdadır ben 10 yıldır 50 kiloyum bu yüzden çok geliyor bana kilom...olumunekankayizsmile

16. 3 Haziran 2010
  17. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar ne diyorsunuz şimdi? ınternetten zayıflama işine mi gireyim, yoksa nilimsi gibi akupunktur mu deneyeyim?

18. 3 Haziran 2010
  19. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence akupunktur. çok etkili.....