İshal aşısı yaptırılmalı mı?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve harzemsah tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

5 Ekim 2008
    Konu Sahibi : harzemsah
  1. harzemsah

harzemsah Üye Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    slm kızlar bu rötavirüs müdür nedir bi ishal aşısı varmış. Yaptırın dedi doktor bi arkadaşın doktoruda yaptırmayın demiş bağışıklık sistemini çökertiyomuş sizler yaptırdınız mı?

2. 5 Ekim 2008
  3. minenil

minenil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bi kere kesinlikle kendi dr un ne diyorsa ona güvenmeli ve inanmalısın başkalarının dr una falan kulak asma. rotavirüse gelince ben kızıma yaptırdım benim dr um da önerdi. üstelik televizyonlarda bangır bangır yaptırın diye dr lar öneriyor hatta kasım ayında sağlık bakanlığı kendi aşı takvimine eklemeyi planlıyor bu da şu demek oluyor ki herkese zorunlu olacak ve ücretsiz olacak. ayrıca gerçekten bu virüs çok perişan ediyor çocukları.türkiyede yanılmıyorsam 2-3 senedir var bu aşı ve bu virüs yüzünden geçmişte bebeklerini kaybedenler olmuş Allah korusun... bence başkasının dr u ne demiş ne önermiş bi kenara bırak ve kendin iyice araştır:kahve:

4. 6 Ekim 2008
  5. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende sordum doktoruma onayladı rotavirüsü ve pnomakokmudur nedir ondan olucak ama onun icin daha zamanı var dedi bu cuma karma aşısını alırken rötavirüsünüde yaptırıcaz sanırım 120ytl falanmış doktor öyle demişti
    cevremdede araştırma yaptım bebekleri olan herkeze sorduk eşimle herkez yaptırın cok yararı oluyo dedi tabi cevre okadar önemli degilde doktor ne derse o bizim icin doktorun ne dediyse öyle yap canım.

6. 6 Ekim 2008
  7. sezin05

sezin05 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kesinlikle yaptırılmalı.1 ay sonra bizde yaptırıcaz.etrafımdaki bir çok çocuk aşılı olmadıkları için rotavirüs kaptılar.bulaşıcı bu ishal

8. 6 Ekim 2008
  9. ayerba

ayerba MİNİK PRENSİN ANNESİ :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyu gördüm yine stres oldum.tatile gitmeden yazmıştım hatırlarsınız belki.130ytlymiş,yanımızda o kadar para yok yaptıramadık oğlumun aşısını canım çok sıkkın diye.bide çevremdekiler boşver yaptırma biz rotavirüsmü yaptırdık sanki çocuklara,bu kadar pimpirikli olmayın falan filan bir sürü şey söyleyip caydırdılar beni.cuma günü tekrar gitcez doktora.inşallah zamanı geçmemiştirde yaptırırım.yoksa içime dert olacak.doktorunuz ne diyorsa yaptırın kızlar.yoksa benim gibi vicdan azabı çekersiniz.inşallah bişey olmaz oğluma.kızlar dua edinde cuma günü yapsınlar aşıyı,yoksa tırlatacam...

10. 6 Ekim 2008
  11. zinedila

zinedila Evli Mutlu Çocukluuu:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende çarşamba yaptırıcam allah korusun olduktan sonra keşke demektense yaptırıcaz içimiz rahatlasın...

12. 6 Ekim 2008
  13. Gamze_

Gamze_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben eylul 25 te hem rotavirus hem pnomokogu yaptırdım eczanden kendimiz aldık doktorumuz yaptı ikisi 250 falan tutuyodu kızlar Ayerba tren kacmadan yaptır canım benim cevrendekileri bosver butun doktorlar oneriyorlar bu asıları

14. 7 Ekim 2008
  15. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle yaptıracagım,hatta yarın :) çünkü doktorlar bu aşıyı onaylıyor.
    ve pişman olmak istemem neden yaptırmadım diye sonradan

16. 7 Ekim 2008
  17. xoxzgrkz

xoxzgrkz CaDı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    aşıdan haberim yok ama... ishal paketi varmış....nası bişey o:ecrin_bebek:sırnaşık şey
    ...bizim sağlık kitabında yazıyodu...görünce şaşırdım birden:icecream:

18. 7 Ekim 2008
  19. elmas..bll

elmas..bll Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yaptırdım kızlar önemli olmasa doktorlar önermez