işkur 2008 önlisans ve 2010 lisans kpss puanına göre elaman alacak.11 Ekim son!!

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve PrensesPeri tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  8 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 1. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN SÖZLEŞMELİ (4/B) PERSONEL ALIM İLANI


  Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında 17 Psikolog, 696 büro personeli (349 Lisans, 347 Ön lisans) olmak üzere toplam 713 sözleşmeli pozisyonunda görevlendirilmek üzere 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Sınav Şartı başlıklı Ek-2 nci maddesinin (b) fıkrasında belirtilen yönteme göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4/B maddesine istinaden sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.


  SINAVA KATILMA ŞARTLARI

  Genel ve Özel Şartlar


  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,


  • Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,


  • Sözleşmeli Psikolog ve Büro personeli olarak istihdam edilecek pozisyonun karşısında yer alan lisans ve ön lisans programlarından mezun olmak. (EK:2) (tıklayınız)


  • Lisans mezunları için 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu personeli Seçme Sınavı KPSS (B) grubu, ön lisans mezunları için ise 21 Eylül 2008 tarihinde yapılan Kamu personeli Seçme Sınavı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.


  • Son müracaat tarihi itibarıyla ilgili lisans ve ön lisans programından mezun olmak. (Başvuruların internetle Kurumumuza gönderilmesinin son günü itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların yerleştirilmesi yapılmış olsa dahi atamaları yapılmayacaktır.)


  • Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle herhangi bir kurumca sözleşmeleri feshedilenler veya sözleşme dönemi içerisinde 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmelerini tek taraflı feshedenlerin, fesih tarihinden itibaren bir yıl süreyle Kurumumuzun sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilmeleri mümkün değildir.


  • Halen 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi statüsünde sözleşmeli olarak çalışan personelin başvuruları kabul edilmeyecektir.


  Başvuru


  Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar gazete ilan tarihini izleyen günden itibaren 15 gün içerisinde başvurularını internet yoluyla Kurumumuza yapacaklardır. 15 inci gün saat 23:59 itibariyle başvurular sona erecektir.
  İnternet üzerinden müracaat yapılabilmesi için aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.


  Adaylar Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa sitesine üye olup, özgeçmiş oluşturacaklardır. Adaylar "iş arayan üye ol" butonunu tıklayarak sisteme üye olabilirler. Kayıt sırasında tercih ettikleri iletişim adreslerine (cep tel., e-mail) gelen onay kodu ile hesaplarını aktif hale getirdikten sonra, üyelik esnasında belirlemiş oldukları şifre ve T.C kimlik numaraları ile sisteme giriş yaparak, "Başvuru Kayıt Düzenleme" menüsünden meslek, öğrenim v.b bilgileri, sisteme ekleyerek özgeçmişlerini oluşturacaklardır.


  Sisteme üye olmak özgeçmişin oluşması için yeterli değildir, mutlaka başvuru kayıt ekranına özgeçmiş bilgilerinin kayıt edilmesi gerekmektedir. Sistemde özgeçmiş oluşturulduktan sonra "Online işlemler~>İstihdam~>Bana Uygun İşler" veya "Online işlemler-->İstihdam~>Açık İşler" menülerinden, İŞKUR tarafından yayınlanan alım ilanında yapılan açıklamalar doğrultusunda şartlarını taşıdıkları açık işlere başvurabileceklerdir.


  NOT: İlan metninde yer alan mezun olduğunuz bölümün sistemde yer almaması durumunda, öğrenim belgenizle birlikte bulunduğunuz ildeki İŞKUR il müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.


  Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları


  • İlan edilen sözleşmeli pozisyonlardan sadece bir unvan ve bir birim için başvuru yapılacak olup, birden fazla yapıldığı takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır.


  • Genel Müdürlüğümüz tarafından, Lisans mezunları için 2010 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için 2008 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı esas alınarak en yüksek puandan başlanmak üzere başvuruların sıralaması yapılacaktır.


  • İlan edilen her pozisyonun 3 katı kadar bir liste oluşturulacaktır. Başvuranlar arasında en yüksek puan alandan başlamak üzere adayların atamaları yapılacaktır.


  • Sıralama son başvuru tarihini müteakip 5 iş günü içerisinde Kurumumuz Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa adresinde ilan edilecektir.


  İşe Yerleştirme


  • İlan edilen sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemi İŞKUR tarafından yapılacaktır.


  • Belirtilen süre içerisinde başvurusunu yapan ve şartları uyanların yerleştirme işlemi, ilan edilen pozisyon sayısına göre en yüksek puandan başlamak üzere birim bazında yerleştirileceklerdir. Puan eşitliği halinde sırasıyla alanında yüksek lisans mezunu olanlara, mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olanlara, bununda aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.


  • Kurumumuz tarafından yerleştirilen adaylar başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın sözleşmeli pozisyona doğrudan atanacaklardır.


  • Yerleştirme listesi Genel Müdürlüğümüz Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa adresinde ilan edilecek olup, ayrıca bildirim yapılmayacaktır.


  • Atanmaya hak kazanan adaylar, tebliğden itibaren on (10) işgünü içerisinde gerekli belgeleri tamamlayarak Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.


  • Belgelerin teslimini müteakip atama işlemlerine başlanılacak olup, evrak teslim tarihinden itibaren adaylar on beş gün içerisinde göreve başlamak zorundadır. Bu süre içerisinde göreve başlamayanlar haklarını kaybetmiş sayılacaktır.


