işletme okuyan arkadaşlar gelecek için neler düşünüyorsunuz??

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve minish 21 tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

4 Eylül 2007
    Konu Sahibi : minish 21
  1. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu sene işletme 3. sınıf oluyorum ve hala kafamda bazı şeyler netleşmiş sayılmaz muhasebeye yönelmeyi düşündüm ama staja başlama sınavı varmış ve herkes kazanması çok zor diyo...bankalarda da gişelerdeki bayanların durumunu pek iç açıcı bulmadım doğrusu...siz neler yapıyosunuz yada yapmayı düşünüyosunuz??paylaşırsanız sevinirim..

2. 4 Eylül 2007
  3. ApRiL@--'-

ApRiL@--'- RüyA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hayatım ben deli gibi pişmanım bu bölümü bitirdiiğime çünkü çok dar bir seçenek grubu war önünde,ama kendi her anlamda çok iyi yetiştirirsen we önemli noktalarda da arkan warsa bir sürü kazanımın olabilir,benim malesef o kadar imkanım olmadı(ne çok ii yetiştirebildim kendimi ne de tanıdığım wardı).Keşke çıkar çıkmaz adım atacağım bir bölüm seçseymişim...

4. 22 Eylül 2007
  5. dilber1982

dilber1982 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    senağlamaİşletme aslında çok geniş kapsamlı bir bölüm.ne yazık ki arkadaşımızında dediği gibi arkan olacak.torpilsiz iş bulmak çok çok zor.kendini geliştirmek istiyorsun e o da maddiyata dayanıyor.mesela ben insan kaynakları sertifika programına katılmak istedim fakat fiyatlar 1200 ytlden başlıyor,35oo ytl ye kadar çıkıyor.sürekli bir işim yok.uzun yıllar öğretmenlik yaptım.yazları boş ve parasız geçirerek.hiç bir zaman iyi bir iş bulamadım.ne yapacağımı bilmiyorum.

6. 24 Aralık 2007
  7. ozge4154

ozge4154 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende o bölüm mezunuyum ama 1996 da 4 yıllık üni.mezunlarını öğretmen almışlardı da işsizlikten kurtulmuştım.ama size neler olur bilemem keşke girmeden biraz araştırma yapaydın.bayada yüksek puanla giriliyordu.ama bi işe yaramıyor.ya zebgin çocuğu yada bürokrat çocuğu olacaksın ki bölüm işe yarasın.

8. 24 Aralık 2007
  9. moonrose

moonrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende işletme 4.sınıf okuyorum iş alanları çok ama arkan olması şart birde kpss den yüksek almak gerekiyor ben nceden muhasebe bürosunda çalışmıştım işimi çok seviyorum ama staj sınavları çok zor ne yapacam bilmiyorum

10. 19 Temmuz 2008
  11. gamzeylxuxl

gamzeylxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :kızgın: slm arkadaşlar bende işletme okuorum 2.sınıftayım...içimi kararttınız ya..i bulmak gerçekten bu kadar sıkıntılı mı olcak?boşuna okuoruz desenize

12. 6 Ağustos 2008
  13. hamide80

hamide80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    ben de işletme okudum ve işimi çok seviyorum ( muhasebe ) işletme bölümü ise çok geniş iş imkanları var gerçekten ama gerekli olan büyük bir şehir yaşamak gerekiyor

bankalar , şirketlerin değişik departmanlarında , belediyelerde, muhasebe de , devlet memuru olarak pek çok iş alanı var

ben ödemişte yaşıyorum gerçekten küçük bir yer ayrıca bende staj sevdasına küçük paraya çalıştım ama staj dosyası ücreti gerçekten çok fazla ve bende evlilik hazırlıkları yapıyorum babamda yok

ne ise konu o değil gerçekten çok güzel bir meslek

staj sınavları gerçetken zor kabul etmem gerek ama o kadar da değil düzenli olarak çalışmak yeterli olur

gerçi ben muhasebeliği çok seviyorum ama artık yakın zaman dilimi içinde yapmak istemiyorum çünkü artık benim için rahat birşekilde yaşamak , bol paralı işler önemli
    aklımda iki tane var
    birisi emlak müşavirliği
    ikincisi ise sigorta acenteliği açmak istiyorum
    bakalım bir evlilik olsunda sermaye ile bir şeyler yapcaz artık

herkese mutlu br yaşam diliyorum bol kazançlar diliyorum

14. 20 Ağustos 2008
  15. EU1

EU1 Guest

mrb bnde işletme.yi kazandım busene dha ne nedr bilmiorum ama mutluum bildiim öğrendiim kadryla işletmenin alanı geniş annem babam maliyeci onlarda ii biliolar istedkten çalıştıktan snra iş bulunur

16. 20 Ağustos 2008
  17. EU1

EU1 Guest

ben açıköğretim işletme okuyorum.. normaldende ingilizce öğretmenliği son sınıftayım.. uluslararası şirketlerde özelde çalışmayı düşünüyorum açıkçası

18. 6 Şubat 2010
  19. diSSappointed

diSSappointed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bn de eskişehrde ing işletme okuyorm henüz hazrlığm ama çok umutsuzm eskişehr küçük bir yer oldugu için staj olanakları da sınırlı iş tecrübesi edinmek de.Kariyerime en yararlı olacak ne tür işlerle çalışmaya başlayabilirim lütfen yardncı olun....