iş bulamıyorumm bunaldımm

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lili_26 tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : lili_26
  1. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bilgisayar prog. mezunuyum önlisans ist dan esk e taşındık ve işsizim işkurun kursunu bitirdim hala işsizim benim mesleğime göre bir iş yok napacağımıda şaşırdım herkes okumuşsun iş bulamıyon mu diyolar zaten 2 yıllık okuduğuma pişmanım keşke lise mezunu kalsaydım diyorum bazen,napayım şaşırdım okulların açılmasına yakın okullara gidip bilg. öğrt için başvursam diyorum arkadaşlarımın çoğu bu işi yapıyor önlisans olduğumdan bundanda çekiniyorum ama yapan yapıyor hiç değilse bi işe yararım bildiklerimi öğretirim kendimi geliştiririm diyorum boshayallersmile

2. 27 Temmuz 2010
  3. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    4 aydır işsizim ve nereye öneleceğimide şaşırdım bu öğrt fikri var şimdilik aklımda

4. 27 Temmuz 2010
  5. vantuzz

vantuzz böğürtlen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canm lisansta bitrmş olsan bu iş meselesi kısmet işi.ortalkta bilgsyr mühendisi işsz bi sürü adam var sen elnden geleni yap sadece mesleğnle ilgili deil de başka alanlara da yönel.bu arada hem mesleğne uygn iş bakarsın hem de boş kalmamış olrsun çalşma hayatına atılırsın çevren gelişr belli mi olr ordan birisi yardmcı olr..kesnlkle ümidini kesme canmm kısmet herşy bu durumda olan onbnlerce mezun var.

6. 27 Temmuz 2010
  7. Vengeance

Vengeance Türkiye :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ne acıdır ki Türkiyedeki eğitim sisteminden ötürü yaşıyorsun bunu, daha doğrusu eğitimdeki yetersizlikten. Bunun yanında programcı olabilmek için okunması hiç gerekmiyor çünkü bu gerçekten yetenek işi, yeteneğin yoksa ve ilgin yokjsma bu yeteneğide kazanamıyorsun maalesef.. İşe alacak kişi açısından bakarsan sen kendini yeterli görüyormusun? Zaten kendin yeterli olsan kendi yazılım şirketini kurma çabasına girersin gerekli bilgi birikimi deneyim ve donanıma sahip olsan. Yada projeler alır ve proje bazlı freelancer oalrak çalışabilirsin. Ama yani şimdi zaten verilen çoğu proje çok zayıf verilen kendini yetiştirmene yetmiyor. Sana bir sorum var, işe başvururken ne gösteriyorsun karşındakine? ben c biliyorum sql biliyorum java biliyorum mu diyorsun? yoksa gösterdiğin sana referans oalbilecek sağlam yaptığın bir proje var mı? kanımca öyle bir proje yapmadın ondan çoğu zaman reddedildin nmve muhtemelen reddedilmeye devam edeceksin. Bence güzel bir fikir bul, ve bu fikiri hayata geçirmek için çabalal en azından elinde somut birşeyler oluyor, bilmeslisnki yetenekli kişileri havada kapıyorlar, bunlardan biri neden sen olmayasın? sengözlerimebaksanab

8. 27 Temmuz 2010
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    o bahsettiğin öğretmenliğe (!) 2 yıllık mezunları alınmıyor haberin olsun

duyduğumu şikayet edeceğim :eek:klava: seferberlik başlatıyorum

10. 27 Temmuz 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kendini geliştir, yeniden üniversite sınavlarına gir

geçici işlerin sonu yok

kendini bir alanda geliştir

12. 27 Temmuz 2010
  13. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dgs ye girme şansın var mı

14. 28 Temmuz 2010
  15. walker

walker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kpss ye çalışş.....

16. 28 Temmuz 2010
  17. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    işkur kursu ıstıhdm garantılı mıydı garantılı yazınca ıs bulunuyormus ben netten ayıt oldum ama onay kodu gelmedı bır turlu nasıl yapılıyor anlamadım gıttı

18. 28 Temmuz 2010
  19. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

yazılım istemiyorum zaten projem filanda yok doğal olarak,hangi akla hizmet bu bölümü okudum bunuda bilmiyorum nereye yöneliceğimide şaştım,grafikerlik kurslarına web tasarıma yöneldim ama ondada iş arayınca profesyonellik arıyolar akannehir en iyisi bilgi işlem falan olsun dedim hastanelerin hepsine başvurdum bişey çıkmadı,noter olsun dedim başvurdum tecrübeli istiyolar daha önce noterde çalışmış olacakmış,en iyisi öğretmenliğe bi bakayım dedim bende