İsrail beyin hastası olup şuan tedavi gören sonuç bekleyen varmı?

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve dgumus tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : dgumus
  1. dgumus

dgumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İsrail beyin hastası olup şuan tedavi gören sonuç bekleyen varmı?

2. 15 Ekim 2009
  3. senay79

senay79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ARKADAŞIM MERHABA..SENİ BURDA GÖRDÜĞÜME ÇOK SEVİNDİM AYRICA...
    BEN İSRAEL ARUHUN HASTASIYIM..2 KEZ KENDİSİNDE TÜP DENEDİM...
    KASIMDA 3. YE BAŞLAYACAĞIM ALLAH İZİN VERİRSE..DR UMDAN ÇOK MEMNUNUM..ÖZEL OLDUĞU İÇİN ŞARTLARI ZORLUYORUM..DR DEĞİŞTİRMEK İSTEMEDİM MEMNUN KALDIĞIM İÇİN KENDİSİNDEN..İLK TEDAVİM POZİTİFTİ SONUÇ..ANCAK B HCG LER ARTIŞTAN SONRA DÜŞTÜ VE GEBELİK SONLANDI...2. TEDAVİM DE POZİTİFTİ ÇOK ZOR İLERLEMESİNE RAĞMEN ..10 HAFTALIK KALP ATIŞI DURDU..KISMET İŞTE.10 AY ARA VERDİM ..ŞİMDİ TEKRAR BAŞLAMAK İSTİYORUM...
    SİZ NE DURUMDASINIZ..BİLGİ VERİRSENİZ..BURDA PAYLAŞIMDA BULUNABİLİRİZ..kaydirigubbakcemile5

4. 15 Ekim 2009
  5. dgumus

dgumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam tekrar
    ben ilk denememi mart ayında erol beyda yaptım.ikinciyide şimdi israil beyde yaptık.22 sinde sonuç alıcaz.çok heyecanlıyım yüreğim ağzımda yaşıyorum bakalım

6. 15 Ekim 2009
  7. senay79

senay79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hakkınızda hayırlısını diliyorum..umarım muradınıza erersiniz..
    sizde sorun neydi acaba..tedavi sürecini anlatırmısın biraz..merkezden ve dr dan memnun kadınmı..

8. 16 Ekim 2009
  9. dgumus

dgumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler.ben önce namık beye gidiyordum.kent hastanesinden çok memnunum.ilk bir yıl denedik bebeğimiz olmadı sonra yumurtlama tarihlerini düzenleyici ilaç kullandım hamile kaldım.ama 3 haftalıkdı kalbi durdu.sonra yine ara verdik bri süre tedaviye kendiliğinden olmayınca yine ilaç kullandım yine olmadı ve sonunda herşey normal gözüküyordu namık bey rahim filmi istedi(oda ayrıca iğrençti)film de kanallarımda sorun çıktı biri tamamen tıkalıymış biride yapışıkmış dr.tüp bebek önerdi.erol beye gittik orda kısa protokol uygulandı şifada.bir sorun yoktu 23 tane yumurta toplandı ama sadece 4ü döllendi 3 ü transfer oldu ve tutmadı.sebep yokkk.şifa hastanesini sevmediğim için ordan vazgeçtim 6 ay sonra kent deydik işte.bu sefer uzun protokol uygulandı.bu seferki biraz daha ağrılı ve sıkıntılı bir dönemdi.şimdi bugün 7.gün bakalım perşembe günü belli olucak ama nedense yine umutsuzum sebebi yok ama ne bilim öyle hissediyorum.memnunniyet görecele beklenti ile ilgili bir durum.temiz bir hastene rahat ediyorum o yüzden gidiyorum.neticede doktor değiliz tedavi süreci ilaçları dozları doğrumudur bilmiyorum.ama benim şansıma herhalde iki doktorumda hiç konuşup bilgi vermiyor sen sorarsan söylüyor gerçi bilsem ne olucakki zaten.buraada forumlarda yazan arkadaşlar herşeyi biliyor.ben kaça bölündüğünü bile bilmiyordum.burda okudum onun ne olduğunu.aradım şükran hemşireye sordum benimki kaça bölündü diye.şimdi bekliyorum arkadaşım benim için duat et nolur bu sefer beni bırakmasın bebeklerim.

