İşe Başladım^^Hem Heyecan Hem Burukluk

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve beratefe tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

19 Şubat 2010
    Konu Sahibi : beratefe
  1. beratefe

beratefe kücük meleklerim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2009 kasım annesi olarak gecen hafta işe başladım başlıkda da dedğim gibi hem heyecanlıyım hem buruk çünkü işe hayatını çok seviyorum işimi seviyorum ev kadınlığı bana göre değil işimi masama pc herşeyi özledim..... AMAAAAAAA bebeğimi evde bırakkıp gelmek içimi hoş ediyor yüreğm sızlıyor . çok şükür melek gibi bir müdürüm var ne zaman gitmek istesem evdeyim yani süt izni tamam ama ben onu baya bir aşıyorum hemde c.tesi günleri işe gelmiyorum normalde yarım gün çalıyoruz ama bana sen gelme bebek biraz büyüsün dediler ...... evimde çok yanın 2 saat de bir gidip bebeğimi emzirip geliyorum şuan 3.5 aynı doldurdu hatta 1 hafta sonra 4 aynı dolduracak 5 den gün alacak. 6 aylık olana kadar boyle devam. sabah saat 8 de emzirip cıkıyorum ( düşünün 8 de cıkıyoırum 8.05 de işdeyim okadar yanın yani ) saat 10 gidiyorum sonra 12 oylen tatili 1 cıkıyorum evden öğleden sonrası içinde annem telefon ediyor ona göre gidiyrum cünkü büyük oğlum okua gidince ev sessiz oluyor ve minikim uyuyor bende ona göre gidiyorum şuan için çok şükür sorun yok sadeve ne işime ne de eve adapde olabiliyorum çünkü tam işe konsantre oluyorum ki aaa saat gelmiş haydi işi bırak koştur koştur eve derken gene işe baya bir yoruluyorum ............

sizler ne yaptınız arkadaşlar çalışmaya başlayanlar varmı merak ediyorum

2. 19 Şubat 2010
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Böyle iş, böyle müdür bulmuşsun öpde başının üstüne koy, yeminle. Ne insanlar var misal benim patronlarım. 4 tane patronum var başımda. İçlerinden bir tanesi sırf süt iznim için işten çıkarmak istemişti beni. hatta yerine birini bulana kadar çalış sonra git demişti. Bu bahsettiğim patronlardan birinin gerizekalı oğlu ama oda biyerde patron, söz sahibi. Sonra asıl patron hooop dur bakalım napıyon sen dedi o gerzek patrona, ve sadece 6 ayı dolana kadar 1.5 saat süt iznimi kullandım. O da tam saatinde çıkamadım tabi, nerdeee.

çok ama çoook şanslısın. Biryerde kendin büyütüyorsun sayılır çocuğunu.istediğin zaman gidip emzirebiliyorsun. Annen seni kadir gecesimi doğurdu, nebilmiyorumkismile

4. 19 Şubat 2010
  5. burcumurat

burcumurat hayat ışığım çınar'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım gerçekten çok şansısın bende salı başlıyorum kısmetse işe ve senin kadar şanslı değilim patronum dört gözle beni bekliyor işler birikti diye haftanın 6 günü sabah 08:30 akşam 19:00 çalışıyorum süt iznimi alsam 17:30 da çıkarım ki eve gelmem yarım saat bizde öğle arası işte çıkmada yok anlıycağın öpte başına koy

6. 19 Şubat 2010
  7. wannababy

wannababy iki cocuklu ve mutlu:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    calisan bir cok insana gore cok sanslisin. evin yakin, bebegine annen bakiyo. bunlarin hepsi birer nimet.

bende ise donmeyi dort gozle bekliyorum. evde olmak bana gorede degil. ama simdiden bebegimi nereye, kime birakicam diye kara kara dusunuyorum.:sinifsinif:

8. 19 Şubat 2010
  9. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben de senın gıbı cok ıyı calısma sartları olan bır ıste calıstıgım ıcın calısmaya basladım hemen
    senın gıbı her ıkı saatte degıl ama
    sabah 9 ısbası 11'de eve gıttım 13'e kadar kaldım
    14,45'de eve gıttım 15,30'a kadar kaldım
    17,30'da da paydos zaten
    hafta sonları calısmıyorum hatta oglum 15 ayını bıtırms olmasına ragmen gunluk 1,5 saat hala gıdıyorum evıme

tek sorun cok yoruluyorsun
    su an yenı basladıgın ıcın anlamıyorsun ama ben artık tukenmıs hıssedıyorum kendımı
    oglumu ozluyor olmasam o yolu sureklı gıt gel yapmazdım
    ısınde ve evınde konsantre sorunu yasıyorsun

