ısırgan otu yağı

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve uhuvvet tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : uhuvvet
  1. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar kullanan var mı neye iyi geliyo biliyo musnz alcaktm ama güvenemedm

2. 14 Temmuz 2008
  3. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    konuyla ilgili yaptığm arastırmalarda bunu buldum
    Isırgan otu yağı, halk arasında fazla bilinmemesine rağmen tıbbi açıdan son derece değerli ve zor elde edilen bir yağ çeşididir. Minik ısırgan tohumundan elde edilen, Almanya ve Orta Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ısırgan otu yağı bağışıklık sistemini ve cildin bağ dokusunu güçlendirmesi nedeniyle "gençlik yağı" olarak da tanımlanır. Özellikle ilkbahar ve sonbaharda en az ikişer aylık kürler şeklinde kullanımı öneriliyor. Faydasını görmek için diğer yağlarda olduğu gibi ısırgan otu yağının da soğuk presleme yöntemiyle üretilmiş olması ilk şart. Kür boyunca sabah akşam birer tatlı kaşığı veya damlalıkla satılan ambalajlar için 20'şer damla kullanım öneriliyor.
    -Bu yağı doğrudan yüze sürerek de fayda sağlayabilir miyiz?
    Isırgan otu yağı içindeki AHA ve ALA adı verilen değerli maddelerden dolayı cilt bakım ürünlerinde de kimyasal olarak ayrıştırıldıktan sonra kullanılıyor. Bu kremler çok yer etmemiş kırışıkların giderilmesinde etkili. Örneğin göz çevresinde "kaz ayağı" tabir edilen ilk kırışıkların çıkmaya başlamasından itibaren düzenli olarak kullanıldığında etkili oluyor. Krem şeklinde değil de doğrudan kullanmak isteyenler için ısırgan otunun yanı sıra badem ve üzüm çekirdeği yağı da önerilebilir. Bunlar ince ve ciltten emilimi hızlı yağlardır

thalix bunu beğendi.
  4. 14 Temmuz 2008
  5. NightWish

NightWish TEAM CULLEN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şampuanına koyabilirsin saçı beslio gürleştirio uzatıo vs diye dolanıyor ortada =)
    ama yağını alacağına otunu al kaynat saçına sür yada iç daha iyi sonuç alıyorlarmış..

6. 14 Temmuz 2008
  7. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    tesekkrler
    ama benim sacım yeteri kadar gür :)
    ben aslında yüzüm icin denemek istiyorum
    acaba cilde iyi gelir mi diye
    sivilcelerm var ama yerel ve de her zaman cıkmıyor arada bi
    ama cıktımı sinir oluyorum
    :)

8. 14 Temmuz 2008
  9. NightWish

NightWish TEAM CULLEN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yüze hiç uygulamadım.. iyi geliyor olabilir tabi
    ısırgan otlu sabun var bence onu dene yüzüne..yağı kılları güçlendirme yüzü yağlandırma gibi şeyler yapabilir..açıkçası ben yağların yüze sürülmesnden yana değilim =)

10. 12 Ocak 2015
  11. andie

andie Kendime yenibir ben lazım Üye

Beğenildi:
    290
    Ödül Puanları:
    163
    Isırgan otu yağını deneyen olumlu sonuç alan kimse var mı hanımlar ben kullanmak istiyorum
    internette bir sürü bilgi var ama deneyen birinden öğrenmeyi tercih ederim