ipler kimin elinde?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve insan08 tarafından 10 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  10 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 1. insan08

  insan08 Guest


  Unutma, iç sesine bağlı kal. Seni tehlikeye yöneltebilir; o zaman gir tehlikeye, ama iç sesine bağlı kal. Ancak o zaman günün birinde mutlulukla dans edeceğin bir duruma gelebilirsin.

  Her zaman şunu gözet: Senin varlığın her şeyden önce gelir. Başkalarının seni kullanmalarına ve kontrol etmelerine izin verme. Ve onlardan çok var; herkes seni kontrol etmeye ve değiştirmeye hazır, sen hiç istemediğin halde sana yön göstermeye hazır. Herkes sana hayatın için bir rehber vermeye çalışıyor. Rehber senin içinde. Gerçek planı sen içinde taşıyorsun.

  Gerçek olmak, kendine sadık kalmaktır. Çok tehlikeli bir şey bu; çok az insan bunu yapabilir. Ama bunu kim yaparsa, elde eder. Tahmin edemeyeceğin kadar büyük bir güzellik, zerafet, mutluluk elde eder. OSHO

  Hangimiz kendimize sadık kalabliyor ve kendimizi yönetebiliyoruz?
  Hangimiz iç sesimizin bize fısıldadığı şekilde yaşıyoruz?
  yoksa ipler hep birilerinin elinde mi? siz ne düşünüyorsunuz bu konuda:uhm:   
 2. 10 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 3. XSXimal

  XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  valla canım şu kadarını söyliyeyim bize nasıl karışan varsa bizde başkalarına karışıyoruz akıl vermeye çalışıyoruz. tabi pat diye değil bizden yardım istedikleri için belki konumuzda uzman değiliz ama yinede bir fikir vermeye çalışıyoruz. böylelikle başkalarının hayatına girip onlara yön veriyoruz. ama durup dururkende bir başkasının hayatınızın taa göbeğine kadar inmesine izin vermemeliyiz. Sonuçta Allah bize bir akıl vermiş bunu mantıklı kullanmak tabi ki bizim elimizde. aciz insanlar yönetilmeye açıktır, bu acizlikten kurtulmak ise bizim elimizde. Mantığımızı kullanalım yardım istemediğimiz konularda insanların bizi yönlendirmesine izin vermeyelim....:kızgın:
   
 4. 11 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 5. irna

  irna Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.862
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  akıl akıldan üstündür kelimesi varya işte bu insanı ne kadar kararlıda olsa iç sesinide dinlese başkalarının sözüne gidiyor.ve o ipleri istemedende olsa bir başkalarına bırakıveryoz,belkide güveniyoruz kukla gibi yönlendirilmemiz hoşumuza gidiyor zahmetsiz ve kolay sorumluluklardan kacmak,çoğumuzun yaptığı şey.iplerini kimseye vermeyen kişi maddi,manevi özgürlüğü olan,kimseye bağlı olmayan,ve başkalarının sorumluluğunu taşımayan kişilerdir,
   
 6. 11 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 7. celebrian

  celebrian o biiir ADANALI... Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.828
  Beğenildi:
  1.385
  Ödül Puanları:
  163
  bence benim iplerim babamın elinde o yüzden sürekli bunalıyorum...:KK43:(
   
 8. 11 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 9. yezavel

  yezavel Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2006
  Mesajlar:
  132
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ipleri elimde tutmaya çalıştım hep ama sadece kendi hayatımın iplerini..
  kimsenin hayatıyla ilgili çok önemli kararlarda söz söyleyen olmak istemem ancak bana fikrim sorulduğunda fikir beyan ederim. bazen benimde benden daha olgun insanlardan fikir aldığım yada onların uyarılarıyla hatalarımı gördüğüm de olmuştur.
   
 10. 11 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 11. gamzelimm

  gamzelimm Guest

  irinacım bende amasyalıyım ama sitanbulda otoruryorum memleketlimsin senle yazışmayı canı gönülden isterimm sevgilerim le ..
   
 12. 11 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 13. gamzelimm

  gamzelimm Guest

  İpler sonuçta bizim elimizde ama bazen o kadar karasız ve karmaşık oluyoruzki akıl alma gibi bir ihtiyac duyuyoruz belki beğnimiz belkide yüreğimiz yorgun oluyo ama en sonunda yin ekendi karımızı kendimiz verioruz sonuçta ben öyle yapıyorum bazen tecrübeli kişilere sorup nasihat alıyorum am ipleri ellerine vermiorum tabii.
  bunuda başkasına karşı uygulama konusun asla taraftar değili kim nasıl isterse öyle yaşasın sadece gerekirse tavsiye ederim ama müdahale edip karışmama hakkım olmayana dl uzattmma haddini bilmeli insan bence..
   
 14. 11 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : insan08
 15. aslihanxx

  aslihanxx Canım oğlum Üye

  Katılım:
  28 Nisan 2007
  Mesajlar:
  579
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  babadır elbet candıri iplerin onun elinde olması seni çok bunaltmamalı ama evlenince bu durumu eşin ve eşinin ailesinin yapmasına izin verme çünkü bi yerde alışkanlık devam ediyor sonra çok ama çok daha bunalırsın