Iş Hukuku Bildirilmeyen Ssk

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve yagmur26 tarafından 7 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : yagmur26
  1. yagmur26

yagmur26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    Ben Bi Arkadaşim Için Danişmak Istedim.yaklaşik 7 Yildir Ayni Firmada çalişiyor Ve Işyeri Ssk Ya Bildirimde Bulunmamiş Arkadaşim Tesadüfen Durumu öğrenmiş Henüz Bi Girişimde Bulunmadi Neler Yapabilir? Ssk Ya şikayette Bulunmasi Durumunda 7 Yillik çalişmasi Kayitlara Geçermi Ve Işyeri Bu Durumdan Nasil Etkilenir?cvplarsaniz Sevinirim Teşekkürler

2. 7 Ağustos 2007
  3. S_KAYATEPE

S_KAYATEPE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yağmur,
    7 yıldır orda çalıştığını ispat edebilirse ödenmeyen ssklar yatar ve mağduriyet giderilebilir.bunun için bölge çalışmaya başvurması gerekiyor.en iyisi güvenebileceği bir avukata gitsin.
    umarım ispat edersiniz.

4. 20 Ağustos 2007
  5. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yapılacak şey, çalıştığı şirket ve ssk aleyhine hizmet tespit davası açmak. tanıkla o işyerinde çalıştığını ispatlarsa geriye dönük olarak ssklar yatar. tabi şirkete cezalı bir ssk borcu çıkacaktır bu durumda.

6. 21 Nisan 2008
  7. @slım

@slım Guest

Kızlar bir konu hakkında yardıma ihtiyacım var, kardeşim işten çıkartıldı kıdem tazminatını alacak fakat bildiğim kadarıyla çıkış kağıdıyla bir yere (neresi olduğunu bilmiyorum) başvurduğunda iş bulana kadar belirli bir ücret alabiliyor muş, bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? teşekkürler sevgiler.a.s.

8. 21 Nisan 2008
  9. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım kardeşin bağlı bulunduğu sskya gidip gereken evrakları oradan öğrenebilir. Bahsettiğin ödenek işsizlik ödeneğidir ve geçmişte yatan primine göre 10 ay boyunca en fazla asgari ücret alabilir. Ama geçmişteki çalışma süresine göre alınacak işsizlik ödeneği değişir, en doğru bilgi sskdan alınabilir.