İnternette tanışıp evlilik düşünen ya da evlenen çiftler..

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve TheTudors tarafından 3 Mart 2011 başlatılmıştır.

3 Mart 2011
    Konu Sahibi : TheTudors
  1. TheTudors

TheTudors Biraz pamuk biraz un =) Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    :nazar:Daha önce bırı söylese çok yadırgardım..İnternette sahte ınsanlar,klavye kahramanlar dolu..Güvenmekse mesafeler uzak olunca çok daha zor ama tam 2,5 yıl oldu ilişkimizde:nazar:..TANIŞMA SİTESİNDE TANIŞMADIK tanışmadık,tesadüf oldu..Asker yolu beklıyorum şimdi..Bazı arkadaşlarım yanlış buldu eleştırdı,yanımda destek olan 2 arkadaşım vardı..Vazgeçmedım..Ailemde doğal karşılamaya yöneldi..Döndüğünde evlenmeyı düşünuyoruz..
    Benzer durumda olanlar,netten tanışmayı uygun bulan ya da yadırgayanlar..Gelin eğrisiyle doğrusuyla konuyu irdeleyelim..

2. 3 Mart 2011
  3. Umutlu_OL_

Umutlu_OL_ Sonsuza dek... Üye

Beğenileri:
    173
    Ödül Puanları:
    63
    Benzer konular daha evvel de açılmıştı sanırım... İnternetten tanışmanın yadırganmasını yadırgayanlardanım... Bunu duyar duymaz tahtaya vurup "Allah korusun" diyenleri görünce garipsiyorum... Sizin birlikteliğinizi de Allah tamamına erdirsin...

Günümüzde sosyal paylaşım sitelerine üye olmayan yok... Nette tanışmış olmasanız bile erkek arkadaşınız, sevgiliniz, sözlünüz, nişanlınız, eşiniz muhakkak bilgisayar başında zaman geçiriyor... Bu kişi kapı komşunuzun oğlu, çocukluk arkadaşınız bile olsa bilgisayar başında "yaramazlık yapacağı tutarsa" bunu engelleyemezsiniz... İlişkileri başlangıçlarına göre okulda, cafede, nette diye ayırmak makul değil, "girişten ziyade gelişme, sonuç" önemli... O nedenle nette başlayıp orada devam ettirilmeyen, "monitör"den gerçek hayata uzanan birliktelikler gayet doğal...

"Güvenilmezlik" boyutu sorgulanırsa kim yüzünde nefesini hissedecek kadar yakın olduğu adama bile yüzde yüz güvenebilir ki? Kişi kendine bile ihanet edebilirken "sanal"ı bahane etmek neden..."Sohbet siteleri"ni de yaftalamamak lazım... Bataklık kenarında bile çiçek açarken kimsesizlik, hastalık, vs nedenlerle orada vakit öldüren birini suçlamak ne denli anlaşılabilir? Ömrü boyunca net başına geçmeyip de sokaktaki tüm kadınların ayağının topuğunu bile zihnine kazıyan adam çok mu erdemli? Biz sadece tavırlarımızı yorumlayarak birbirimizi tanıdığımızı sanarak geçiriyoruz ömrümüzü... Oysa hangimizin içi daha "beyaz" bir tek "O" bilir... İyi her yerde iyi, kötü her yerde karanlıktır...

Allah iyilerle karşılaştırsın... :KK68:

4. 4 Mart 2011
  5. mavigul86

mavigul86 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç takma böyle şeylere canım..ben de netten tanıştım 5 yıllık bir ilişkimiz var ve nişanlıyız..gvenme konusundaysa biraz klasik olucak ama yapıcak her yerde yapar aldatır..bizde uzaktan yürüttük ilişkimizi çoğu zaman..ünideyken bir süre yanyanaydık.fakat çok şükür şimdiye dek güvenimi kırıcak bir şey yapmadı yalanını en küçük bişeyini bile görmedim..zaten güven çok önemlidir benim için küçük bir şey olsa bile bırakırdım heralde..bu net olayınıda zaten ne ailemize ne arkadaşlarımıza söyledik.çünkü bu devirde ön yargıları kırmak çok zor.ne onları yıpratalım ne biz yıpranalım dedik sakladık..yakın arkadaşlardan bikaç kişi biliyo sadece onlarda hiç karşı çıkmadılar..

