ışık bebek gözüne zarar verir mi?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esther tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim minik kuzum ne anlıyorsa dakikalarca yanan lambaya bakıyor. enerji tasarruf ampulu takılı. ben bile 10 saniye bakamıyorum. engelliyorum elbette ama iki dakka yalnız bırakmaya gelmiyor. ışık zararlı mıdır acaba bilen var mı anneler?

2. 6 Mayıs 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda aynı yaa ağlarken bile kafayı kaldırıp ışığa baktığı an susuyo inceliyo onu sanki anlıyo gibi cadı...
    bende senin gibi korkuyorum gözlerine zarar vericek diye ama bakıyo işte başka yöne çevirdiğimde ise ışığı arıyo bulamayınca basıyo çığlığı :)
    umarım zararlı değildir

4. 6 Mayıs 2009
  5. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim kızda ışığa bakıp duruyor ama elimden geldiğince uzaklaştırıyorum. Yada avizeyi kapatıp diğer uzakta olanı yakıyorum...

6. 16 Mayıs 2009
  7. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Sanırım bu engellenemez çünkü odada yatan bebek lamba yandığında zaten istemesede bakmak zorunda kalır. oturma şansları olmadığı için.. sanırım bir sakıncası yoktur, umarım ! yoktur.

8. 16 Mayıs 2009
  9. gamze-20

gamze-20 2012 yeni bir ben Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım bırak baksın benim bebeğim dogduktan sonra 15 gun nerdeyse hiç ısıga bakamıyordu doktora gitti bir sorun yok ama bebekler ilk 6 ay mutlaka ısık altında olmalıymıs özellikle gece uyurken bende tasarruf ampulunu kullanıyorum aksam sabaha kadar acık bilginee bebeklerin goz merceklerı ısık altında gelişirmişkaydirigubbakcemile3

10. 18 Mayıs 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hadi ya :1shok: biz de parlak ışık bebeğe zarar verir diye duyduk saklıyoduk. teşekkürler canım

12. 18 Mayıs 2009
  13. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ışığın zarar verdiğini biliyorum,gün boyunca aldığı ışık kasları için yeter bence,ekstradan bakmasına gerek olacağını sanmıyorum.Yine de sormak gerek.Hem gece 23-05 saatleri arası melatonin hormonu salgılanıyor.Melatonin salgısı karanlıkta artar.Bu hormon biyolojik saati koruyup ritmi ayarlıyor,antioksidan tesirli ve kanserli hücrelere kaşı koruma sağlıyor,hücreleri gençleştiriyor.Geceleri ışık kapalı uyutun bebişleri

14. 18 Mayıs 2009
  15. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğluşumda ayyynı bayılıyor ışığa baksın 3,5 aylık oldu ama ilk günden beri ışık delisi ben bakamıyorum ışığa gözlerim kötü oluyor ama o dakikalarca bakabiliyor amam ben engelliyorum bakmasını bıraksam gözünü hiç ayırmayacak şimdide alışkanlık oldu herhalde gündüzleride bazen lamba yanmasada lambaya kaldırıyor başını ona bakıyor dakikalarca miniğimm:ecrin_bebek:

16. 18 Mayıs 2009
  17. gamze-20

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canlarım benim ben doktordan duydugumu söyluyorum ayrıca onada sormustum buyume hormonunun karanlıkta cıktıgının doktor 6 için konusuyorum dedi valla ben bilmem benim oğlusum bayılıyo ısıga 6 aylık suan masallah suana kadar bi problemde olmadı yinede karar sızın

18. 18 Mayıs 2009
  19. gamze-20

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    miskokulum ayrıca ben doktor tavsiyesini soyluyorum yani birebir doktorla konustum sen gece karanlıkta uyutun diyorsun fakat doktorla gorusmen sonucu soylenen bişi mi bu