İşsizlik ve çeyiz eksikleri

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bel_sel tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bel_sel
  1. bel_sel

bel_sel Kendinin Efendisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar herkes derdini anlatıyor.Bende içimi dökeyim,fikir alayım dedim.Arkadaşlar 7 yıllık arkadaşlık sonucu şuan nişanlıyız,evlilik hazırlığındayız.Düğünümüze 3 ay kaldı.Çok masraflı bir dönem ve ben ne yazıkki nişanlılığımın ilk ayında işsiz kaldım ve pek çeyizim yok.Takıntıya varacak düzeyde gururluyum ve eksikleri nasıl tamamlayacağım bilmiyorum.Nişanlımdan asla isteyemem.Dedim ya takıntı!...Çamaşır makinesi,bulaşık makinesi,tv ve midi fırın ve mikrodalga aldım.Ama onun dışında mutfak aletleri zaten hiç yok, yatak odası ıvır zıvırı yok denecek kadar az buda bayağı bir para tutuyor.Aslında tamamlayamadığım için kendi kendimide yiyorum.Ben eksikliklerim bilinsin istemiyorum.Ne yapacağımı şaşırdım!:çok üzgünüm:

2. 25 Nisan 2009
  3. EU2

EU2 Guest

canım öncelikle tebrik ederim allah bir ömür mutlu etsin:Saruboceq:
    bence buna takılma..onlarda olmayıversin nolucak?taksitle alınır çeyiz mağzalarından..nedir lazım olan?
    televizyon,buzdolabı,ütü..geçti bitti..e bulaşık makinende var..lazım olan herşey var...nişanlın zaten temin eder istemene gerek kalmaz..ama ıvır zıvır için sıkma canını...çok takıyosan eğer,taksitle git al derim,annenler ödesin aylık 200 tl ye dünyaları veriyolar,öyle kampanyalar varki..dert etme bunu

4. 25 Nisan 2009
  5. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım huzurlu ve mutlu bir evliliğin olduktan sonra,bunların çokta önemi yok.Zaman içinde eksikler yavaş yavaş giderilir,mühim olan senin huzurlu olman gerisi teferruat.Mutluluklar dilerim.

6. 25 Nisan 2009
  7. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.142
    Ödül Puanları:
    188
    e arkadaşım asıl önemli olan eşyalar varmış zaten çamaşır makinası tv bulaşık makinası midi fırın mikrodalga daha nolsun be güzelim,diğerleride yavaş yavaş alınır,bu kadar şeyin varken çeyizim yok denirmi,bütün evide senmi döşeyeceksin,durumunuda biliyordur nişanlın beraber yavaş yavaş alırsınız

8. 25 Nisan 2009
  9. bel_sel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Verdiğiniz moral için çok teşekürler..Ama sanırım bunun altında başka bir sorun var yada bana öyle geliyor.Durumumu bilmesine rağmen nişanlım almamız gereken bişey varmı falan diye sormuyor o mobilyalara takmış durumda yani sanki onun sorumluluğunda bir onlar var çalışıyor olsam zaten ondan beklemem ama ben dile getiremiyorum diye onunda umursamamasımı lazım.Bu arada aileminde durumu yapabilecek düzeyde değil.Her sorun içinde olduğunuzda gözünüzde büyüyor.Allah elbetteki başka sıkıntı vermesin.

10. 25 Nisan 2009
  11. EU2

EU2 Guest

canım nişanlın gerekli olanları düşünüyor..senin düşündüklerini düşünmezki..kadınlar daha detaycı böyle konularda..ona göre tek eksiz mobilya.senin istediğin ıvır zıvırı bilmez bile..o yüzden sormuyo herşey tam çünkü..ailen alamaz demek anladım canım:KK43:..kusura bakma o zaman..kırdıysam.demek istediğim taksitle alırsan ailen destek olur demiştim..nişanlına kızma bu konuda olurmu

12. 25 Nisan 2009
  13. bel_sel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Yok arkadaşım kırılmadım.Tekrar teşekkür ederim.Aslında ben fazla hassasım bu konuda kendimi aşamıyorum..Ama bunun farkında olmamda bişeyi değiştirmiyor.:1no2:

14. 25 Nisan 2009
  15. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Huzurun olsun da bırak bulaşıkları elınde yıkayasın.O yataktan her sabah huzurla kalkta bırak örtün işlemeli pullu olmasın.Nedir ki bunlar güzelim..

Biz ne paralar mallar mulkler ıcınde mutsuz ınsanlar gördük.. :nazar:

Allah mutluluğunu daim etsın inş.

16. 25 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

öncelıkle mutluluklar sekerım,
    kucuk ev aletlerını önemseme ceyız tamam eksık olabılır rahatsız hıssedıyorsun ama almaya zorlanıp borc harc yapma, belkı evlenınce getıren olur olmazsa yavas yavas alırsınız ılerde. beyaz esyalar tamam gıbı demıssın onlar yetıcektır evın kurulmasına sonra alırsın ılerde yavas yavas..

18. 25 Nisan 2009
  19. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım boşver ya bu kadar takılma, eşya dediğin nedir Allahaşkına, eksik gedik hiç bitmez. Sen sevdiğinle iyi kötü evine bi gir de her şey olur zamanla. Ayrıca sen bu insanla bir yastığa baş koyacaksın. Benim eksik tarafımı görsün istemiyorum diyorsun. Görsün bırak ayıp değil ki bu. Seni her halinle sevip saymalı, eksiğinle de yanlışınla da. Çok stres yapmışsın belli ama inan bana boşa üzüyorsun kendini. Olduğu kadar olsun aç açıkta değilsiniz ya, elele verir zamanla yaparsınız her şeyinizi. Mutluluklar dilerim şimdiden.