10. 16 Ekim 2009
  11. ozlecem

ozlecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

canım umarım tedavinde olumlu sonuç alırsın.tüp bebek tedavisinde iletişim çok önemli ben bunu anladım.Benim de ilk tedavim kent hastanesinde olmuştu.Doktora soru sormaya çekiniyorsun.Zaten açıklama yapmıyor hep soru işaretleri kafanı kurcalıyor.Maddi tarafını hiç söylemiyorum.Sadece ön tetkiklere 1.500 lira ödedim.Hepside devlet hastanesinde yapılan tetkikler ama o anlaşmalı old.özel laboratuvarda yaptırdı.2.tedavime başladım(başka bir merkezde tabiki) ve çok memnunum.Ben sormadan kendisi açıklama yapıyor.Beni motive ediyor.Bu çok önemliymiş bunu anladım.doktorum İlk tedavimle ilgili sorular soruyor ve ben bilmiyorum o ne falan diyorum (en basiti kaç hücreliydi) ne kadar kötü birşeymiş şimdi anlıyorum.Bu tedavimden çook umutluyum çünkü doktoruma çok güveniyorum.Herşeyin hayırlısı hepimiz için inşallah.

12. 16 Ekim 2009
  13. dgumus

dgumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba özlecem.şimdi nerde yaptıryosun?hangi dönemindesin tedavinin?ben israil beye güveniyorum.aslında sorunda etmiyorum bu durumuda burda okudukça çok şaşırıyorum herkes neler biliyor diye.umarım hepimizin dilediği gibi olur.

14. 16 Ekim 2009
  15. ozlecem

ozlecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    irenbeye gidiyorum canım.şu an iğnelerimi atıyorum.evet işini çok iyi yapıyor olabilir ama seni bilgilendirmesi gerekmiyormu?sen psikolojik olarak bunu kafana takmıyorsan sorun değil.ben ilk zamanlar, aman işini iyi yapsın beni bilgilendirmesin önemli değil diyordum ama yetmiyormuş.Sonucumu bile o vermedi bana hiç tanımadığım bir doktor tarafından öğrendim olmadığını. mesela transferden hemen sonra beni kaldırıp tuvalete gitmemi söylediler düşmez dimi dedim ve güldü hemşire bana.bunu söylüyorum doktoruma, biz en az yarım saat ameliyat masasında dinlendirip hiç kaldırmadan yatağa alıyoruz diyor.Böyle hep çelişkili durumlar var.

16. 17 Ekim 2009
  17. senay79

senay79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dgümüş merhaba....
    bence bukadar karamsar olma..iyi düşünmeye çalış....gerçi hepimiz tedaviye umutlarla başlıyoruz...toplama..transfere kadar herşey çok güzel....transfer sonrası ilk haftadan sonra sıkıntı başlıyor....umutsuzluğa kapılıyoruz..olumsuzlukları daha çok düşünüyoruz..hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz emin ol...ama lütfen içini ferah tutmaya çalış..daha önce hamile kalmışsın..şimdi neden yine kalmayasın..allah büyük arkadaşım bol bol dua et...inşallah pozitif haberini alırız buradan...
    dgümüş kaç yumurta oldu..kaçı döllendi ve transfer oldu acaba?merak ettim:)

özlecem benim de isarel beyde 3. tedavim olacak allah izin verirse..bende transfer sonra hemen tuvalete gittim...gitmek istemediğim halde gidin denildi..sıkışıklık iyi değilmiş..yani o şekilde yatmak...ve ikisinde de hamile kaldım..bir sakıncası olsaydı hamileliği yaşamazdım diye düşünüyorum...dr ada soru sorunca herşeyi cevaplıyor..zaman ayırıyor bize..acele etmiyor...çok konuşmuyor kabul ediyorum ama...işini iyi yapıyor..bana o güveni verdi kendisi..
    size de tedavinizde bol şans..iyi haberlerinizi alırız buradan inşallah...
    allah kimsenin kucağınıb boş bırakmasın..hayırlısını nasip etsin hakkımızda...

18. 17 Ekim 2009
  19. dgumus

dgumus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bundan bahsediyorum.doğu olanın yarım saat yatmak olduğunu nerden biliyoruz.ona bakarsan benim ilk tedavimde erol bey 4 saat karnımın altında yastıkla yatırdı tuvalede bile kalkmama izin vermeden.bence tamamen doktora güvenmekle ilgili bir durum.ben daha sonuç almadım o yüzden bilmiyorum kimin vericeğini.kalbini temiz tut.sen oraya güvendiysen sorun yok.buarada irenbeyi israil bey kurmuş daha sonra ayrılmış.o kdr şok görüş varki bende hangisi doğru bilmiyorum