İşsizlik:(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve sahra87 tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : sahra87
  1. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Herkese merhaba arkadaşlar,
    Burası da olmasa ne yapıcaz bilmiyorum:KK43:
    O kadar kötüyüm ki o kadar canım sıkkın ki bezdim artık.
    Bu sene mezun oldum istanbulda iyi sayılabilecek bir üniversiteden ve bölümden.
    Ama iş arıyorum yok...
    iş ayrımı yapmıyorum maaş ayrımı yapmıyorum ama yine bulamıyorum.
    2 tane,büyük şirkette yapmış olduğum staım var iyi kötü orta seviyenin üstünde ingilizcem var ama iş bulamıyorum
    senağlama
    çok bunaldım.başka okullardan mezun olmuş olan birçok arkadaşım iş buldu ya da yüksek lisansa başlıyorlar ama ben ne iş bulabildim ne de yüksek yapabiliyorum ailemin maddi sıkıntılarından dolayı.
    iş bulamamanın verdiği moral bozukluğu bir yana asıl canımı sıkan iş bulanların ezici tavırları bir havalardalar imalı imalı sorular soruyorlar şimdi diyeceksiniz ki sana öyle geliyor
    ama bana öyle gelmiyor işte msnde konuşurken nasılsın diyorlar sonra eee napıosun faslına geçiolar iş bulamadığımı söylediğimde oturuyorum dediğimde bidaha yazmıyorlar yani öğreneceklerini öğrenip defolup gidiyorlar.asıl amaçları sohbet etmek olsa devam ederler konuşmaya.
    :1closedeyes:
    Lanet olsun diyorum keşke hiç üniversite okumasaydım.hergün ağlamaktan gözlerim kurudu.depresyona girdim ne giyinmek ne makyaj yapmak istiyorum ne de dışarı çıkmak..
    zaten daha denize falan bile girmedim bu yaz..bütün gün ya kitap okuyorum ya da internet başındayım.sen okulunu bitir biz sana yardımcı oluruz diyenler toz toprak oldu herşey lafta kalıyor kimse kimseye referans olmuyor yardımcı olmuyor.çünkü benden bir çıkarları olmayacak o yüzden bana niye yardım etsinlerki...sanki borç para istiyorum. iş istiyorum işşş!!!mülakata gidip elensem bu kadar üzülmicem değil mülakata gitmek mülakatlara çağırılmıyorum bile.ne eksiğim var.tamam türkçe bölüm okuyarak hata ettim ama ingilizce bölüm okuyanlar kadar ingilizcem var benim ama iş başvuru sitelerinden işveren mülakata çağıracaklarını daha görmeden eliyor filtreliyorlar ingilizce bölüm olarak ben direk elenmiş oluyorum.haksızlık değil mi bu...benim para kazanmam lazım....offff çok kötüyüm çokkkk
    :çok üzgünüm:

2. 14 Ağustos 2009
  3. eeddaa

eeddaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ne mezunusunuz acaba ?

4. 14 Ağustos 2009
  5. sahra87

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    istanbul iktisat fakültesi cnm

6. 14 Ağustos 2009
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım sen içini ferah tut işin gücünde olur..mutlaka bir yerlerden çagrılırsın..
    yazdıklarını okuyunca kızkardeşim geldi aklıma..

8. 14 Ağustos 2009
  9. eeddaa

eeddaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ıktisat mezunu olup da işsiz kalacağını düşünmüyorum.. Mutlaka karşına çıkacaktır... ınşallah en kısa zamanda istediğin gibi bir iş bulursun..

10. 14 Ağustos 2009
  11. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ahh canım:1hug:bende senden
    biz sizi ararız bile demiyolarkaydirigubbakcemile3

12. 14 Ağustos 2009
  13. sahra87

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    işimiz zaten allaha kaldı:KK43:
    tamam piyasa kötü ama bulan buluyor ama benim zamanım yok bir an önce bulmak zorundayım.herşeyim denk olsa amaan elbet bulurum derim üstüne bir de iş beğenirim
    ama çalışmaya mecbur olupda bulamamak çok can sıkıcı

keşke o kadar kolay olsa geçen sene mezun olan 50-60 kişiden topu topu 10 tanesi çalışıyor...ne okulun adı ne de bölüm işe yarıyor bizim okul için..kimse kaale almıyor:KK43:

14. 14 Ağustos 2009
  15. sahra87

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

ah canım sanki insanlardan para istiyoruz al tarafı iş istiyoruz..
    kariyer nette 85 tane başvurum var hiçbiri aramadı:KK43:((

16. 14 Ağustos 2009
  17. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya insanlar ne istediklerini bilmiyorlar yada bizlerde sorun var..dün iş görüşmesine gittim.çağrı merkezi idi..15 kişi falan bir yerdeyiz..bazılarını toplu mülakattan sonra bireysel görüşmeye aldılar.bazılarını gönderdiler..ve kimleri aldılar biliyormusunuz bireysel görüşmeye..ortamı cıvıklaştıran,ciddi davranmayan ,bir cümleyi laubali şekilde defalarca kurmaya çalışan ,ayy ben anlamadım diye laubali konuşan ,ayrıca doğru dürüst dinlemeyen birisini daha..kadın diyorki bize hemen anlayan ,birisi lazım..kızda hemen anlama olayını göremedim..kadın diyorki dikkatli birisi lazım..öteki kızdada dikkat göremedim çünkü kadının söylediği birşey yeniden sadece laf olsun diye kadına sordu
    merak ediyorum bu insanlar ne arıyorlar..gerçektende artık işverenlerin saçmalıklarından bıktım..kpss çalışıyorum atanmayı umuyorum

18. 14 Ağustos 2009
  19. sahra87

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    işveren laubali,lakayıt,mesai saatleri içerisinde zamanının çoğunu laklakta geçiren aldığı maaşı hiçbi zaman beğenmeyecek o işe girmek için binbir takla atıp sonrada nankörlük edip durmadan söylenecek ve orasını burasını açıp dikkat çekecek birilerini arıyor ben bu kanıya vardım artık..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.