İş bulma siteleriyle ilgili yardım lütfen arkadaşlar

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve sinemis06 tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sinemis06
  1. sinemis06

sinemis06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bi konuda bigilerinize fikirlerinize ihtiyacım var

3 gün önce 2 tane iş bulma sitesine kayıt oldum.özgeçmişimi hazırladım, sadece 2 senelik tezgaftarlık deneyimim var lise mezunuyum.başka bi iş deneyimim yok.
    ve büyük markaların ilanlarına başvurdum.3 gündür bir geri dönüş olmadı.moralim bozuldu baya.

siz bu konularda hiç deneyim yaşadınızmı.bu tarz sitelerden işe girdinizmi.veya bi bilginiz varmı işyerleri bu tip sitelere verdikleri ilanlarda öncelikle neye önem veriyor.

burdan bişey çıkmazmı?gidip bizzat başvursam dahamı iyi olur.

konu açarken iki kere bulma yazmışım düzeltemedimde:eek:

2. 9 Aralık 2008
  3. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben bi arkadaşım için hazırlamıştım öyle iki sitede özgeçmiş ve oralardan başvurdum. bikaçının dışında hepsi aradı. yani eleman ihtiyaçları varsa senin özgeçmişinde onların kriterlerine uygunsa sana geri dönerler merak etme.

4. 9 Aralık 2008
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ben şimdiye kadar çalıştığım işlerin iki tanesini iş bulma sitelerinden buldum. gayet ciddi olan siteler var. güvenilir yani.

üç gündür geri dönüş olmaması da gayet normal. sonuçta bayram öncesiydi. başvuruları bayram sonrasında değerlendirirler. moralini bozma yani sakın.

ben şahsen başvurmaktan çok bu tarz siteleri daha çok seviyorum. çünkü zaten kendilerince bir ön elemeden sonra sizi çağırıyorlar. telefonla başvurulduğunda ise nerdeyse her arayana gel görüşelim dedikleri için boşa çıkma ihtimali daha yüksek.

inşallah istediğin gibi bi iş bulabilirsin.
    malum bu krizde iş bulmak bile kat be kat daha zor.

6. 9 Aralık 2008
  7. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm mimarım işsizim..internette iş bulma sitelerinin hemen hemen hepsine başvurdum..okdr bıktımki inan sekreterlik kasiyer gibi işlerede başvurdum e ne arayan oldu ne soran...inandırıcı gelmiyor artık o siteler bana..iş bulan vardır ama nadir..umudumu kestim artık..sen git birebir konuşş iş ilanı olsada olmasada,başka yolu yok ..hevesinii kırmak istemem ama ben 2 senedir internetten yaklaşık 300den fazla iş ilanına başvurdum birtanesi bile aramadı:KK43::KK43::

8. 9 Aralık 2008
  9. sinemis06

sinemis06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

arkadaşın deneyimlimiydi ve nasıl bir iş için başvurmuştu.yani açıkçası deneyimsiz olmam yüzünden aranmıycam diye korkuyorum

10. 9 Aralık 2008
  11. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    büyük bi markette reyon görevlisiydi. 1 senelik deneyimi vardı. işte kasiyerlik, satış danışmanlığı gibi yerlere başvurduk bazısı ertesi gün aradı bazısı 1 hafta sonra, 1 ay sonra arayan bile olmuş. dediğim gibi bekle arar onlar. ama beklerkende boş durma dışardad gördüğün sana uyan tüm ilanlara başvur buzamanda iş bulmak çoooooooooooook zor. deneyimden çok torpil lazım valla.

12. 9 Aralık 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa
    adresine girebilirsin canım..
    ama onun haricinde git heryere cv bırak.dikkate alınacaktır eleman eksiği bulunduğunda.
    gerçi şu an kriz ortamında iş bulman zor ama inşallah Allah gönlüne göre verir.

14. 9 Aralık 2008
  15. sinemis06

sinemis06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    işkurada üye olucam teşekkürler .bulaşıkçı hizmetli gibi başvurulardada bulunucam artık.bi iş olsunda ne olursa olsun.

16. 9 Aralık 2008
  17. EU1

EU1 Guest

bu iş kurumunda güncelleştirmeyi nasıl yapıcam tlf numara geldi ama yapamadım:KK43:

18. 9 Aralık 2008
  19. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben stajlarımı oyle sitelerden bulmuştum ama öyle hemen geri döncekleri diye bekleme canım.erkek arkadaşım nisanda başvurmuş biyere daha geçen cuma işe girişi yapıldıı yeni aradılar 2 hafta içinde alım süreci tamamlandı ve alındı..yani insanlar aylarca yıllarca arıyor maalesef hele bu dönem çok zor bir dönem iş yok maalesef:KK43:((moralini bozma iş aramada bile konsantrasyon çok önemli aramaktan vazgeçme..başarılar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.