İşletme Fakültesi Mezunu Olan Arkadaşlardan Acill Yardım Bekliyorum!

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve secret85 tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : secret85
  1. secret85

secret85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kpss işletme bölümünden lisans düzeyinde sınava girmiş olan arkadaşlardan bir ricam var. Benim ilk girişim olacak bu sene ve inanılmaz derecede kafam karışmış durumda. İşleme mezunlarının bütün oturumlara girmesi gerekiyor mu? Çevremdeki arkadaşlardan kimisi giriliyor kimiside girilmediğini söylüyor B grubu kadroları tercih etmek için sadece cumartesi oturumuna girmek yeterli mi yoksa alan derslerine de girmek gerekiyor mu? Daha önce sınava giren arkaşlardan yardım bekliyorum, bu konuda, özellikle işletme bölümünden. Bu zihin bulanıklığından kurtarın beniiii :Saruboceq:

2. 23 Şubat 2010
  3. aynurarda.

aynurarda. aynurarda Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    istegine bağlı degişir.düz memurluk dersen cumartesi gy-gk girmen yeterli.eger uzmanlık olmasını istiyorsan bu sınavlarla beraber alan derslerine de girmen gerek bende işletme mezunuyum sadece genel yetenek genel kültüre girecagim sınava

4. 23 Şubat 2010
  5. 28.Ekim.2007

28.Ekim.2007 Iyiki doğdun bebeğimmm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba. Ben de İİBF mezunuyum. 2008 KPSS ile 8. tercihime yerleştim.İki oturum için de başvurumu yapmıştm. Ancak sadece gy gk çalıştım ve dolayısı ile pazar günkü sınava gitmesem de olur dedim ve gitmedim. Eğer uzmanlık istemiyorsanız pazar günkü sınavlara başvuru yapmanıza ve dolayısı ile katılmanıza gerek yok.B grubundan tercih yaparsınız, Kurum içerisinde açılan uzmanlık sınavları ile yükselmeye çalışırsınız. Ben de böyle düşündüm. Ve sanırım uzman olarak girmek kurum içi yükselmekten daha zorlu bir süreç. Sınavı olsun, kurum sınavları olsun, mülakatı olsun.Her açıdan yani.
    Başarılar dilerim.

6. 23 Şubat 2010
  7. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de genel kültür ve genel yeteneğe gireceğim,lisans mezunu olarak...

8. 23 Şubat 2010
  9. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Merhabalar,
    Peki sınav nasıldı zor mu acaba?Ben de ilk kez gireceğim...eyvahedigeldismile

10. 23 Şubat 2010
  11. 28.Ekim.2007

28.Ekim.2007 Iyiki doğdun bebeğimmm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslına bakarsan zor olduğuna inanıyorum. çok çalıştığımı düşünüyorum ama tarih soruları mesela beni baya hayal kırıklığına uğrattı.
    sanırım çokkk daha fazla soru çözmeliydim...

12. 23 Şubat 2010
  13. secret85

secret85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk hedefim bir yerlere yerleşebilmek, uzmanlık filan eğer allah nasip ederde bir kuruma yerleşebilirsem yükselmek için mutlaka sınav açılacaktır. O vakit girip yükselmeyi denerim meslek yaşamımda bir çok fırsat çıkacağını düşünüyorum.

Son düzenleme: 23 Şubat 2010
  14. 6 Mart 2010
  15. feyzameyra

feyzameyra kelebek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende iibf son sınıf öğrencisiyim ,bu yaz mezun olacağım nasipse ama bı yandan okulun dersleri bı yandan kpss dershane dersleri iyce sıkışmış durumdayımm:KK43:((

16. 6 Mart 2010
  17. ayla_te

ayla_te Aşk'larıyla çok mutlu (:(Kocişi ve kızı) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar bişi sorcam bilmiyorumkismile kpss tercihleri nasıl yapılıor acaba :/ benn istanbulu tutturamam diyorummm küçük yerleri yazsam tercihlere yada ne biliyim neye göre degerlendiriliyor tercihler :KK43:

18. 7 Mart 2010
  19. secret85

secret85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    feyzameyacığım,hayırlısıyla mezun olursun inşallah; ama mezun olmakla da iş bitmiyor sınavlar peşimizi bırakmıyor ne yazık ki bende 2009 mezunuyum. Allah kolaylık versin şimdiden sana bir plan hazırlaman senin için faydalı olur muhakkak, mezun olduktan sonra iş buldum çalışıyorum işten eve gelip çalışmak nasıl zor geliyor anlatamam plan hazırlayacağım kendime kafayı kitaba gömmekle olmuyor bilinçli çalışmam gerekiyor. Allah yardımcımız olsun