Iş Yerinde Beş Dakikada Güzellik

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve SUTASAYRAN tarafından 16 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  16 Şubat 2008
  Konu Sahibi : SUTASAYRAN
 1. SUTASAYRAN

  SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  2.973
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  0
  Allık: Elmacık kemiklerinizin altına süreceğiniz allıkla en solgun ve yorgun yüz bile yeniden renk kazanacaktır.Buğday tenliler şeftali tonlarını, açık ve çok açık tenliler ise pembemsi allık tonlarını kullanabilirler.
  Maskara: Eğer gözlerinize sık sık dokunma alışkanlığınız varsa, gün içinde maskaranızı da yenilemeniz gerekecektir.Sadece üst kirpiklerinize maskara sürmeniz yeterli olacaktır.
  Ruj: En güçlü rujlar bile öğle yemeğinin yıpratıcı etkisinden nasibini alır. Kağıt mendil ile kalan rujunuzu çıkarın ve yenileyin.
  Parfüm: En sadık dostunuz. Kendinizi gün boyu temiz ve enerjik hissedebilmeniz için parfümünüzle dost olmalısınız. Parfümünüzü her zaman yanınızda taşıyın. Ve gün içinde boynunuza hatta saçınıza parfüm sikin.Ancak tabii ki abartmayın.
  Yüzünüz Parlasın Ama...:Işıltılı bir yüze sahip olmayı kim istemez.Ama gün içinde yüzün özellikle 'T' bölgesinin yağlanması biz kadınları oldukça rahatsız eder. Pudranızla alin, çene ve burna hafifçe rötuş yapıp parlamayı önleyebilirsiniz. Kompakt pudra bu basit işlemi hızlandırmak için uygun bir seçim olacaktır.
  Aniden Beliren Bir Sivilce: Bir kaç abur cubur ya da hormonlardaki dengesizlik küçük bir sivilce ile kendini belli edecektir.Bu sivilcenin büyüyüp, belirginleşmesini önlemek için kozmetik ürünler arasında da yer alan antiseptik jel ya da stickler ile sivilceyi tedavi edin. Bunlardan bulamadığınız takdirde en azından bir kapatıcı ile kamufle edin. Böylece mükemmel görüntünüzün sivilcelerle gölgelenmesini önlemiş olursunuz.
  Küçük Kırışıklıklara Fırsat Vermeyin: İş yerlerinde hava, klimaların ve sigara dumanının etkisiyle genellikle kuru olur. Nem eksikliği ciltte önemli tahribata özellikle de göz ve dudak çevresinde kırışıklıklar belirmesine sebep olur.Bu tehlikeyi önlemek için gün içinde derinin hassas olduğu noktalara besleyici ve hafif kremler surun.