  Atanma Esnasında İstenilecek Belgeler


  • Lisans mezunları için 2010 KPSSP3, Ön lisans mezunları için 2008 KPSSP93 sonuç belgesinin aslı veya internet çıktısı ile diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya Kurumca onaylı sureti,


  • Kamu veya özel sektörde görev yapmış ise buna dair hizmet belgesi,


  • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı,


  • 4 adet vesikalık fotoğraf,


  • Sabıka kaydı olmadığına dair yazılı beyan,


  • Görevini devamlı yapmasına engel bir halinin bulunmadığına dair yazılı beyan.


  Diğer Hususlar


  • KPSS sonuç belgesi ÖSYM kayıtları ile kontrol edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.


  • Tercih durumlarına göre ataması yapılan Sözleşmeli Personelin "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Buna Dair Ek ve Değişikliklerinde" yer alan hükümler dışında başka birime ataması yapılmayacaktır.


  • İlana uygun olarak göreve başlatılacak olanlar; sosyal güvenlik yönüyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi olacaklar ve istihdam edilecekleri birimlerde Bakanlar Kurulunca Devlet Memurları için saptanan diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.


  • Ek:2 tabloda yer alan (tıklayınız) ücrete ilaveten her iki pozisyon için brüt en yüksek Devlet Memuru aylığının (ek gösterge dahil) %51'i ek ödeme olarak ödenecektir. ( Ek ödeme brüt tutarından sigorta ve sağlık primi ile damga vergisi kesilmektedir.)


  • İnternet üzerinden tercihinizi kaydettiğiniz andan itibaren, bu tercihinizi değiştirmeniz, kısmen yada tamamen iptal etmeniz mümkün olmayacaktır.


  Adres ve İletişim Bilgileri


  Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü


  Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Personel Şube Müdürlüğü


  Atatürk Bulvarı No:133 Kat:4 06640 Bakanlıklar/ANKARA


  Elektronik Posta Adresi:


  Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa


  Telefon: (0312) 425 76 24- 425 62 71/ 255-267


  Duyurulur.
   
 2. 8 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 3. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  bir internet sitesinin haberi;

  4-B kadrolu olarak devlette işe alınacakların 17’sini psikologlar oluşturacak. Büro elemanı olarak alınacak 713 kişinin 349’u 2 yıllık ön lisans mezunlarından, 347’si de 4 yıllık üniversite mezunları arasından seçilecek. Başvurular 11 Ekim pazartesi günü sona erecek. Alınan sözleşmeliler, sigortalılık sürelerine göre 1176 lira ile 1563 lira arasında net maaş alacaklar.

  NASIL BAŞVURACAKLAR?

  Başvurmak isteyen adayların Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa sitesine üye olup, özgeçmiş oluşturmaları gerekiyor. Adaylar “iş arayan üye ol” butonunu tıklayarak sisteme üye olabiliyorlar.

  Kayıt sırasında tercih ettikleri iletişim adreslerine (cep tel., e-mail) gelen onay kodu ile hesaplarını aktif hale getirdikten sonra, üyelik esnasında belirlemiş oldukları şifre ve T.C kimlik numaraları ile sisteme giriş yaparak, “Başvuru Kayıt Düzenleme” menüsünden meslek, öğrenim v.b bilgileri, sisteme ekleyerek özgeçmişlerini oluşturacaklar.

  Gerekli şartları taşıyan adaylar, sözleşmeli pozisyonlardan sadece bir unvan ve bir birim için başvuru yapabilecekler. Birden fazla pozisyon için başvuranların, başvurusu geçersiz sayılacak.

  EN YÜKSEK PUANLI ALINACAK!

  Lisans mezunları için 2010 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için 2008 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacak. En yüksek puandan başlanmak üzere başvuruların sıralaması yapılacak.

  İlan edilen her pozisyonun 3 katı kadar bir liste oluşturulacak. Başvuranlar arasında en yüksek puan alandan başlamak üzere adayların atamaları yapılacak.

  Sıralama son başvuru tarihini müteakip yani 11 Ekim’i izleyen 5 iş günü içerisinde kurumun Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa adresinde ilan edilecek.

  MÜLAKAT YOK

  En yüksek puanlı adayların sıralanarak yerleştirilmesinin ardından kurum tarafından başka bir sınav veya mülakat yapılmayacak. Ve kişi; sözleşmeli pozisyona doğrudan atanacak.

  Yerleştirme listesi Türkiye İş Kurumu - Ana Sayfa adresinde ilan edilecek. Yerleştirmesi yapılanlara ayrıca bir bildirim yapılmayacak.

  EN ÇOK İSTANBUL’A ALIM YAPILACAK!

  Hangi ile kaç personel alınacağı, illerin ihtiyaçlarına göre belirlendi. En fazla büro personeli alımı 183 kişiyle İstanbul’a yapılacak. Bunu 21 kişiyle İzmir izlerken, Bursa, Ankara ve Antalya da en fazla alım yapılacak diğer illeri oluşturuyor.

  Psikologlar ise sadece Adana, Ankara (2), Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, İstanbul (2), İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya ve Samsun’a yapılacak.

  MAAŞ NE OLACAK?

  Kuruma alınacak personelin maaşı, pozisyonuna ve sigortalılık süresine göre değişiklik gösterecek. İlk kez sigortalı olacak olan veya sigortası 5 yıldan az olan bir büro personeli 1176 lira net maaş alırken; hizmeti 20 yıldan fazla olan bir personel en çok 1346 lira alacak.

  5 yılın altında hizmeti olan bir psikolog ise 1439 lira, 20 yılın üzerinde hizmeti olan ise 1562 lira net maaş alacak.
   
 4. 8 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 5. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  bu yıl önlisans tan mezun oldum.ama 2008 de kpss ye girmemiştim.çok çok üzüldüm mafoldumben sizlerede duyurayım dedim.şartları uygun olanlar başvursunlar bence 5 içinde yerleşmiş olacaklar.süper fırsat turkbayragi