Isim koyma kabusu

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve ehlena73 tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

17 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ehlena73
  1. ehlena73

ehlena73 DUYGU KUMKUMASI Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar;
    ben de birçoğunuz gibi kararsız kaldım; hamile olmadan önce çok farklı duyulmamış bir isim koyarım diyordum; hatmetmediğim site kalmadı Çok üzgünüm çoook Aslında gayet nettim düne kadar; eşimle ortak zeminde birleştiğimiz tek isim DURU oldu fakat kayınvalidem ben sizden daha orj. bir isim bekliyordum.duru sabun ismi gibi herkesde var deyince oturup zırıl zırıl ağladım -hormonlar işte- :çok üzgünüm: içime sinmişti ama şimdi moralim bozuldu.sizce duru kötü bir isim mi :KK43:
    bize basit yalın anlamı güzel ve y.dışında da kolay olur gibi gelmişti. herkesi memnun etmek mümkün değil tabi.Şimdi kızıma her duru diye seslenişte ağlamak geliyo içimden.Son moda isimler de ya söylenişi çok zor anlamı güzel oluyor, ya da söylenişi çok ahenkli ama anlamsız oluyor.Delircem.önerileriniz ? :KK46:

2. 17 Nisan 2010
  3. white_dreams87

white_dreams87 en güzel RÜYA'm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence hiç önemseme onun bunun dediğini içine ne siniyorsa onu koy.duru çok güzel bir isim söyleniş ve anlam olarakta bence çok güzel.sağlıkla gelsin bebişin.bence fikrinden cayma sen onu istiyorsan bence kesin koy.

4. 17 Nisan 2010
  5. ehlena73

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tatlım teşekkür ederim; inan öyle zor ki isim bulmak.Adıyla yaşasın derler ya; çok isim düşündük.Benim beğendiklerimie eşim sıcak bakmadı,onunkileri ben beğenmedim.En son Duru,Derin,Defne -hep d lerden gitmişiz kaydirigubbakcemile3.Ben daha çok ağır isimler Hanzade,Neslişah gibi isimleri beğenirken eşim de Begüm gibi eski isimleri beğeniyordu.Ecrin,Ceylin,Esila gibi son moda isimler de çok koyulduğu için iyice şaşırmıştık.Akıl akıldan üstündür derler; belki bizim aklımıza gelmeyen söylenişi ve anlamı güzel isim önerileri gelir sizlerden.Her fikre açığım olumunekankayizsmile

6. 17 Nisan 2010
  7. askbocugum

askbocugum gomşumuz oluyoda bizim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bence duru çok güzel bi isim sen hangi ismi beğeniyosan onu koy kimsenin dediğini önemseme bence 9 ay sen taşıyosun onu karnında hangisi içine yatıyosa onu koy şimdiden hayırlı olsun rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin adı (ki adı duru olursa)gibi ömrüde duru güzel berrak olsun inşallah

8. 17 Nisan 2010
  9. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen ne bakıyorsun mıllete hangı ısım aklına yattıysa onu koy
    arkaasımın kızının ısmı duru hakıkaten dupduru bı cocuk maasallah durişim diyorum ben ona su gıbı yavrum benim
    bende sıradısı, cocugumun sorunlar yasayacagı bır ısım ıstemıyorum anlamlı anlasılabılır bır ısım olsun ısıtyorum
    aklıma hep ELıF var tertemiz naıf sade gelıyor ıns degısmezse elıf koyacagım kızımın adını
    hayırlı saglıklı omurler ılıyorum duru yavruna sımdıden :)

10. 17 Nisan 2010
  11. ehlena73

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili aşkbocugum teşekkürler biz de kendi de ömrü de duru tertemiz olsun diye düşündük.Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin.
    sevgili iipekk teşekkürler.Elif ismi de güzel eskimeyen bir isim.Eşim Duru Su koyalım diyor.Allah hepimizinkinin şansını bahtını açık kılsın....

12. 17 Nisan 2010
  13. __7n_bitirdin__

__7n_bitirdin__ GİZLİ BAHÇEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    siz içinize sinen ismi koyunuz onlar gelinlerini ağlatmaya laf sokmaya bayılır başka bir isim deseniz onu da beğenmeyecek nasılsa ağlayıp kendinide bebeğinide üzme sizin isminiz ehlenaysa eğer helin ismi de çok güzel olur.helin,idil,derin,deniz,dila,damla,derya,ela... belki bir seçenek olur.

14. 17 Nisan 2010
  15. ehlena73

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili 7n bitirdin- ne hoş bir nick- o da çok üzüldü ama patyapatsızca söylenen bir laf.dese ki ben sizden daha orj bir isim bekliyordum ama olsun bu da güzel falan yine yutulurdu ama benim hormonlar zaten tepedeyken zart diye böyle bir tepki hiç beklemiyordum; herkesi memnun edemeyiz ama eşimin biz bu ismi çok beğiendik demesi de benim hoşuma gitti walla .önerilerinizden bazıları bizim de aklımıza gelmişti.siz ne kadar anne gözüyle baksanızda belki de onlar hiçbir zaman kızı gibi göremiyor maalesef :KK43:

16. 17 Nisan 2010
  17. white_dreams87

white_dreams87 en güzel RÜYA'm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım fikir olsun bende bir kaç fikir vereyim nacizane. Beray, Ela, Derin, Naz, Öykü, Rüya, Irmak bunlarda benim çok beğendiğim isimler. Kız olursa Ela ya da Beray düşünüyoruz bizde canım.

18. 17 Nisan 2010
  19. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben kızım olursa duru olmasını istiyorum cinsiyeti bir öğrenseydim şimdiden benide heyecan bastı ama ben asla ailelere danışıp kurmuycam isim.okadar sıkıntısını ben çekiyorum milletede sormam eşimde senin istediğin isim olacak dedi.