İş Ortamım Çok kötü

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pippi_langstrumpf tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : pippi_langstrumpf
  1. Mrb ben doğuda görev yapan bir öğretmenim. Okul ortamım geçen seneye kadar iyidi. Bu sene çatışmalar, dedikodular başladı. Okuldaki bayan öğretmenler arasında sorun var. Özellikle bi tane arkadaş var o kadar iki yüzlü ki yüzüne gülüyo, seninle dostmuş gibi konuşuyo arkandan olmadık şeyleri söylüyo. Çok fena biri..Asıl sorunlar ondan çıkıyo....
    Geçende bir problem yaşadım. Sevdiğim bi arkadaşım idareye saolsun beni nöbetini tutmuyo diye bildirmiş. Ayrıca bu kişi herkesin içinde bu olaydan dolayı bana sesini yükseltti, kapıyı çarptı çıktı gitti (aslında olayın dahası varda anlatmayım şimdi, ama şunu söyleyim en ufak suçum yoktu) . Bu arkadaş sorununu gelipte bana bildirmek yerine idarede herkesin önünde şov yapmayı tercih etti. Çok üzüldüm hem de anlatamıycağım kadar çok. Çünkü onun yüzünden idareyle aram bozuldu gürürm kırıldı. Olayları idareye farklı anlattı. Onun yüznden depresyona girmek üzreydm. Sürekli yatıyor, hiç bişey yapamaz duruma gelmiştim ki toparlandım şükür.. Bu kız ve bu dedikoducu şimdi bir oldular ve arkamızdan konuşmaları yetmiyomuş gibi sürekli laf çarpıtyolar. Öğretmenler odamızda küçücük nereye gidersen git kurtulamıyorsun bunlardan. O kadar tiksindimki..O insanları hayatımdan sildim ama bunlarla aynı ortamda çalışmak kadar kötü bişey yok. Diğer bayan öğretmenlerde bunları sevmiyo..Çünkü bu ikisi ortamı çok kasıyolar. Ortam gerilyo. En ufak açığımızı yakalamaya can atıyolar. Sonrada oraya buraya ötüyolar. Bu olaydan sonra insanlara hiç güvenim kalmadı. Okulda 1tane çok sevdiğim bi bayan arkadaşım var, ama artık o da yok çünkü bugün okuldan ayrıldı. Ücretli çalışıyo ve Kpss'ye hazırlanmak için işi bıraktı. Tek tesellim bu arkadaşımdı artık kimse kalmadı. Nefret ediyorum okulumdaki insanlardan. O iki yüzlü fesat pis insanlardan :kızgın: İnanın çok üzülüyorum yapayalnız kaldım okulda.. Ve o kadar göze batıyo ki yalnızlığım..Doğrudüzgün öğretmen olsa tamam diicem ama yok kimse yok. Ve bu sorun en çok ta öğlenleri okulumuzun yurdunda yemek yerken ortaya çıkıyo. Yani bugün o ortalığı karıştıran öğretmenler yemeği birlikte yediler (idarecilerimlede samimiler hepsi birlikte oturdular masada) bense yalnız kaldım senağlama
    Artık dayanamıyorum..Çok üzülüyorum çok senağlama

2. 24 Mart 2009
  3. ctkalinka

ctkalinka Ankara'nın taşına bak! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Meraba canım durumuna üzüldüm. Gerçekten zor böyle bir durumda kalmak. Ama aradan çok zaman geçmeden idareye bu durumu anlat suçun olmadığını. Ayrıca bu yüzden kimseye boyun eyme sen de ver çatır çatır cevaplarını. En azından idareyle aranı düzeltmeye bak:teselli:

4. 24 Mart 2009
  5. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    çalışmak iyi birşey olsaydı üstüne para vermezlerdi:sm_cool:

6. 24 Mart 2009
  7. EU1

EU1 Guest

cevapsız kalma sessız kalma
    cok sinirlenme asabılesme uzuldugunu goren olmaz ben calısmayı sevmıyorum
    calısmıyorum da, bırak gel sende memleketıne sonra af cıkar dönersın gel dersanede calısırsın
    bı hoca oyle yaptım dıyodu kac senen oldu orda 2 sene yetıyomus sanırm

8. 24 Mart 2009
  9. ınanın çok gergin bi ortamda çalışıyoruz, gruplaşmalar var. O 2 arkadaş biz onlarla konuşmayınca dahada saldırganlaştılar..Çekilecek çile değil yani.. Bu da yetmiyomuş gibi disiplin sorunları, öğretmene hakaret edeni mi sorarsınız, kavgaları gürültüleri mi sorarsınız..herşey var..

10. 24 Mart 2009
  11. Cnm bu sene sonunda il dışı tayin isteyebiliyorum. Çok şükür :Saruboceq: ama yağmurdan kaçyım derken doluya tutulmak misali olmaz inş. Haksızlığa uğradım ama müdüre herşeyi teker teker anlattım yinede güven sarsıldı..O kişiye hakkımı helal etmiyorum beni çok zor duruma düşürdü. Burda ayrıntıları anlatmıyorum. Kimliğim deşifre olmasın ama anlatsaydım şaşardınız. Ne insanlar var. Kimseye güven olmuyomuş. Çünkü dost bildiklerim sırtımdan vurdular. Bundan sonra okul ortamımda hiç kimseye kendimle ilgili özelliklerimden bahsetmiycem, kimseye fazla açılmıycam, resmi olacağım..

12. 24 Mart 2009
  13. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153

sessiz kalmakla hata yaptın bence, tamam belki çalışıyorsun ediyorsun ama para için gururunu ezdirmemelisin, bu dünyada pısırık insanlar yaranmıyor maalesef çirkef, pişkin, yırtık insanlar yaranıyor (annem her zaman der yırtık olacaksın kızım yoksa işi kapamazsın der) hakklı da söyler, her iş ortamında bir pislik mutlaka çıkıntılık eder, bunların çenelerini kapayacaksın, ben de ilk işimde ilk günümde ve daha sonra 1-2 ogretmenle takıştım ama sonunda ben savunuldum cunku pislik insanlardı sevilmediler. Ortamda mutsuzsan git baska yerde calis, lafı yapıştır onlara cek git. İnan var ya onların ne gıcık insanlar oldugu anlaşılır bu dünyada yapılan her sey karsıLıksız kalmaz, elbet bir gün aynı durum onlara oLur, ve senden özür bile dilerler.. bunu da Ecna dedi dersin olursaa sengözlerimebaksanab
    :kızgın:

14. 24 Mart 2009
  15. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bu psikolojiyle öğrencilere nasıl eğitim verebilirsinki?..........................

16. 24 Mart 2009

17. Çok katılıyorum sana cnm.İlk günler çok kötüydüm. Beni çok ağlattı o kız. Bazı şeyleri farklı anlattı ve namazında niyazında bi kız. Ona inanıldı.Bende tabi bu arada yataklara düştüm okula gidemedim üzüntüden. Tabi benim yokluğumu fırsat bilip idareyide kendine çekmiş. ASlında olay büyükte bu kadar sööleym. Ama ertesi gün müdüre teker teker anlattım. Kendimi iyi savundum. Yinede eskisi gibi olmuyo hiç bişey..Okulumuz okul olmaktan çıktı. Her gün bi huzursuzluk çıkıyo

18. 24 Mart 2009
  19. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sende mutsuzsun görevini tam anlamıyla yapamıyorsun...............................
    Huzursuzluk kadar kötü birşey yoktur...........................