6. 4 Mart 2011
  7. sadrain

sadrain vuslat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi tanıdıysan ve güven varsa neden olmasın..?
    sonucta yılların birikimi ve sevgisi var..
    bugün tanış yarın evlen değil.
    kişiliği ailesi kültürü ve gelecek görüşü düzgünse herzaman
    hak veriyorum bu hadiselere.
    iki arkadasım bu şekilde evlendi..
    ve ikisinin de şuan çocukları var..
    maşaallah çok da mutlular..
    inanıyorsan ve güveniyorsan korkma derim.

8. 4 Mart 2011
  9. kaktuus

kaktuus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu tarz şeyler artık gayet normal sanal dünya hayatın bi parçası önemli olan ona güvenmem burnunun dibinde de olsa güvenmiyosan güvenmiyosundur .. benim kuzenim de netten tanışıp evlendi bi de çocukları oldu yuvarlanıp gidiyolar eşi de çok iyi biri temiz bi ailesi var süper insanlar .. takma bence bunlara gayte normal şeyler :)

10. 4 Mart 2011
  11. yudum2602

yudum2602 Baba beni O'kula gönder.♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bnde sevglmle netten tanistm bn almanyadaym ama türkiyede ayni sehirde oturuorz.. Benim kuzen var oda abisiyle cikiyo o tanistirdi bizi ona cok minnettarim iyiki tanistirmis :) 6ay 18gün oldu :D bnde asker yolu bekliorm.. Bnce normal bsey.. bnmde kankalarmdan biri nsl olcak nsl gitcek bse yapsa ruhun duymaz diye ama aynisini onada demisdm sn yaparsan bnde bseler yaparim snin habern bile olmaz fln diye zaten ailesi fln nerdeyse bütn sülale taniyo beni :) yanls bse yapcagni düsnmüyorm.. en az kndim kdr gveniyorm ona :):nazar:

Safak 447 :KK43:

Son düzenleme: 4 Mart 2011
  12. 4 Mart 2011
  13. TheTudors

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    anlatırken tam değinmedım ama ben tanıştığım o ınsana çok guvendım ve memleketım yerıne onun yaşadığı ıle tayın olmayı seçtım:)sonra AŞKIM oldu:)
    :nazar:çok guvenıyorum ona..
    yorumlarda çıkan ortak fıkre ıse ımzamı atarım..gerçektende aldatacak olan gözünün onunde aldatırda ınsanın ruhu duymaz..yakın çevremdekı yaşanmışlıklardan biliyorum..bızım şafak 72..tum askerlere hayırlı teskereler..
    netten tanıştığımı bnde özel olarak saklamayı düşündüm bırara fakat vazgeçtım..kim ne düşünürse düşünsün ben yaşamayı tercıh ettım dıyorum şimdi..nette,evde,çarşıda,pazarda iyi ki varsın be AŞK:KK48:

14. 5 Mart 2011
  15. melekmehmet

melekmehmet CANLARIM BENİMMMM (M-T) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    arada sevgi aşk güven varsa nerde tanışırsan tanış önemli değil .nette tanışmayı yadırgayan birsürü insan var onlarda haklı belki ama insan kapı komşusuyla evlenıyorda tanıyamıyo yanı netmiş komşuymuş şuymuş buymuş önemli değil bende eşimle nette tanıştım 2sene konuştum sonra evlendim rabbime bin şükür bizden mutlusu yok

16. 5 Mart 2011
  17. Esmerr_

Esmerr_ Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Bizde sevgilimle netten tanıştık.
    13 aylık bir ilişkimiz vardı 12 gün öncesine kadar:KK43:
    Mutluluğum huzurum herşeyim o benim...
    İnş barışırızz :KK43::KK43:

18. 5 Mart 2011
  19. TheTudors

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    inşallah barışırsınız esmer ..

insanlar acayıp meraklı bırde..netten olunca sankı uzaydan bulmuşum gıbı sorular sorular:))

"askerdekı AŞKIMI bır göremedım 100 gun oldu..özledim..yanyana olduğum kımseyı bu kadar özlemedım ..diğer odadayken bıle özlerdım ben onu..artık daha hassas ve gergınım..ona destek olacağıma yoruyorum:85:ne yapacağım bzen bılemıyorum..

evlenınce tanırsın dıyenlere ise ınanmıyorum ben..evet ayrıntılı huyunu suyunu öğrenırım o doğru..evlilik bu açıdan çok faydalı..fakat sırf netten dıye bu ınsanı tanımadığım yönundekı söylemlerı kulakardı edıyorum..sevıyorum,guvenıyorum,saygılıyız bırbırımıze..daha ne olsun dıye düşünuyorum..gerisi ise kader kısmet..hayırlısını dılerım..:nazar: