İşi, patronu ve moral bozukluğu, offf:((

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve karisx tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

27 Haziran 2010
    Konu Sahibi : karisx
  1. karisx

karisx sil baştan başlamak Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sevgilim iş yerinde patronuyla çok sorun yaşıyo, çok defa istifa etme aşamasına geldi ama yeni iş bulmadan da istifa etmek istemiyo, ama yaşadığı sorunları bana çok yansıtıyo, sürekli morali bozuk, "noldu, bi sorun mu var" diyince "aşkım biliyosun işte, senle alakası yok, bıktım artık bu işten de, patrondan da..." diye başlıyo sayıyo bir sürü şey sonra neyse yaa sonra konuşalım diyo, sürekli bi moral bozukluğu, "sakın iş bulmadan istifa etme" diyorum ben de, çünkü çok sıkıntı çeker öyle olursa, babasının kredi borcunu ödemesine yardım ediyo, ev arkadaşlarıyla kalıyo kirasıydı, faturasıydı bir sürü masrafı var; ama onun bu moral bozukluğu ve bana yansıtması da canımı sıkıyo, kendisi de üzülüyo sonra, "sana da ayıp oluyo ama" diyo... offf...

sadece biraz rahatlamak için yazdım, okuyanlara şimdiden teşekkürler...

2. 27 Haziran 2010
  3. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım erkekler için iş mevzuu sandığımızdan çoook daha fazla etkiliyor onları... ona destek ol ama bu süreçte çokda etkilenmemeye çalış.. sıkıntısını senle paylaşması ayrı bişi, bunun acısını senden çıkarması ayrı bişi.. Dengeyi koru, sen desteğinle onu rahatlatmalısın, onun sıkıntısıyla boğuluyorsan fazlasıyla hissettiriyor demektir. yinede yanında olmaya çalış, tel sıkıntı buysa, işi düzelinde onunda morali düzelecek demektir canım..

4. 27 Haziran 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sıkıntılarını sana yansıtmamasını istiyorsan söyle ona

sana sadece güzel şeyler söylemesini iste ondan. -tatlicadiarzu-

6. 27 Haziran 2010
  7. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

ayyy al birini vur ötekine.... nişanlım da işinden yana dertli. kendi işleri abisiyle tartışıp duruyor vs... canı sürekli sıkkın ve hep bana yansıtıyor... sorunca ya yok birşey diyor, ya senle ilgisi yok diyor... 5 aydır böyle... geçenlerde gözünü korkuttum bu iş böyle devam etmez diye.. biraz düzelir gibi oldu ama çok da değil yani..... ben de ne yapacağımı bilmiorum.... mantıksızca davranıyorlar... ben o kadar konuştum anlattım hatta yazdım... bana mısın demedi... maalesed bizim yapabileceğimiz pek birşey yok, ya kabulleneceğiz ya da eyvallah diyeceğiz

8. 27 Haziran 2010
  9. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    canım bir de şöyle düşün.
    sen onun en yakınısın.
    sana yansıtmıcak da kime yansıtıcak.
    hayat bu her zaman mükemmel olmuyor
    sana yansıtmamak için içine atıp daha da kötü olmasını ister miydin?
    inş herşey çok güzel olur sen biraz daha sabret canım

10. 29 Haziran 2010
  11. karisx

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    zaten sadece sesiyle idare etmek zorundayım, bi de patronuyla tartıştığı günlerde sesine bile hasret kalıyorum, tabi moral bozukluğunu etrafına yansıtması normal, dediğim gibi sadece içimi dökmek için yazdım; bi de bi keresinde benim biraz moralim bozuktu, sesim biraz soğuk gelmiş galiba o zaman bana "benden kaynaklanmayan bi problemin için bana niye tavır yapıyosun, niye bana yansıtıyosun bunu" demişti ama kendisi aynısını yapıyo bazen:)) ama bu iş meselesi benim de canımı sıkıyo, sabahtan akşama kadar yaklaşık 14 saat çalışıyo (7-21 arası) ama patronu hep daha fazlasını istiyo, bi geç kalsa bir sürü hakaret; çok da gururludur aşkım benim; o da karşılık veriyo; tartışma oluyo sürekli; tamam iş veren olabilir bi insan ama karşısındaki de çocuk deil yani...:umursamaz:

12. 29 Haziran 2010
  13. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    insanın işinden mutlu olmaması kötü birşey. kendimden de çok iyi biliyorum. ama çözümü elinde en azından. başka iş bulana kadar ayıya dayı diyecek maalesef....

14. 30 Haziran 2010
  15. izmirperisi

izmirperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bence burda en fazla ona destek olmalı taraf sensin...
    Üstüne giderek bu moral bozukluğundan sıkıldığını vs belli derek olmamalı tabiki...
    Daha sıcak davran elbet geçicek bu günler...
    Buluşabildiğiniz bir gün onun hoşuna gidebilecek bir süpriz yap kafası dağılsın
    Sen sevdiği insansın madem her an her zaman yanındayım diyebiliyoruz sevdiklerimize bunu neden uygulamıyoruz ki...
    Kafasını nasıl dağıta bilirsin düşün süpriz bir yere götür bişey al tabii illa maddiyat olmalı diye bişey yok bii hoşuna gidebilcek küçük notlar bırak cebine evde okusun ...
    Bunu dememin sebebi elbet omutlu olunca en azından yan yanayken o moral bozukluğundan çıkacaktır diye düşünüyorum...

Çünkü bende zaman zamanda olsa bunu yaşıyorum ve bu şekildee toparlanıyoruz opuyorumnanaktan

16. 30 Haziran 2010
  17. karisx

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yok zaten bi kere bile demedim, niye böle davranıyosun diye; eğer sesi soğuk geliyosa anlıyorum bi sorun olduğunu; anlatmak ister misin diyorum; genelde o anda anlatmaz ama sonra içini dökerken anlatır; maşallah diyim bikiç gündür de işte her fırsatını bulduğunda beni arıyo; sanki soğuk davrandığı günleri telafi etmek ister gibi, çok şeyin üstesinden geldik beraber bunu da aşıcaz, zaten ne yapıcaz bu iş meselesini diye konuşuyoruz bikaç gündür, bu meseleyi de halletcez inşallah...

bu arada söylediklerini yapmayı çok isterdim ama malesef başka bi ilde kendisi, 5 aydır da görmüyorum, hasret de bastırıyo bi taraftan, çok da özledim, bezen çok uzun mesajlar atıyorum, çok hoşuna gideceğine emin olduğum şeyler yazıyorum -tatlicadiarzu- :asigim:

18. 30 Haziran 2010
  19. izmirperisi

izmirperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bu çok güzel işte yerimseniben Sende olabildiğin kadar destek oluyormuşsun... Süperkaydirigubbakcemile5
    Ayrı ilde ollmanıza üzüldüm canım benim ama sevginizin bir ömür boyu sürmesini diliyorum:Saruboceq:
    opuyorumnanaktan