Istahsiz bebek anneleri

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Noyan tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Noyan
  1. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar sizin bebeginizin de benim kizim gibi butun gunu hiic bir sey yemeden gecirdigi oluyor mu?

kizim 10.5 aylik ve maalesef sevdigi seyler cok kisitli. her yolu deniyorum yemesi icin ama o ac kalmayi tercih ediyor...

belki birbirimize fikir verebiliriz ya da en azindan dertlesip rahatlariz biraz...yakinda sinir hastasi olacagim bu gidisle ben:KK43:

2. 26 Mayıs 2010
  3. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar yok mu bebegi istahsiz olan aranizda...ben mi bir yerlerde yanlis yapiyorum acaba...

4. 26 Mayıs 2010
  5. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olmaz olurmu canım yaaaaa,vardır elbette.mesela benim oğlum.önceden güzeldi iştahı.dişleri çıktı iştah miştah kalmadı.ilk başlarda dişlerdendir dedim ama çıktıda artık.yaptığımı çöp döküyorum.allahım günah yazmasın.yemiyo,yemiyo,yemiyoooo.ama bana kafayı yedirticek

6. 26 Mayıs 2010
  7. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızımda öyle bugün sinirimden anneme aldım geldim yedir ben yediremiyorum dedim ama son 6,5 saattir hiç birşey girmedi ağzına.ben ne maymunluklarla yediriyorum hergün kahve içmekten bir hal oldum yoksa başım ağrısından duraıyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun.şöyle herşeyi yiyenlere görünce içim gidiyor özeniyorum ama belki birgün yerler

8. 26 Mayıs 2010
  9. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki arkadaslar turkiye'de doktorlar ne tavsiye ediyor veya sebebi icin ne diyor? burda kendi kendine beslenmesine olanak taniyin, yiyecegi seyleri eline verin diyorlar mesela. gercekten ise yariyor ama her seyi de veremiyor ki eline insan...bir de iki saatte zor bitiriyor azicik yemegi boyle yapinca...
    bir de acikinca yer, ustune gitmeyin diyorlar ama ben zorlamazsam tum gun ac durabiliyor...denedim cunku...

korkuyorum hasta olur mu diye, yetersiz beslendigi icin...sanki cok fakir bir ailenin cocuguymus gibi besleniyor inanin...
    3 ogunmus, ara ogunlermis nerdeee...ben bir ogun yese sukrediyorum, o derece yani...n'olur bana bir fikir verin, turkiye'de neler yapiliyor bu durumda, siz neler yapiyorsunuz...benim annem yok ki burda al sen yedir diyebilecegim...istahsiz cocuk hep oyle gider diyorlar, napicam ben ya...

10. 27 Mayıs 2010
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım en çok ne yemeyi seviyor ???

Bak benimki sadece tarhanayı iştahlı yiyor bende onun içine sebze ve et karıştırp öyle veriyorum..
    doktorumuzda sorun yok dedi verebilirsin hergünde olsa tarhana...
    Ben oyalaya oyalaya yemek yediriyorum. azda olsa...

12. 27 Mayıs 2010
  13. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yedigi seyler o kadar kisitli ki...un corbasini seviyordu, her gun onu yapiyordum zaten bir de tavuk sever ama artik hic bir seyi severek yemiyor, zorlaya zorlaya...
    bos bos ekmek yiyiyor ama cok degil...

14. 27 Mayıs 2010
  15. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    un çorbasına peynir tahin ceviz ama ayrı ayrı katarak beslenmesini zenginleştirebilirsin..boş ekmeği seviyorsa börek yap ver eline ..kaşar peyniri eline verebilirsiniz..

16. 27 Mayıs 2010
  17. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zaten un corbasina bugday unu disinda pirinc unu, misir unu, irmik ve ceviz katiyordum. sanirim bikti her gun ayni seyi yemekten. bugun tahinli deneyeyim bir.
    tesekkurler...sizin de istahsiz mi bebeginiz?

18. 27 Mayıs 2010
  19. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    diş çıkarma döneminde işdahsız oluyorlar sorlamayın daha kötü olur tiksinir. Çevremde o kadar çok çocuk varki işdahsız ama maşallah hepsi büyüdü gelişti, un çorbasına bazı takviyeler yap bence unun hiçbir besleyiciliği yok koff kilo.
    Aralarda meyve susyu vs.. gibi şeyler verme belki tok tutuyordur. 4 saat hiçbirşey verme acıkıp yiyecektir.