iştahsız bebeklere tavsiyesi olan

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve fiko tarafından 15 Ekim 2008 başlatılmıştır.

15 Ekim 2008
    Konu Sahibi : fiko
  1. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm.kızım 5 buçuk aylık ek gıdalara başladık.ama son 1 haftadır ne yemek yemek istiyo nede emmek.gün içinde sürekli huzursuz hep mızırdanıyo.ağzına ne götürürsem ağzını öyle bi kapatıyoki açmak mümkün değil.hep kızardım anneler çocuğun peşinde kaşıkla gezdiğinde ama aynısı oldum:eek:klava:geceleride beni saat başı kaldırıyo emiyo ama emmesi 1 dk sürmüyo.anlamadım uykusuzum sabrım zorlanıyo boşver acıkınca yer diyorum ama acıkmıyoki.ne yapcam bilmiyorum.hele o önerilen sebzeleri hiç yemedik ağzı sanki kilitli kapı.ne yapacam bilmiyorum.önerisi olan varmıa.s.

2. 17 Ekim 2008
  3. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    982
    Ödül Puanları:
    93
    cnm bilirim o halleri ne çok zor şeymiş iştahsız bebekle uğraşmak ve ne üzücü değilmi anneyiz içimiz rahat etmiyor onlar yemeyince adam akıllı:KK43:( doktorumuz bize dvit 3 ü kestirip multitabs diye bi vitamin verdi biraz iştah açmakta yardımcı olur dedi. onu deniyoruz biz son bir haftadır. istersen doktoruna bir sor sende...

4. 17 Ekim 2008
  5. sembar

sembar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynı dertten mustaripim.bütün gün ne yedireğim diye düşünüyorum çeşit çeşit pişiriyorum nafile yemediği bir yana emmiyorda sadece geceleri emiyo.çok üzülüyorum.o kadar uyanıkki güldürüyorum ağzını açsında bişeyler vereyim diye zilli ağzını açmadan gülüyor.yiyecekleri kaşıkla değilde elimle verince biraz yiyor sizde deneyin isterseniz.tabi elle ancak püre verebiliyorum.allah hepimize kolaylık versin

6. 17 Ekim 2008
  7. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım ben de multitabs kullanıyorum
    2. aydan beri
    iştaha çok faydası varmış
    biz de kolay kolay iştah problemi yaşamadık ...

8. 12 Ocak 2009
  9. tugba_mehmet

tugba_mehmet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm benım bebegımde 7 aylık ek gıdalara basladık ama aynen zorla yedırıyorum bende ben yedırmesem hiç acıkmıyo sankı butun gun yemeden durabılıyor.gecelerı saat bası uyanıp benı emıyor.cok uykusuzum yardımmm!!!!!!

10. 13 Ocak 2009
  11. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne olacak bu çocukların iştahsızlık problemi.bizimkide öyle mamaları bir öğünde 50 cc anca yiyor.multivitamin veriyordum kalsiyumu yüksek çıkıyor 3 aydır.dr onuda kesti böbreklere zarar verir diye. bizimle sofraya oturuyor yiyecekmiş gibi.3-4 kaşık alıyor ondan sonra ağzını kilitliyor.ne yapacağımı şaşırdım.annem bakıyor yazık oda çok üzülüyor.benmi bakamıyorum bendenmi yemek istemiyor diye.ama ne alaka evde bende aynı zorluğu yaşıyorum.başka çocukları gördükçe sinir oluyorum bizimki biberonun yarısını zorla yerken başkası koca biberonu bitiriyor:KK43:

12. 13 Ocak 2009
  13. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    982
    Ödül Puanları:
    93
    aynen sen gene şanslısın bizimki ne biberon alıyor nede mama yiyor :KK43:(( 3 ayda 400 gram almıs :KK43:((( kan testi istedi doktorumuz bakalım kansızlık olabilir dedi sonuca göre hareket edicez. Allah hepimizin yardımcısı olsun :bbo:

14. 16 Ocak 2009
  15. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    benım oglum 9 aylık
    kılosu da az aynen oyle hıc bırsey yemıyor
    gece her saat uyanıyor

16. 16 Ocak 2009
  17. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canı ya kan testı ne oldu
    kılosu ne kadar

18. 10 Ocak 2011
  19. GNG

GNG Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    :KK56::KK56::KK56:arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.bende aynı dertten muzdarıpım.benim kızım18 aylık.çorba ve karnıbahar hariç sebze yemek istemiyor.dili ile dışarı itiyor.ve emiyor.biz 4 ay öncesine kadar kilolu bir bebektik böbrekteşı sorunu yaşadık ve kırdırdık zor günlerdi.ve iştahsızlığımız başladı birden 2 kilo verdik şu an kilosu 9.5-10 arası sizce normalmi.çok zayıladı üzülüyorm. ne yapıyım öneriniz varmı. tşk.