ıslak mendil yüzünden arkadasımın bebeğının basına gelenler :(:(:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar mehaba ben bu sitenin müptelası burdan bır cok yardım almıs bırı olarak yazma ıhtıyacı hıssettım söyledım daha öncede yıne söyluyorum normaldede hıc kullanma taraftarı deyıldım ve bu olay arkadasımın basına gelınce ıyıce soğdum bir bucuk aylık bebeğı var ve ıslak mendıl kullanma sonucunda basına gelenler felaket kız cocuğu ben vajina kısmı deyeyım siz anlayın ıcıne kadar cok kötu bır sekılde enfeksıyon kapmıs ve suan gözetım altında annesı dahi göremıyor arkadaslar ben doğum yapalı 22 gün oldu ki sezeryanla yaptım acok sukur cok mukemmel gectı ama sonucta amelıyat annem sadece 15 gün kalabıldı ve gıttı ve inanın hıc usenmedım daha doğmadan yumusaklarından yüz bezi aldım birde kücük bir leğen aldım ne zaman alıyosam altını saf suyla o bezlerle temızlıyorum biraz gözumuzu acalım lutfen bunlarda kansorajen var ki olmadığınıda kabul etsek sabun kalıntısı var yavrularımızdan değerlımı doktoru acık acık söylemıs uzun oldu ama ben annelerı bılınclendırmek ıstedım arkadasım hala camın arkasından bakıyo yavrusuna sız dıkkat edın en azından bılgısı olmayanlar uzun oldu ama kusurabakmayın

2. 29 Ağustos 2010
  3. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm çok çok geçmiş olsun...inş en kısa zamanda sağlığına kavuşur bebekcik..

4. 29 Ağustos 2010
  5. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    geömiş olsun bebişe:KK43:
    pamukprensesim, sadece suyla mı temizliyorsun bebişin altını? içme suyu mu?

6. 30 Ağustos 2010
  7. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım ilk 7 8 gün evet içme suyu sonra birazda olsa derisi toparladı kendını arkadaslar bezlerını sabunla yıkıyorum suda bekletıyorum cunkı o kullandığımız sabunlarda okadar kalıntı kalıyokı konsorajene gidıyor butun yollar

8. 30 Ağustos 2010
  9. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bildiğimiz beyaz sabun mu? hacı şakir fln gibi

10. 30 Ağustos 2010
  11. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun allah acil şifalar inşallah biran önce annesinin kucağına gelir :nazar:versin bende ıslak mendil taraftarı deilm en azında ilk 6 ay çok önemli narin hassas oluyorlar (eskiden ıslak mendil mi vardıki :)dimi)

12. 30 Ağustos 2010
  13. aysekapadokya

aysekapadokya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    geçmiş olsun yavruya yazık yaa en güzeli pamuk bence suyla ıslatıp silinmeli hem yüzü hem poposu tek kullanımlık yani enfeksiyon derdi de olmaz sabun kalıntısı derdide

14. 30 Ağustos 2010
  15. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım sen hijyene dıkkat ettıkten sonra kalmaz evlat sahıbı olmak kolay deyıl napalım hem sen ıslat o pamuğuda gör bak nasıl sert oluyo pamuk suyla bulusunca :KK43: dahada tahriş edıyo ben buldum caresını sadece yardım etmek istedım yınede sız bılırsınız yukrdakı arkadasada cevap verım :) ben hacışakirle yıkıyorum suda bekletıp asıyorum böyle dönemeclı kullanıyorum işte :)

16. 30 Ağustos 2010
  17. modusvivendi

modusvivendi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Su ve pamukla temizlemek en ideali ancak piyasada sadece pamuk ve deiyonize sudan imal edilmiş, içinde başka hiçbir kimyevi madde bulunmaya ıslak mendiller de var. Diğerlerinden biraz pahalı ama yukarıdaki sorunla karşılaşmaktan iyidir. Geçmiş olsun.

18. 30 Ağustos 2010
  19. aysekapadokya

aysekapadokya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41

benim çocuğum yok ukalalık yapmak istemem ama ıslatılmış pamuk gördüğüm bununla temizleyen de gördüğüm için yazdım zaten senin tercihinde sana güzel benim söylediğimde başkasına güzel gelir bunlar değişik fikirler olsun diye yazılıyo isteyen istediğiyle temizler