10. 19 Şubat 2010
  11. beratefe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ahhhh ahhhhhhh benimde yaramı actın. Utku benim ikici bebeğim ilk oğlumu efeyi dünyaya getirdikden sonra işe başlamıştım ne süt izni nede başka bir şey kullanabilmiştim wc girer sütümü sağar milete rica ederr eve gönderirdim müdür izin vermezi bir kere sütden ağzım yanmış şimdiki müdürüm dedimya melek Allah razı olsun ilk acemilikde yaptığım torelensları bu müdüre vermedim mesela bizde 6 paydos ama eskiden müdür ne zman cıkarsa cıkardım şimdi oyle yapmıyoprum saat 6 dedim mı cıkıyorum birde ben bu şirketde 10 sendir çalışıyorum bazı şeyleri kazanmış durumdayım en azında söz sahibiyim.... ayyy sinirlerim zıpladı efe de müdüre gittim emzirmeye gidebilimiyim diye sordum ki salak ben niye soruyorsun hayır dedi sen her zman emzirmeye gidecekmisin boyle dedi bende artık dayanamadım siz hergün yemek yemiyormusunuz dediştim çok canım sıkılmıştı
    Annnemde Allah binkere razı olsun galiba ^benim annem bir melek ^:kedi:

12. 19 Şubat 2010
  13. beratefe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım Allahım nazarlardan korusun çok şükür herşey yolunda gidiyor. ama ilk bebeğimde bende çok zorluklar cektim.. ama inan hepsi yola geliyor... ben gün eve gittim bakıcı evine gitmişti sonra akşam başka bir şey aramıştım tam telefonu kapatırken ya şey dedi ben yarın gelemiyecem niye dedim işim mi var yok artık bakamıyacam oğlunuza demişti ne yapacağımı şaşırmıştım ama bak hepsi geldi gecti oğluşum 6 yaşını doldurdu bile ................ herşey ceciyor ama sen kafanı rahat tut efede ilk iş günü sütüm gitmişti üzüntüden ama utkuda oyle yapmadım rahat geldim işe sorun yaşamadık çok şükür vereliniortak

14. 19 Şubat 2010
  15. beratefe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet bende özlemiştim işimi ... ama bir tarafımda buruktu tamam utkuda bakıcı sorunum yok çok şükür aman olasında ama efede bakıcılarla büyüdük düşün p.tesi işe başlıyacam cuma olmuş ben hala bakıcı bulamamıştım sonra c.tesi bir haber geldi bakıcı işi tamam diye vede çok sevdğim biriydi ama düzgün bir iş bulunca ağlaya ağlaya bizi bırakmak zorunda kalmıştı... sende rahat ol

16. 19 Şubat 2010
  17. beratefe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet sende şanslısın.... ama ev yakın oldğu için birde oyle saat dakikası yok bazen oluyor ki sadece 3 sefer gidiyorum yarım saatden 1.5 saat yapıyor bazen 4/5 kez gidiyorum o yüzden bebişim beni nezman isterse gidiyorum .....

evet tahmin edebiliyorum çok yorulacam mesela şuan koştur koştur gitmem gerekiyor :lepi: saat 12 oldu bile

18. 19 Şubat 2010
  19. sgumus

sgumus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten şanslısın bende mayısta işe başlıcaktım bu hafta aradılar en azından 2 hafta önce gel yarım gün çalış dediler ben haber veririm dedim daha aramadım benim işe başlayınca eve gelme şansım yok ev işe uzak sağmak problem olucak akşam 18:30 paydos süt iznimi haftalık toplu kullanmak istiyorum en azından böylece 2 gün evde olurum ama ne cevap vericekler bilmiyorum allahtan annem bakıcak oğluma ama yinede aklım onda kalıcak daha 2 ay var ama benim uykularım şimdiden kaçmaya başladı allah tüm çalışan annelerin yardımcısı olsun