İşe gidenler kaç cc sağıyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve julianne tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : julianne
  1. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba anneler. Bir buçuk ay sonra işe başlayacağım. 10 saat kadar evden bebeğimden ayrı kalacağım ne yazık ki. Şimdiden süt sağmaya başladım biraz depoluyorum ama bebeğimin ancak 100-110 cc ile doyduğunu farkettim. Fakat ben 4-5 saat bekledikten sonra o miktarı çıkarabiliyorum. Bebeğim emerken doyuyor ama makineyle çekerken o kadar çok süt gelmiyor. Hesaplayınca ben yokken bebeğim en iyi ihtimalle 3 öğün süt içecek. Ama ben iş yerinde bir günde 300 cc çıkaramam ki. Ne yapacağımı bilmiyorum 6 ay sadece anne sütü vermek istiyordum ama bu gidişle yapamayacağım galiba. Kendimi çok kötü hissediyorum bu yüzden. Siz kaç cc çıkarıyorsunuz?

Bu arada ücretsiz izin alamam ve pilli elektrikli sağma pompası kullanıyorum.

2. 9 Ocak 2009
  3. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kimse eve süt bırakmıyor mu????

4. 10 Ocak 2009
  5. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    benim bebeğim1.5 aylıkken emmeyi bıraktı bende sağıp verdim bende kızım 15 günlükken günde 3 saatliğine çalışmaya başlamıştım sütü sağıp bırakıyordum. onun yiyebileceği miktar kadar sağıyordum. çok şükür ama süt fazla olsun diye beklemene gerek yok sağdıkça süt fazlalaşır. birde ben humana still tea içiyordum sütü arttırması için işe yarıyordu.

birde bir sorum olacak bebeğin emerken yada süt sağarken diğer göğsündende süt geliyormu?? benim geliyordu. süt topmama kabı diye bir şey alşıştım onu takıyordum o sütüte ziyan etmiyor biriktiriyordum

allah kolaylık versin

6. 10 Ocak 2009
  7. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    3 saat ayrı kalsam bir gün içinde bir öğünü çok rahatlıkla çıkarırım ama ben 10 saat ayrı kalacağım ve en aaz 3 öğün yiyecek. Bu kadarını çıkaramam sağarak. Ya da çıkarırım hiç denemedim ama. Bir göğüsten emerken süt geliyor ama damla damla az geliyor yani bunu alıp biriktirmeye değmez. Sağol cevabın için. Peki kaç ay emdi yani kaç ay sağarak devam ettiniz?

8. 12 Ocak 2009
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    sadece 1.5 ay emdi sonra 4 ay bitene kadar sadece anne sütünü biberondan aldı sonra süt azalınca ekgıdaya başladık ama 6 ay bitene kadar anne sütüde aldı sonrada süt bitti.
    günde 3 saat gidiyordum ama benimki zaten emmiyordu ben sağarak besliyordum

birde sağarken bir elimle pompayı tutup diğer elimle sağma hareketleri yapınca daha iyi geldiğini farketmiştim istersen dene canım

10. 12 Ocak 2009
  11. cosette333

cosette333 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Bebebğim 3 aylıkken çalışmaya başladım.
    Şimdi 6 aylık ve bu süre zarfında sadece anne sütüyle besledim bebeğimi.
    Ben şöyle yaptım;
    Sabah iyice emzirip çıktım.
    İşyerinde 2 ya da 3 postada, toplam 260-300 cc süt sağdım. Bu, ertesi gün için tam olarak yetmeyeceği için, bebeğim akşam uyuduktan 2 saat kadar sonra, yeniden uyanmasına yaklaşık 2 -3 saat varken, sütümü yeniden sağdım. Böylece toplamda ortalama 450 cc süt bıraktım ona her gün.. Bu gece sağma temposunu haftasonu da sürdürünce ufak da olsa bir stok oluştu, yani yedekli gidebildim. İşyerinde çıkamayacağım bir toplantı, acil bir durum olduğunda o yedekleri kullanabildim. Şimdi çok şükür 6 ayı bulduk, ufaktan ek gıdalara başladık. Ama ben bundan sonra da sütü sağıp, maksimum süre anne sütü almasını sağlamaya çalışacağım.
    Ben de elektrikli pompa kullanıyorum ve gayet memnunum..

Sevgiler, kolaylıklar.

convolaria bunu beğendi.
  12. 13 Ocak 2009
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler kızlar cevaplarınız için. Umarım işe başlayınca ben de sizler gibi oturturum bu dğzeni. Tek istediğim 5 ayı anne sütüyle tamamlamak. En azından 5 ay. İşe başlayana kadar buzluğa süt atmaya çalışıyorum Her gün 100 cc çıkarsam başlayınca 450 cc bırakamasam da buzluktakiler de destek olur diye düşünüyorum.

İşe başladığınız gün nasıl idare etti bebekleriniz peki. O gün için daha önce mi yedeklemiştiniz?

14. 13 Ocak 2009
  15. cosette333

cosette333 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Evet işe başlamadan evvel 120 cc'den 10-12 paket süt stoklamıştım ben. Sen de işe başlayana kadar her gün muhakkak yedekle bence. Çok çok işe yarıyor onlar sonra.
    İnşallah sen de oturtursun düzenini. İyi şanslar!

16. 13 Ocak 2009
  17. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bir kerede 120 cc sağmam mümkün değil benim o yüzden gün içinde sağdıklarımı birleştiriyorum ancak 100 cc ediyor kimi zaman etmiyor bile. Acaba süt üretimi belli bir zamandan sonra yani bebek büyüyünce mi artıyor? 120 cc yi kaçıncı ayda çıkarıyordun?

18. 15 Ocak 2009
  19. aldebaran

aldebaran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, Ben bebeğim 4 aylıkken işe başladım. Hergün işyerinde 2 posta süt sağdım. Bir defada en az 150 cc sağıyordum. Bazen 200 cc sağdığım ve bunu 2'ye böldüğümüzde çok oldu. Sağdıkça süt artıyor merak etme. Birde dinlenmek çok önemli. Bulgurlu yemeklerin sütü arttırdığını söylemişlerdi, denedim hatta hergün bulgur yedim ve işe yaradı.