İştahsız bebek anneleri

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve BeyazBulut tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : BeyazBulut
  1. BeyazBulut

BeyazBulut zamanı gelince... Pro Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Evet kızlar konu yemeyen bebeklerimiz
    kardelen eskiye nazaran biraz iyi
    ama hala zorla yiyoruz her yemek yedirme
    süresi 1 saati buluyor ve sürekli mızırdanıyor
    yerken önceden ağzını açmazdı şimdi açıyor
    ama bu seferde yutmuyor ağzında biriktiriyor
    suyla yutturuyorum neler yapıyoruz yedirmek için
    doktorlarınız ne diyor bu konuya deneyipte işe
    yarayan bir formülünüz varmı eşleriniz yardımcımı burda paylaşalım istiyorum
    önemli bir konuda sinirlerinize nasıl hakim oluyorsunuz delikafadulden
    ben delirmek üzereyimde:nazar:

2. 17 Ekim 2009
  3. emirhan26

emirhan26 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla anaokulu öğretmeni olduğum için bildiğim tüm çocuk şarkılarını söylüyorum.yemek bizde 45 dakika sürüyor.karşısında palyaçoluk bile yapıyorum yaaa.ne zor iştahsız çocuk..bunlar edepsizliklerinden böyle yapıyorlar....Ah ömür versinde böyle nasıl devam edeceğiz bende bilemedim valla :)

4. 17 Ekim 2009
  5. selime_sensoz

selime_sensoz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi olmuş bu konuda buna bide zeyıf bebek anneleri olarak parantez açsak iyi olucak valla

6. 17 Ekim 2009
  7. BeyazBulut

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    önce ben cevap vereyim kendi sorduğum sorulara:))
    önceden reklamlar işe yarıyordu ama artık yaramıyor
    eline kumanda telsiz telefon vs. verdiğim zaman yiyor biraz
    ama sonra ondanda sıkılıyor sürekli mız mız sinir geliyor
    en sonunda bırakıyorum yedirmeyi
    doktorumuza yemiyor deyince hemen vitamin yazıyor
    evde 4 şişe vitamin şurubu var içmiyor yediklerine katınca hiç yemiyor
    işede yaramıyor zaten içirmiyorum bende
    düzenli yedirmeye çalışıyorum ama oda olmuyor
    bir gün 7 kalkıyorsa ertesi gün 10da uyanıyor
    düzen kuramıyorum bukonuda beceriksizim sanırım
    eşime gelince bu konuda sürekli tartışıyoruz
    bırak acıkınca yer diyor iyide acıkmıyor ki :bbo:

8. 17 Ekim 2009
  9. nisan84

nisan84 Allahtan bize armağan :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36

ah canım seninle aynı durumdayız
    bizimkide yemiyor iyice sinek kadar kaldı vitamini de içmiyor zorla yalatıyorum sadece
    tadını beyenmediği şeyleri kesinlikle yemiyor :umursamaz:eek:yalanasın diye bişi eline verirsem zaten ümide kesmiş oluyorum çünkü onunla oynamaktan seni görmüyor bilegamyoncuiremsu tv le hiç ilgili değil reklam falan bilmiyor :ecrin_bebek:babasıda zorlama canı isteyince yer diyor laelaelaelaelae
    bilmiyorumne olcak 8 ayı geçtik hala 7440 gr akannehir

10. 17 Ekim 2009
  11. selime_sensoz

selime_sensoz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar benimki braz yiyo ama kilo almıyor 8 aylığız ama 7.00 kiloyuz nisancım yani senden daha kötü durumda olanlaar var

12. 17 Ekim 2009
  13. umutprens

umutprens Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar allah yardımcınız olsun benim oğlum 8 aylık maşallahı var dün 11 kilo geldi ben acıktığı zaman veriyorum reklamlar seyrederken yiyo arkadaşım var onun kızına yaptığı capaları görüyorum resmen bütün odaları geziolar o da sadece 3 kaşık yiyor

14. 17 Ekim 2009
  15. BeyazBulut

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    off kızlar gerçekten zor bu saate kadar sadece kahvaltı ve yemek yanında yoğurt yedi
    mamada içmiyor artık kilosu enson bir ay önce 6900dü bu ay kaç kilo gelicek hiç bilmiyorum

16. 17 Ekim 2009
  17. serçecik

serçecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı dertetn muzdaribim..dün bir arkadasa gittik benim kızımdan 20 günlkük küçük bebği var 10 kilo olmus cocuk..benımkısı de zorla 8 kılo gelıyor 8. ayı yeni bitti..ya bilmiyorum biz kafamıza takıncada pek bir şey değişmiyor..şu sıralar diş çıkarma dönemlerı iştahsızlar ,herzaman severek yedıklerı seylerı bıle yemıyorlar..ama yaramazlık son gaz devam ediyor yani..acıktıkca verin kızlar,acıksınalr iyice aglasınlar açlıklarından..insan anne olunca üzülüyor tabi amabebişler ne kadar yiyecekelrını kednıelrı belirliyorlar malesef..ben hem prematüre hemde iştahsız bir çocukmuşum annem cok cekmsı ebnden,kıızm bırazcık daha iyi benden..düşünsenize ilkokula başladıgımda sınıfımdakıler20-25 kg gelırken ben sadece 14 kıloymusum..ama şimdide kilolarımla başım dertte:)saglıklı oldukalrından eminseniz ve psıkolojık gelısımlerı normal ise birazcık boşverir daha dogrusu boşverelim...

18. 17 Ekim 2009
  19. vanille

vanille Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım da 7 ay 1 haftalık ve sadece 6800 gr. ama çok aktif bir bebek, 1 dakika durmuyor eli ayağı, biraz da ondan kilo almıyor galiba...tabi en önemli nedeni iştahsız olması. siz hangi vitaminleri kullandınız, bize doktor vitamin vermedi ama acaba işe yarar mıki bilmiyorum. bir de aklıma şu takılıyor, kızıma bişey yedirdiğim zaman gündüz hiç emmiyor tabi, ama yedirmediğim zaman emiyor. zayıf bir bebek için anne sütü mü emmesi daha iyidir yoksa ek gıda mı?? yani hem yiyen hem emen bir bebek değil ki ikisi beraber olsun...hep örnek beslenme tablolarında aralarda emzirin ya da istedikçe emzirin diyor da bu çocuk bişeyler yiyince doyuyor bir daha emmiyor. ben artık doktorlara da çok güvenmek istemiyorum, hepsi ayrı birşey söylüyor anladığım kadarıyla. ben bebekken çok geç başlamışım ek gıdaya çünkü çok emiyormuşum ama tosun gibiymişim, sonra ek gıdayı çok zor kabullenmişim ama sonuçta sağlıklıymışım. yani diyorum ki acaba çocukları ek gıdaya zorluyormuyuz, acaba anne sütü ya da formül mama onlar için daha mı besleyici 1 yaşına kadar ??