ipler kimin elinde?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve insan08 tarafından 10 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : insan08
  1. insan08

insan08 Guest

Unutma, iç sesine bağlı kal. Seni tehlikeye yöneltebilir; o zaman gir tehlikeye, ama iç sesine bağlı kal. Ancak o zaman günün birinde mutlulukla dans edeceğin bir duruma gelebilirsin.

Her zaman şunu gözet: Senin varlığın her şeyden önce gelir. Başkalarının seni kullanmalarına ve kontrol etmelerine izin verme. Ve onlardan çok var; herkes seni kontrol etmeye ve değiştirmeye hazır, sen hiç istemediğin halde sana yön göstermeye hazır. Herkes sana hayatın için bir rehber vermeye çalışıyor. Rehber senin içinde. Gerçek planı sen içinde taşıyorsun.

Gerçek olmak, kendine sadık kalmaktır. Çok tehlikeli bir şey bu; çok az insan bunu yapabilir. Ama bunu kim yaparsa, elde eder. Tahmin edemeyeceğin kadar büyük bir güzellik, zerafet, mutluluk elde eder. OSHO

Hangimiz kendimize sadık kalabliyor ve kendimizi yönetebiliyoruz?
    Hangimiz iç sesimizin bize fısıldadığı şekilde yaşıyoruz?
    yoksa ipler hep birilerinin elinde mi? siz ne düşünüyorsunuz bu konuda:uhm:

2. 10 Temmuz 2007
  3. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla canım şu kadarını söyliyeyim bize nasıl karışan varsa bizde başkalarına karışıyoruz akıl vermeye çalışıyoruz. tabi pat diye değil bizden yardım istedikleri için belki konumuzda uzman değiliz ama yinede bir fikir vermeye çalışıyoruz. böylelikle başkalarının hayatına girip onlara yön veriyoruz. ama durup dururkende bir başkasının hayatınızın taa göbeğine kadar inmesine izin vermemeliyiz. Sonuçta Allah bize bir akıl vermiş bunu mantıklı kullanmak tabi ki bizim elimizde. aciz insanlar yönetilmeye açıktır, bu acizlikten kurtulmak ise bizim elimizde. Mantığımızı kullanalım yardım istemediğimiz konularda insanların bizi yönlendirmesine izin vermeyelim....:kızgın:

4. 11 Temmuz 2007
  5. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    akıl akıldan üstündür kelimesi varya işte bu insanı ne kadar kararlıda olsa iç sesinide dinlese başkalarının sözüne gidiyor.ve o ipleri istemedende olsa bir başkalarına bırakıveryoz,belkide güveniyoruz kukla gibi yönlendirilmemiz hoşumuza gidiyor zahmetsiz ve kolay sorumluluklardan kacmak,çoğumuzun yaptığı şey.iplerini kimseye vermeyen kişi maddi,manevi özgürlüğü olan,kimseye bağlı olmayan,ve başkalarının sorumluluğunu taşımayan kişilerdir,

6. 11 Temmuz 2007
  7. celebrian

celebrian o biiir ADANALI... Üye

Beğenildi:
    1.385
    Ödül Puanları:
    163
    bence benim iplerim babamın elinde o yüzden sürekli bunalıyorum...:KK43:(

8. 11 Temmuz 2007
  9. yezavel

yezavel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ipleri elimde tutmaya çalıştım hep ama sadece kendi hayatımın iplerini..
    kimsenin hayatıyla ilgili çok önemli kararlarda söz söyleyen olmak istemem ancak bana fikrim sorulduğunda fikir beyan ederim. bazen benimde benden daha olgun insanlardan fikir aldığım yada onların uyarılarıyla hatalarımı gördüğüm de olmuştur.

10. 11 Temmuz 2007
  11. gamzelimm

gamzelimm Guest

irinacım bende amasyalıyım ama sitanbulda otoruryorum memleketlimsin senle yazışmayı canı gönülden isterimm sevgilerim le ..

12. 11 Temmuz 2007
  13. gamzelimm

gamzelimm Guest

İpler sonuçta bizim elimizde ama bazen o kadar karasız ve karmaşık oluyoruzki akıl alma gibi bir ihtiyac duyuyoruz belki beğnimiz belkide yüreğimiz yorgun oluyo ama en sonunda yin ekendi karımızı kendimiz verioruz sonuçta ben öyle yapıyorum bazen tecrübeli kişilere sorup nasihat alıyorum am ipleri ellerine vermiorum tabii.
    bunuda başkasına karşı uygulama konusun asla taraftar değili kim nasıl isterse öyle yaşasın sadece gerekirse tavsiye ederim ama müdahale edip karışmama hakkım olmayana dl uzattmma haddini bilmeli insan bence..

14. 11 Temmuz 2007
  15. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    babadır elbet candıri iplerin onun elinde olması seni çok bunaltmamalı ama evlenince bu durumu eşin ve eşinin ailesinin yapmasına izin verme çünkü bi yerde alışkanlık devam ediyor sonra çok ama çok daha bunalırsın