İş göremezlik ödeneği ?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Shirin seyler tarafından 1 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Shirin seyler
  1. Shirin seyler

Shirin seyler Oriflame ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 26 mayısta doğum yaptım, hala ssk dan ödeneğimi alamadım, bu kadar gecikiyormu bu ücreti almak? Bilgileinizi rica ederim.

2. 1 Ağustos 2008
  3. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    Canim durumunu açikça yazar misin. Doğum oncesi izninden doğum sonrasina aktarma yaptin mi yani yasal olarak doğum iznin ne zaman bitti aktarma varsa 13 yoksa 8 haftalik iznin yanii biter bitmez belgelerini eksiksiz hazirla hemen alirsin ben bittiği gün işlemlerimi hallettim aldim parami

4. 1 Ağustos 2008
  5. Shirin seyler

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta izne ayrıldım, 21 temmuzda iznim bitti yani, 26 mayısta doğum yaptıktan sonra, ssk ya başvurduk, vizite kağıdı, doğum raporunu,teslim ettik.başka yapılacak bişey varmı ki?

6. 1 Ağustos 2008
  7. LXIXNA

LXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ssk mudurlugu sana soylemedi mi nezaman para alacagini. Ben iznim bitince ssk mud. Gittim. Evraklarimi verdim.şu gun git postaneye al parani dedi. Sana bisey demediler mi???

8. 1 Ağustos 2008
  9. Shirin seyler

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,ben 26 mayısta doğum yapınca götürdüm evrakları, siz izin bitince götürdüm demişsiniz,ne evrak götürdünüz, ssk ya 2 kere mi başvuruluyor?

10. 1 Ağustos 2008
  11. LXIXNA

LXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

canim dogum yaptin. Bebegin 56 gunlukken (işe baslamadan bir kac gun oncesi oluyo) hastaneye gidiyosun. Işe baslayabilir raporu alacaksin. Onu ve isyerinden sanab azi evraklar verilecek. Işe baslayabilir rap. Ve o verilen evraklari ssk mud.ne gorureceksin. Ozaman alacaksin parani.

12. 2 Ağustos 2008
  13. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    canim bak burda kafan karişir sana söyle söyleyeyim. şimdi iş yerinin bağli olduğu ssk müd. Git deki doğum izin parasi alcam hangi belgeler lazim de onlar sana nelerin gerkli olduğunu yazan bi kağit veriyor. Bi tane iş yerinin doldurmasi için bi kağit veriyor bi tanede emzirme süt yardimi dilekçesi veriytor. Sen bu kasğittaki belgeleri hazirla ki biri kendi verdikleri bi kağit işte şu şu tarihler arasiinda iş yerimizde çalişmamiştir diye yazacak iş yerini sonra hastaneden verilen doğum raporu diğerleride iş yeriyle alakali bi kaç vizite kağidi ama eksiksiz doldur ve el değişikliği kalem değişikliği olmasi kabul etmiyorlar. Sonra ssk ya gidiyosun veriyosun kağitlari 2 gün sonra postaneden doğum parasi diye asliyorsun havale diye değil ok. Anlamadiğin bişiy olursa solerim.

14. 2 Ağustos 2008
  15. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    TÜM BUNLARA GEREK YOK ARTIK. İŞYERİNİZ İNTERNETTEN ÇALIŞMADIĞINIZ GÜNLERİ GİRİŞ YAPIYO. İŞYERİNDEN ALACAĞINIZ DOĞUMDAN ÖNCE Kİ 120 GÜNÜ GÖSTEREN VİZİTE KAĞIDI VE BEBEK KİMLİK FOTOKOPİSİYLE SSK YA GİDİYORSUNUZ.SSK HASTANEDEN DOSYANIZIN GELİP GELMEDİĞİNE BAKIYOR. DOSYA GEKLMİŞSE SSK İŞLEM YAPTIKTAN 1 GÜN SONRA HERHENGİ BİR PTT DEN KİMLİK İLE PARANIZI ALABİLİYOSUNUZ. AŞAĞIDAKİ ADRESTENDE PARANIZIN YATIP YATMADIĞINA BAKABİLİRSİNİZ. BOŞUNA PTT YE GİTMİŞ OLMAZSINIZ.http://saglik.ssk.gov.tr/IsgoremezlikTeyit/kontrol.faces

16. 2 Ağustos 2008
  17. Shirin seyler

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim Eylülüm, heh işte bizde aynı senin dediklerini yaptık, ama hala param yatmadı işte bekliyorum,sanırım biraz uzun sürecek.

18. 2 Ağustos 2008
  19. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    peki parayı toplu olarakmı alıyoruz toplam 4 ay izinli olacağız bunun 2 ayı doğum ödnesi 2 ayı doğum sonrası diyelim en son doğum sonrası iki ay bittikden sonramı baş vuracağız bu işlemler için emzirme yardımıda aynı şekildemi