Isıtıcılar çöpe mi gidiyor? Yeni buluş VECTA ISITICI

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve sweetler tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  11 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 1. sweetler

  sweetler sen=ben demek Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  309
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Enerji Sektöründe devrim niteliği yaratacak olan VECTA Isıtıcılar Nano Isıtma sistemi ile üretilmiştir. Dünya'da ve Türkiye'de ilk olarak üretilen bu teknoloji Türk Mühendisler tarafından bulunup geliştirilmiş ve VECTA adı ile tanıtımları başlamıştır.

  Aralık 2008'in son haftasında tüm ulusal televizyon kanallarında tanıtım reklamları başlayan VECTA Isıtıcılar ile enerji tasarrufunuz %80'lere varan oranlara çıkacak. Günümüz şartlarında gelen yüksek elektrik ve doğalgaz faturaları göz önüne alındığında VECTA Isıtıcılar ile enerji tasarrufu sağlayarak daha düşük tüketim bedeli ile bulunduğunuz ortamları ısıtabileceksiniz.

  22 Derece Ortalama Oda Sıcaklığında Bir Ayda Devamlı ( 7 / 24 .... 7 Gün 24 Saat Hiç Durmadan ) Çalıştığında Yanlızca 20,80 YTL Elektrik Harcamaktadır.
  NT]:lepi:

  VECTA ELEKTRİKLİ ISITICILAR


  Heatpowercell’li (Moleküler Isı Transfer Sistemi)

  Ürün açıklamasında
  22 Derece Ortalama Oda Sıcaklığında Bir Ayda Devamlı ( 7 / 24 .... 7 Gün 24 Saat Hiç Durmadan ) Çalıştığında Yanlızca 20,80 YTL Elektrik Harcandığı belirtiliyor.

  Sizin yararınıza çalışan, gelecek nesillerin enerji kaynaklarını da koruma altına alan, hem cebinizi hem yüzünüzü güldürecek.

  Çünkü VECTA, diğer ısıtıcıların tam aksine;

  % 80’e varan ekonomi sağlar. Eskiden ödediğiniz faturanın yaklaşık beşte birini ödersiniz. Elektrik faturanızdaki tasarruf yüzünüzü güldürecek.

  Gördüğü yüzeyi değil, bulunduğu mekânın tamamını ısıtır. Diğerleri belli bir açıda ve sadece siz önünde durduğunuzda sizi ısıtıp ışıklarının ulaştığı alan kadar yerleri ısıtırken, VECTA mekânın neresinde olursanız olun sizi ısıtır. Çünkü enerjiyi aldığı andan itibaren bulunduğu ortamı ısıtmaya başlar. Kullanılan “Heatpowercell” (Moleküler Isı Transfer Sistemi) sayesinde ısıyı hızlı ve homojen olarak bütün mekâna yayabilme yeteneğine sahiptir. VECTA bulunduğunuz mekânı köşebucak eşit bir şekilde ısıtır.

  Dilediğiniz ısıya daha az enerji harcayarak ulaşır. Bu özelliğiyle siz gerçek ekonomi sağlarken, gelecek nesillerin kullanacağı enerji kaynaklarını da korumuş olursunuz.

  vecta resim  VECTA
  Hayata ekotek çözümler


  MODELLER ERDU1 3-80

  ERDU1 4-80

  ERDU1 3-100

  ERDK1 3-80

  ERDK1 4-80

  ERDK1 4-100

  ESD1 4-50

  ESD1 4-60

  ESD1 4-80


  Vecta bayileri

  VECTA'NIN DİĞERLERİNDEN FARKI
  • Yüzeyinde yüzlerce derece sıcaklık oluşmadığından havanızın dengesini bozmaz.
  • En tasarruflu ısıtma sistemidir, yüzlerce YTL paranızı yakmadan sizi ısıtır.
  • Isıttığınız alanı doğal ve homojen bir biçimde en alttan en üst noktaya kadar komple ısıtırken havadaki nemi kurutmaz.
  • Ortamdaki oksijeni yakmaz.

  Ayrıca VECTA ürünlerinin tasarrufu bir iddia değil gerçektir. TSE’nin bizzat gerçekleştirdiği sayısız testlerle ve birçok üniversitenin ilgili kurumları ve bölümlerince yapılan testlerle verimliliği ve ekonomikliği kanıtlanmıştır.  Vecta ısıtıcı fiyatları birkaç güne kadar belirlenip üretici firma Bayileri aracılığı ile satışa sunulacakmış.  Moleküler ısı transfer sistemi nedir

  Moleküler ısı transfer sistemi, madde atomları etrafında sürekli hareket halinde bulunan elektronların ısı yüküyle yükletilip, yüklenmiş oldukları bu ısı yükünü diğer atomların elektronlarına aktarmasıyla ısı enerjisini hızlı bir şekilde iletilmesini sağlayan, ısıtma sistemlerinde bu güne kadar geliştirilmiş en ileri teknolojidir.

  Isı enerjisini, başka herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymadan kilometrelerce taşıyabildiğinden jeotermal kaynaklardan elektrik enerjisi üretiminden, klimalara, elektrikli ısıtıcılardan, buzdolaplarına kadar geniş bir perspektifte kullanılabilmektedir.


  VECTA elektrikli ısıtıcılar ne kadar bir alanı ısıtabilir?

