İş arayanlar buraya

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve shining tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : shining
  1. shining

shining Hoş Geldin Bebeğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar iş aramanın dertlerini, deneyimlerimizi paylaşmaya ne dersiniz. Hem biraz dertleşmiş hem de:nazar: rahatlamış oluruz.

2. 25 Haziran 2010
  3. shining

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Önce be söliyeyim, 3 aydır is arıyorum, mühendisim. Müdürümle tartıştığım için işimden çıkarıldım.

4. 25 Haziran 2010
  5. psagoro02

psagoro02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar ben dilek turizm ve otelcilik mezunuyum ayrıca işletme fakültesi okudum .8 aylık bir kızım var kızımdan ayrılmadan çalışabileceğim bir iş arıyorum .Aslında Öğrenciliğimden bu yana en sevdiğim iş çocuk bakmak kreş falan olabilir umarım herşey gönlümüzce olur...

6. 25 Haziran 2010
  7. shining

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Umarım canım. Allah bağışlasın bu arada. opuyorumnanaktanAslında bir cok annenin sorunu bebeği olup çalışmak. Bebek için de zor anne içinde. Inşallah bebeğinden ayrılmadan yapabileceğin bir iş bulursun canım :Saruboceq: Ben de istiyorum hem işim olsun hem de bebegimiz. Bakalım nasıl olacak

8. 27 Haziran 2010
  9. esma1983

esma1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende iş arıyorum.. O kariyer siteleri boş reklam sanırım, başvuruyorum ama havuzdayım , boğuluyorum Çok üzgünüm çoook

10. 28 Haziran 2010
  11. shining

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sakın canım ümidini kaybetme ,,iş aramak zorlu bir sürectir. Ne kadar az yıpratırsan o kadar iyi . Bu arada ksdınlar açısından iş bulmak daha zor sanırım.

12. 28 Haziran 2010
  13. walker

walker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende iş arıyorum büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum 1 sene oldu bulamıyorum iş artık kafayı yemek üzereyim herkese bagıran agresif bir tip oldum çıktım .... kpss ye çalşıyorum ... hakkımda hayırlısı ... iş ilanı veren sitelerin hepsi fos çıkıyor.. ilanı veriyorlar hergun aynı ilanı güncelliyorlar yanı kesınlıkle doğru ilanlar oldugunu düşünmüyorum arkadaşlar... rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin hepmizin?

14. 28 Haziran 2010
  15. walker

walker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ne mühendisisin arkadaşım?

16. 28 Haziran 2010
  17. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba kızlar...aralık ayından beri bende işsizim,iş arıyorum..1 ay gibi kısa bir süre bir işe girdim ama olmadı ne yazık ki...patronlar kriz koşullarını çok iyi kullanıyor..maalesef ortamdan haberi olmayan,kendine eğitmeyen arkadaşlarım da onlara davetiye çıkartıyor..neden mi böyle diyorum...çünkü işsisiz diye her koşulu yerine getirmeye razı olduğumuzdan artık "bu nasılsa her işi yapar düşük bir ücrete " mantığı neredeyse tüm firmaların kafasında yer alıyor...bu süre zarfında pek çok şirket ve yerle görüşmem oldu inanın çoğunun baktığı olay iş falan değil.sadece ben hangisini daha az ücretle çalıştırırım olayı var..gerek katıldığım görüşmeler gerek şahit olduğum şeyler neticesinde söylüyorum bunu..görüşmeye gittiğiniz yerin de bu arada kurumsal olup olmamsı önemli değil..hepsi aynı aşağı yukarı...fakat unutmayın ki bizler ancak kendi değerimizi belirleriz..bir başkalarına bırakırsak bu işi,eşek gibi çalıştırcak adam ararlar..

bu süreçte kariyer sitelerinden de takip ettiğim bir olay var..."beni neden görüşmeye çağırmıyorlar?" sorusu...cv nizi ne kadar sıklıkla güncelliyorsunuz? kullandığınız kelimeler ne kadar seçici?sizi diğerlerinden nasıl ayırt edebilirler?ben kariyer sitelerinden pek çok başvuruma cevap alabiliyorum.her noktayı değerlendirip,bakıyorum..zaman zaman başvuru yapmadığım yerlerden de aranıyorum ..belki bana uygun olmuyor çoğunlukla ama en azından seçilmek güzel..haa bir de uygun olmuyor benim özel durumumdan dolayı..ben smmm stajını kazanmış fakar bugüne kadar başlatamamış biriyim..

Allah herbirimize yardım etsin bu yolda..

18. 28 Haziran 2010
  19. deren1907

deren1907 SMMM Üye

Beğenildi:
    404
    Ödül Puanları:
    188
    Bende malaesef işsizim . Artık karıyer sıtelerıne bakmıyorum bıle . Boş BOMBOS bı işe yaradıklarını dusunmuyorum . Çevre cok onemlı bu surecte . beklemedyım malesef . Herkesın yardımcısı olsun allah . :/