iş görüşmesi

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve burcu_01 tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : burcu_01
  1. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar merhaba.. çooook heyecanlıyım daha yeni mezun oldum ve yarın ilk iş görüşmemi yapacam.. ingilizce öğretmenliğini bitirdim ve yarın adananın en iyi özel okullarından birine iş başvurusunda bulundum cv mi incelemişler ve bölüm başkanı bugün beni aradı burcu hanım yarın gelin görüşelim dedi... ilk defa iş görüşmesine gideceğim için deneyimli arkadaslardan her konuda öneri ve tavsiye bekliyorum.. mesela nasıl giyinmeli nasıl konuşmalı ücreti nasıl görüşmeliyim ? en önemlisi heyecanımı nasıl bastırabilirim... yorumlarınızı bekliyorum bayanlar hihoyyyt

2. 24 Ağustos 2009
  3. nazalp

nazalp yemekcininmekani.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bu konuda bir hayli tecrübeliyim:smiley-cool:
    öncelikle koyu renk bir pantolon ceket takımın içine beyaz bir gomlek giyebilirsin. altınada cok yuksek olmayan ayakkabılar.hatta babet bile olabilir. sacların cok abartılı olmasın makyajın canlı renklerden uzak olsun.
    heyecanını görüşmeye baslayana kadar yenemezsin ugrasmakaydirigubbakcemile3 ancak gorusecegin kişiyle mülakat biraz daha ilerdeikçe heyecanın azalır
    gorusme yaparken dik otur karsındakının gozlerinin içine bak. cumleleri dolandırmadan soyle açık ve net
    karsındakı senın kendinden emin tavrını gorsun. siz bilirsiniz dediğiniz gibi olsun cumlelerini kurma. ne istedigini bil.
    acaba bu işi alabilirmiyim diye değil bu işi alacagım diyerek at adımını odadan içeri. ilk izlenim önemli. bunu giyiminle yapıcaksın. unutmadan cok fazlada parfim sıkma.
    aklıma geldikçe yazıyorum kusura bakma biraz karısık olacak
    gorusmeye gittiğin yer hakkında detaylıca bilgi edin. neden biz diye sorarlar ona hazılrıklı ol
    arkadasım şimdilik bu kadar. aklıma gelirse daha yazarım kaydirigubbakcemile5

4. 24 Ağustos 2009
  5. nazalp

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ücret konusunu unutmusum.
    sen stajyer olarak baslayacaksın sanırım. cevreyı arastır arkadasların ne kadar alıyorlar. kaç saatlike ders karsılıgı ne alıyorlar öğren. kafanda bir ücret olsun sorarlarsada ne cok uçuk nede cok düşük bir ücret olsun soyledğin. eğer sorarlarsa söylesin.

6. 24 Ağustos 2009
  7. burcu_01

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    çoook teşekkür ederim arkadasım önerilerini dikkate alacağim yarın görüşmeden sonra durumu haber ederim ilgine sonsuz teşekkürler a.s.

8. 24 Ağustos 2009
  9. songa84

songa84 BARBİ BEBEK NİŞANLANDI ! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    güzelim nazalp arkadaş detaylıca anlatmış.bana diyecek birşey bırakmamış :) ben sana yarın iş görüşmende başarılar diliyorum.inşallah herşey istediğin gibi olur. bu arada saçına düz fön çektir güzelim

10. 24 Ağustos 2009
  11. nazalp

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    opuyorumnanaktan

basarılar görüşmende canım. haberlerini bekliyoruz sabırsızlıkla

12. 24 Ağustos 2009
  13. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    sakın kahve tonları kullanmayın, mümkünse lacivert olsun takım. öle okumuştum bi yerde, kahverengi kararsızlık rengiymiş, lacivert ciddiyet ve çalışkanlığı çağrıştırıyomuş karşınızdakine. iş görüşmesinde laci veya mavi tonlarında giyinin diyordu..

14. 24 Ağustos 2009
  15. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    vee gülümseyinnn

16. 26 Ağustos 2009
  17. walker

walker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sonuç ney burcu
    nasıl geçti iş görüşmesi

18. 27 Ağustos 2009
  19. burcu_01

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba arkadaslar iş görüşmesi güzel geçti bize çok güzel bi enerji verdin senden çok iyi bi öğretmen olur dedi kadın ama şartları hiç hoşuma gitmedi =( stajyer olduğum için bir sene boyunca ücret almayacakmışım sadece sigortam yatacakmış. bir senenin sonunda da beni kadrolu olarak işe alacaklarını garanti edemezlermiş =( gene de olmaz demedim açık bi kapı bıraktım