  Bu hava sıcaklığına ve kullanılan ortamdaki malzeme ve izolasyon şartlarına göre çok değişmekle birlikte;

  300 watlık bir ısıtıcıyla 6-10 m2

  400 watlık bir ısıtıcıyla 8-15 m2

  500 watlık bir ısıtıcıyla 10-20 m2

  600 watlık bir ısıtıcıyla 12-25 m2

  800 watlık bir ısıtıcıyla 16-35 m2

  arası kapalı alanlar ısıtılabilir.  Baytek'in üretmiş olduğu VECTA ısıtıcılar neden çok az enerji tüketirken daha fazla ısıtabiliyor?

  Baytek‘in geliştirmiş olduğu moleküler ısı transfer sistemi sayesinde, doğalgaz dan veya elektrikten üretilen ısı kaynağından alınan sıcaklık cihazların bütün yüzeylerine aynı oranda, hızlı ve homojen olarak dağıtılmakta bu sayede az enerji tüketirken, sağlıklı bir ısıtma gerçekleştirilebilmektedir.  HeatPowerCell ısıtma sistemlerimiz, günümüz ısıtma sistemlerinin teknolojisini temelinden değiştirerek daha az hammadde ve daha az enerji kullanılarak yeni sistemlerin üretimine, konutların ve yaşam alanlarının ısıtılmasında daha düşük bir enerji kullanılmasını sağlar . Sistemin üretiminden, kullanımına kadar çok daha az bir enerji kullanması ve teknolojik özelliğinden dolayı elektrik yangınları gibi birçok kötü unsuru ortadan kaldırması ve sera etkisi yapan gazların ekolojik dengeye zarar vermesini engellemesi sayesinde, sağlık açısından ve ekonomik açıdan faydalı bir sistemdir.

  Arkadaşlar cook yeni bir ürün olduğundan piyasada henüz yeni yeni satışa başlandığından kullanan yada alan henüz yoktur sanırım
  ama bu reklamlar ve ürünle ilgili arştırmalarım beni cook heyecanlandırdıdelikafadulden
  nedenine gelince BAYTEK tarafından geliştirilen bu ürün türk buluşu olması,vaadettikleri tasarufu gercekleştirirlerse piyasayı gercek anlamda altüst edecek olmaları dahası cebimize büyük bi rahatlık getirecek olması :sm_cool:işte tüm bunlar gercekten heyecan verici

  sizin düşünceleriniz ve yorumlarınız nedir acaba paylasalım
   
 2. 12 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 3. AnnemBirMelek

  AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.341
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  bende merak ediyorum ya bu ısıtıcıyı inş dedikleri gibidir yahu çok iyi olurr
   
 4. 12 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 5. kedicik81

  kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.695
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  bende merak ettim umarım nlattığınız gibidir
   
 6. 12 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 7. alpervezeynep

  alpervezeynep Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  11
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  merhaba arkadaşlar yeni bir ürün denemeden yarum yapmak yanş olur ama ilk zamanlar da diğer ısıtıcılarda bu tür reklamlar yaptı bende bebeğim ufak diye ufo aldım evim dolgalgazlı sadece banyo yaptırıken altını değiştiriken kullandığm halde 150 ytl elektrik ft ödedim yani reklamlarda söyledikleri rakamlar ısıtıcın en düşük ayarında yakarsan doğru galiba öyle yakınca da ancak kendi ısıtıyor ben 3.kademede yaktığım halde bu kadar ft geldi. 4. ve 5. kademeyi düşünemiyorum bile
   
 8. 16 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 9. vintage

  vintage Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  294
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  bende vecta ısıtıcıları çok merak ediyorum. eğer fiyatı çok uçuk değilse bu sene alacağız. 17 ocakta bayilikler açıklanacakmış.
   
 10. 16 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 11. sweetler

  sweetler sen=ben demek Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  309
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  ısıtma watına göre değişiyormuş
  yanılmıyorsam 250-350 arası
  valla cıksın hemen alacağız yanlız iadesi 7 gün müş o düşündürüyo söyle 1 ay falan olaydı anlardık
  bakalım valla ilk alan hemen yorum yazsın lütfen
   
 12. 17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 13. AnnemBirMelek

  AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.341
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  bizde almayı düşünüyoruz inş dedikleri gibidir.fiyat listesinin acıklanmasını beklıyoruz
   
 14. 17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 15. D'arbanwille

  D'arbanwille geliyorlar bazen Pro Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.467
  Beğenildi:
  24
  Ödül Puanları:
  108
  ee ne oldu peki hala piyasaya cıkmadı mı
   
 16. 29 Ocak 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 17. Biricik

  Biricik üç böcek bir çiçek Üye

  Katılım:
  22 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.175
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  arkadaşlar ben aldım ve kullandım. 2 gün sonra geriye iade ettim. hiçte anlatıldığı gibi değil. 9 m2 lik odada 24 saat boyunca son derecesinde çalıştırmama rağmen odayı hiçmi hiç ısıtmadı. ısıtmadıktan sonra az elektrik harcamasının bir önemi yok. ben beğenmedim.
   
 18. 5 Mart 2009
  Konu Sahibi : sweetler
 19. bilgezehra

  bilgezehra Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mart 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  :eek:klava::eek:klava:iki gün önce aldım vecta ıstıcıyı evi bigıdım bile ısıtmadı ıade etmek istiyorum öyle bişey yok diyorlar çocugumun dializ odasını ısıtmak için almıştım cocuk sabaha kadar dondu elinizi bile yakmayan alet evi nasıl ısıtsın:Çok üzgünüm çoook