IPL mi, diğer lazerler (Alex.Diod,nd yad) mi?

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve pinar85 tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : pinar85
  1. pinar85

pinar85 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ıki yılı aşkın zamandır pek çok epilasyon merkezinin kapısını aşındırdım.
    Para uğruna her türlü yalanı söyleyen , insan sağlığı ile oynayan, karşısındakinin bilgisizliğinden rant elde eden her türlü insandan usandım resmen...

Her kafadan bir ses çıkıyor.

A merkezi IPL en iyi teknoloji, lazerden daha iyi diyor. Çünkü elinde sadece IPL var.

B merkezi IPL lazer değildir, çok seansta az kıl yok eder. Paranıza yazık. Bu teknoloji daha eskidir ve daha ucuza mal edilebilir der.

Sorum şu

Hangi cihazla hangi bölgenize kaç seans gittiniz ve memnun kaldınız mı?

Kısaca bunu yazar mısınız? Aklımca istatistik çıkarıyorum çaresizlikten napiyim :)

Ben yazarak başlayayım

ND YAG. bacak ve kol bölgesi. 5 seans. Sonuç YOK

Alex. bacak bölgesi 3 seans ve CıDDı ORANDA AZALMA (Hatta o kadar az kaldı ki daha fazla devam etmedim. Bütçemi başka alanlara ayırdım. Çok rahatım şimdi.)

Alex. kaş arası 2 seans yeterli oldu.

Alex. koltuk altı 3 seans ve neticeden gayet memnunum.

Alex. Yüz bölgesi 10 seans. Daha da kötü oldu yüzüm. Hiç sonuç alamadım.

Nd Yag. Yüz bölgesi 14 seans. Sonuç YOK

Şimdi yüz bölgesi için IPL ya da Diod deneyeceğim. Her hafta aldırmak zorunda kalıyorum yüzümü iple ya da ağdayla. Hatta bi hafta almayınca evden çıkamıyorum. Gerekli tahliller yapıldı. Hormon bozukluğu da yok.

Vereceğiniz yorumlara göre YÜZ bölgesi için IPL ya da DıOD'da karar kılacağım.

TECRÜBElerinizi lütfen paylaşın.

Teşekkürler,

2. 9 Aralık 2009
  3. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle iğneli epilasyon lütfen. 2 cihazda bu durumda sizi memnun etmeyecektir.( Bütün cihazları kullanmış biri olarak söylüyorum. )

4. 9 Aralık 2009
  5. kujum

kujum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Beğendikleri:
    48
    Ödül Puanları:
    48
    valla bende ıpl yaptırdım yuzume 16 seans hiç bi azalma yok aksıne çoğalma renginde koyulaşma ve dağılma oldu. alexsander ve diot karışımını aynı anda yaptılar üst üste yuzumdekı tüyler 2 ay sonra çıkdı renk olarak daha koyulamşış ama 100de 10 oranında bı azalma nd yag yaptırdım 1 seans tüyler olduğu gibi duruyo en son gemını nd yag yaptırdım 1 seans ondada dökülmeleri beklıyorum kaç oranında dökülüp kalacak bilemıyorum toplamda 19 seans oldu yuz bölgeme lazer bende senın gibi bi sonuç alamadım

6. 11 Aralık 2009
  7. jesabel

jesabel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    bence yüzünüdeki tüyler için sizin sorununuz cihazla ilgili değil, sürekli kökten alıyor olmanızla ilgili. şu ana kadar gittiğim epilasyon merkezlerinde ve internette konuyla ilgili yazılarda, epilasyon uygulanan kılların kesinlikle ve kesinlikle ağda cımbız vb gibi yöntemlerle kökünden alınmaması gerektiğini söylüyorlar. kökün dışarı çekilmesi yöntemi masajlama etkisi yaratıyor ve kökten aldığınız her seferinde kıl kökünü yeniden güçlendiriyorsunuz. epilasyon uygulanan bölgelerdeki tüyler sadece keserek alınabilir. ben bacak, kol altı ve bikini bölgeme yaptırdım. gidemediğim zamanlarda jiletle aldım ve şu an hepsi bitmek üzere, tek tük kaldılar.

8. 11 Aralık 2009
  9. Dr.JldBycn

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lazer epilasyon uygulamaları yüz ve boyun bölgesinde ne yazıkki vücuttaki kadar sonuç vermiyor. (Belki sadece bıyık daha iyi olabilir. ) O bölgedeki tüylere başlanacağı zaman çok kalın ve siyah olmaları gerekli. Bunun dışındaki her kıl tipinde lazerler hoş olmayan sonuçlara yol açabiliyorlar. Ben bana yüz lazerine başlamak için gelen kişilerin %80 lik bir kısmını geri çeviriyorum,düşünün o kadar sıkıntılı bir tedavi. Lazer tedavisi boyunca kimsenin ağda, ip vb. kullandığını da zannetmiyorum, ama taktir edersiniz ki yüze de jilet yapmak çok nahoş bir durum. Yüz bölgesine yapılan epilasyon işlemleri tam olarak iki ucu sivri değnek durumu bence.mafoldumben

10. 11 Aralık 2009
  11. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    alex dediğiniz nedir

12. 11 Aralık 2009
  13. Dr.JldBycn

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    755 nm dalga boyuna sahip lazerlerin genel adı Alexandrite lazerdir.buyrunnnnnnnnn

14. 11 Aralık 2009
  15. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    iğneli epilasyonu tavsiye etmişsiniz.yüz bölgesinde mi etkilidir daha çok
    yıllarca iğneli epilasyona giden yakınlarım var çok iz kaldı çene ve bıyık bölgesinde

16. 11 Aralık 2009
  17. Dr.JldBycn

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cilt ile ilgili uygun şartlar sağlandığında tabiki lazer epilasyonu öneriyorum. Ama yüz bölgesi biraz sıkıntı yaratabiliyor. Tüm yüz komple kalın ve siyah kıllarla kaplı ise lazer çok iyi sonuç verecektir fakat genel olarak lazer isteyen hastalarımın tüm yüz deilde belli alanları tüylü oluyor. Dolayısıyla buralara tedavi yapılırken çevre alanlarda da uyarılma olup yayılabiliyor. İnce ayva tüyleri koyulaşabiliyor. Bu hale gelince de hiçbir lazer cihazı sonuç vermiyor. Bu yüzden tedaviye başlamadan mutlaka iyi değerlendirme yapmak gerekiyor. (Lazere uygun mu die)
    İğneli epilasyon doğru yapıldığı taktirde asla ve asla leke , yara izi vb. şeyler yapmaz. İyi bir uygulayıcı iğneli epilasyonda neredeyse hayati önemdedir bence.buyrunnnnnnnnn

18. 11 Aralık 2009
  19. pinar85

pinar85 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım epilasyon yaptırdığım süre zarfında hiç ellemedim ben yüzümü. hatta fazla uzadğında rahatsız olursam yine doktorum keserek kısalttı boylarını. yani lazerde seans aralarında hiç kökünden alınmadı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.