Isınmak için klima kullanan var mı?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Lavanda tarafından 24 Ocak 2009 başlatılmıştır.

24 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Lavanda
  1. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben bu kış tamamıyla ufoyla ısındım, akşam saat 6 dan gece 3 e kadar açık olarak3.000 lik yani en büyük ufo kullandım.2 aylık elektrik faturam 261 milyon geldi. Yani aylığı 110 milyona denk geldi bana. Tabii soba gibi evin her tarafı ısınmıyor,ama yinede odun kömürle aynı masraf, yinede sobanın pisliğiyle uğraşmıyorum.Diyorum ki klimamı taktırsam.Daha güzel ısıtır diye düşünüyorum.Ama yazın da ne yalan söyliim bana vantilatör yetiyor. Çok sıcaklamam genelde.Yani daha çok ısınma amaçlı kullanmak niyetindeyim.Fakat elektrik faturası nasıl olur,yada kar yağdığında ısınabilir miyim, ya da hangi markayı almalıyım hem servis hem düşük enerji kullanması açısından diye bir sürü sorum var. Bide yakın zamanda evime taşınıcam İnşaAllah. Orasınında büyük bi salonu var ama kare tüm odalara salondan kapı açılıyor. Acaba klima kullansam bi parçada olsa diğer odalar ılınır mı. Isınmak için klima kullanan arkadaşlardan tavsiyelerini istiyorum.

2. 24 Ocak 2009
  3. Stella

Stella İyiki yapmışım :) Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bizim işyeri klimalı 4 çıkışlı ve ortada duruyor.
    elektrik faturası nekadar gelir bilmiyor ama ısıtması iyi

4. 24 Ocak 2009
  5. okyanus84

okyanus84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba bende bulunduğum yerden dolayı 2,5 yıldır klima kullanıyorum kışın da ii ısıtıyo ama daha ekonomik istiyosan reklamlarda çıkıyo bi marka (isim versem olmaz galiba)100 w ampul kadar elektrik harcar diyoo ablamda ondan almış şimdilik memnun eğer ilginirsen bi araştır

6. 24 Ocak 2009
  7. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İçerik nedeniyle” faydalı bilgile “bölümüne taşınmıştır
    Editör arkadaşımın da bilgisine

8. 24 Ocak 2009
  9. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    benim salonla,mutfak bir. ve büyük. klimayla ısınıyorum. geçen ay,177 ytl elektrik geldi.....

10. 24 Ocak 2009
  11. Lavanda

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    okypete, aylık mı faturan canım, benimde kısmetse taşınacağım ev öyle mutfakla salon bir bide senin bebeğin var sanırım bütün gün çalıştırıyorsundur dimi

12. 24 Ocak 2009
  13. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben de klima kullanıyorum, eşim sıcağı sevmiyor yazın daha çok kullanıyoruz desem yeridir...yazın daha çok geliyor....ama klima gerçekten temiz oluyor, iyi ki almışız diyorum....tabi sadece oturduğumuz odaya faydası var, o da ayrı konu ama izmir o kadar da soğuk olmuyor, ben şimdi örneğin diğer odada pc başındayım ama üşümüyorum....bizimkisi "a" ile başlayan marka...reklamlarda çıkan klima da ampul kadar az yakar falan diyor, onu alabilirsin aslında, ama mutlaka A sınıfı al....aylık fatura da en son 100 YTL geldi ama biz sabahları evde olmuyoruz haftasonları haricinde...

14. 24 Ocak 2009
  15. Lavanda

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    TŞK ederim hepinize, ama şu reklamlarda çıkan t ile başlayan markanın bizim yaşadığımız ilçede servisi yok, seninki mutlaka daha iyidir servis konusunda.. çünkü çok yaygın bi marka

16. 24 Ocak 2009
  17. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    servis konusunda diyecek yok, hatta taktırdığımız yaz geç kalmışlardı biraz, markanın sitesine yazdım kaç kere telefon ettiler, özür dilediler, servisi uyarıyoruz şimdi diye...

18. 24 Ocak 2009
  19. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bebeğim yok canım.ama evde olduğum zaman ve de bazı, geceler,sabaha kadar çalıştırıyorum... aylık bu para. burada doğal gaz yok. antalyada genelde herkes klimayla ısınır...arçelik 19000 benim klimam. 22 lik alabilirmişim aslında....ama buda iyi...