İşsizlik evraklarımı alamıyorum...

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve kartalsevil tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : kartalsevil
  1. kartalsevil

kartalsevil Kızım ve Oğluşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba avukat arkadaşlar...
    19.12.08 tarihinde 5 yıldan beri çalıştığım işyerinden çıkartıldım. Bi hafta sonra 6 aylık çek olarak tazminatımı aldım. Ancak o günden beri işsizlik başvurusu yapabilmek için gerekli evraklarımı vermiyorlar. Ben asıl çalıştığım yere değil taşeron bir firmaya bağlı çalışıyordum. Her aradığımda taşeron firmanın evrakları daha hazırlamadığını söylüyorlar.
    1 ay gibi bir sürem olduğunu biliyorum. Daha 15 günüm var ama yinede tedirginim geç kalırsam hiçbir hak idda edemiyeceğimi düşünüyorum.
    Ne yapmam, nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili yardım edebilirseniz çok sevinirim.

2. 7 Ocak 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    zaten onlarında belirli bir süre içinde o evrakları göndermeleri gerek..tam kaç gün bilmiyorum ama 1 hafta yada 2 hafta falan olsa gerek..iş kanunu okumanı tavsiye ederim

4. 7 Ocak 2009
  5. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    İlk 15 gün içirisinde işveren evraklarınızı İş-Kur a gönderiyor iadeli taahütlü olarak.
    Evrak ellerine geçtiği tarihten itibarende sizin başvuru yapmanız gerekiyor.
    ( iş-kura evraklarınızın posta ile ulaşması maksimum 3 gün )