İnternette kadınlar daha dürüst çıktı!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Asortie tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  19 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Asortie
 1. Asortie

  Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  9.330
  Beğenildi:
  607
  Ödül Puanları:
  238
  İnternet arkadaşlığında kadınların, erkeklere oranla daha samimi ve dürüst olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre, chat yapan her 10 erkekten 6"sı yalan söylüyor.
  Avustralya"nın Sidney Üniversitesi Tatbiki İnsan Davranışları Bölümü tarafından İngiltere, ABD ve Avustralya"da yapılan bir araştırmada, telefon ve internet hatları üzerinden kurulan ilişkiler ele alındı. Araştırmaya göre dil, din, kültür ve ülke farkları, on line arkadaşlıkta değişik davranış modellerine yol açmıyor. Ama kadın ve erkek arasında önemli davranış farkları var. Kadınlar yüze yüz ilişkide nasıl davranıyorsa internet ilişkilerinde de aynı davranıyor. Erkekler ise çok daha içten pazarlıklı ve yalancı oluyor.

  Araştırma sonuçlarına göre, erkekler internette dürüst davranmıyor. Hemen hemen hepsi evli olduklarını gizliyorlar. 10 erkekten 6"sı meslekleri, yaşları ve ekonomik durumları konusunda chat arkadaşlarına yalan söylüyor. Bir çoğu ancak, yakalandıklarında yalanlarını itiraf ediyorlar.

  Kadınlar ise, erkeklere oranla çok daha samimi. İnternette chat yapan kadın, yaşını, mesleğini ve ekonomik durumunu gizlemek ihtiyacını hissetmiyor. Kadınların tek gizlediği şey isimleri... Kadınlar, yüz yüze söyleyemedikleri her şeyi on line ilişkide rahatça söylüyor. Eşleri veya erkek arkadaşlarıyla ilgili sorunları, iş hayatları, aile sorunları, hayalleri, beklentileri vs...

  Erkekler, on line arkadaşlarıyla tanışma konusunda kadınlara oranla daha cesur. Yaşları 18-35 arası değişen 3 bin erkekten yüzde 70"i chat yaptığı kişi ile tanışmak istiyor. Kadınların sadece yüzde 20"si chat ilişkisini yüz yüze tanışmaya kadar götürebiliyor.

  Düşünülenin aksine, kadınlar yaşlarını da gizlemiyor. Kadınlar yardımseverlik açısından da erkeklere fark atıyor. Konuştuğu kişinin sorunlarını çözmeye çalışıyor. Önerilerde bulunuyor. On line ilişkide erkekler için seks, para ve menfaat önem taşıyor. Kadınlar daha maneviyatçı. Kadınlar on line ilişkide cinsiyet farkı gözetmiyor. Hemcinsleriyle de arkadaş olabiliyor. Oysa erkekler cinsellik içermeyen ilişkilere sıcak bakmıyor. Sonuç vermeyen, ete, kemiğe bürünmeyen ilişki erkeğe cazip gelmiyor.

  Erkekler cinsellik dışında, otomobil ve spor konusuna ilgili. İlk buluşma teklifi genellikle erkekten geliyor. 18-25 yaş arası kadınlar romantik arkadaşlık istiyor. Bu yaş grubundaki erkekler ise seks peşinde. 30-45 yaş arasında evlilik problemleri öne çıkıyor. Kadınlar koca, erkekler macera arıyor. 45 yaşı geçince chat"a olan ilgi azalıyor.
   
 2. 19 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Asortie
 3. kriegerin

  kriegerin benim can oğlum Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.549
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  hiç şaşırmadım yani kadınlar her yerde daha dürüst erkeklerden :kahve:
   
 4. 19 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Asortie
 5. vuslat06

  vuslat06 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2007
  Mesajlar:
  947
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  AYNEN CANIM KADINLAR DAHA DÜRÜST
   
 6. 19 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Asortie
 7. Asortie

  Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  9.330
  Beğenildi:
  607
  Ödül Puanları:
  238
  ay bencede çünkü erkekler saklı gizli iş çevirmeyi daha çokh seviyoooo