Işıl ışıl sofralar yaratın

Konusu 'Aksesuarlar ve Süsleme' forumundadır ve nevbahar tarafından 27 Kasım 2007 başlatılmıştır.

27 Kasım 2007
    Konu Sahibi : nevbahar
  1. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Sofralar ışıl ışıl

pastel renkte tüller ve taze çiçeklerle süsleyeceğiniz sofralarınız ışıldayacak...Bu masalarda ister konuklarınızı ağırlayın,isterseniz ailenizle keyifli dakikalar paylaşın...Bu güzelliği yaşamak için cok sebebiniz var...

Keyiflendiren renkler
    Bu masa örtüsüyle romantik ve nostaljik bir hava yaratmak mümkün. Kumaş satan mağazalardan dilediğiniz uzunlukta tül veya organze kumaş alıp masanızı bununla süsleyebilirsiniz. Küçük mumlar ve taze çiçeklerle de sofranıza huzur veren ve ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bardağın içinde inci çiçekleri

Mis kokulu inciçiçekleri masaları neşelendiriyor. Eski bir inanışa göre de bu çiçekler şans getiriyor.

Gerekli malzeme

Bolca inciçiçeği demeti
    Ayaklı bardaklar
    Tabaklara, bardaklara ve masa örtüsüne uygun renkte kurdele

Nasıl yapılır?
    Tüm demetlerin saplarını aynı boyda kesin. Her birinin etrafına kurdeleleri sarın. Saplarının alt kısımlarını biraz birbirinden ayırıp demetleri dik duracak şekilde suyla dolu bardaklara oturtun. Ardından bardakları istediğiniz şekilde masanızda dekore edin.
    Öneri: İnciçiçekleri zehirli oldukları için, vazoda mümkün olduğunca tek başına durmalılar. Bu nedenle diğer çiçeklerle bir arada olmamalarına dikkat edin.

Nostaljik peçeteler

İmitasyon bir inci kolyeyi peçetelerin etrafına sararak, romantik bir rüzgar estirebilirsiniz. Hafif bir mönü bu tabloyu tamamlayacaktır.
    Gerekli malzeme
    Misina
    İmitasyon takı, örneğin; minik kalpler, inciler
    Organze kumaştan peçeteler
    Beyaz çiçekler, örneğin; frezya
    Kendinden desenli cam tabaklar

Nasıl yapılır?
    Misinanın bir ucuna kalp takıyı düğümleyin. İncileri misinaya dizin. Ardından ikinci kalbi düğümleyın. Peçeteleri hafifçe katlayın. İnci kolyeleri etraflarına sarın. Çiçekleri dikkatlice kolye ve peçete arasına yerleştirip tabakları bunlarla süsleyin.
    Öneri: İsteyen, peçeteleri kendisi de dikebilir. Bunun için birkaç metre organze kumaş satın alın. Kumaştan 36x36 cm büyüklüğünde parçalar kesin. Ardından kenarlarını dikiş makinesi ile itinayla bastırın.

Leylak süslü tabaklar

Tabakların etrafını süsleyen leylaklar hem göze hitap ediyor hem de mis gibi kokuyor.
    Gerekli malzeme
    Tabak
    Peçete
    Çatal, bıçak, kaşık
    Taze leylak
    Makas

Nasıl yapılır?
    Tabakları masanın üzerinde dağıtın. Peçeteleri ve çatal, bıçak, kaşıkları dilediğiniz şekilde tabakların üstüne yerleştirin. Leylakları ya küçük küçük koparın ya da makasla kesin. Bitişik bir şekilde tabakların etrafına serpiştirin. İsterseniz leylakları tüm tabağın etrafına veya yarısına kadar serpebilirsiniz.
    Öneri: Tabaklarınızı ve çatal, bıçak, kaşıklarınızı da leylak renginde seçerseniz, daha güzel bir uyum yakalarsınız.

Tüllü tabak

Tıpkı sürpriz bir hediye gibi: Tabak takımı tülün içinde masaların üzerinde duruyor.
    Gerekli malzeme
    Tabak
    Peçete
    Her bir takım için 50x50 cm boyunda beyaz tül
    Kurdele
    Saydam veya mavi cam şişeler
    Uzun saplı çiçekler

Nasıl yapılır?
    Çorba, tatlı ve yemek tabağını iç içe yerleştirin. Peçeteleri katlayıp üzerine ekleyin. Hepsini bir tülün ortasına yerleştirin. Tülün tüm kenarlarını tepede birleştirin. Etrafına kurdele sarıp bağlayın. Paketlediğiniz tüm tabakları masanın üzerinde dağıtın. Çatal, bıçak, kaşıkları yanına yerleştirin. Çiçekleri cam şişelere dağıttıktan sonra onları da masaya alın.

Öneri: İnce şişeler seçerseniz, konukların birbirlerini görmeleri de kolay olacaktır.

2. 28 Kasım 2007
  3. kumral ada

kumral ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım süper şeylermiş denicem bende bayılırım sofra düzenlemesine

4. 28 Kasım 2007
  5. AYTOPLAYAN

AYTOPLAYAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar çok güzel sofra düzenlemeleri süper olmuş. bende size meyva servisi için birşeyler yazayım. Bir kalıbın içine 2 şişe soda boşaltıniçersine boncuklar gül yaprakları atın buzlukta dondurun yazın özellikle çok güzel oluyor ben plastik kek kalıbın içersine yapıyorum buzluktan çıkartıp biraz bekletipkalıptan çıkartıyorum ortasına mum yakıyorum karpuz dilimleri ile servis yapıyorum... çok güzel oluyor.

6. 29 Kasım 2007
  7. DERXIXNDENXIXZ

DERXIXNDENXIXZ aşka aşığım bal gibi... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aytoplayancım, sevgili hemşehrim gerçekten çok yaratıcı bir fikir vermişsin.Yazın denemek lazım.teşekkürler

8. 16 Aralık 2007
  9. sarxix papatya

sarxix papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tullu olana bayıldım....denıycem mutlaka

10. 16 Aralık 2007
  11. tahinpekmez