Istanbul///Pier Loti

Konusu 'Adım adım Türkiye' forumundadır ve Elif tarafından 7 Eylül 2006 başlatılmıştır.

7 Eylül 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.138
    Ödül Puanları:
    438
    [​IMG]İsmini ünlü roman yazarı Pierre Loti ' den alan,Eyüp 'den Eminönü'ye kadar olan heryeri kuşbakışı olarak görebileceğiniz ve günün yorgunluğunu kahve,çay,soğuk meşrubat ve nargileyle atabileceğiniz son derece şık bir mekandır
    HİKAYESİ:Genç fransız subayı, güzel bir Osmanlı kadınına sevdalanır.
    Eyüpte bir kırkahvesidir sevgilerinin ev sahibi...
    kır kahvesi birbirlerini görebildikleri tek yerdir .
    Aradan günler geçer ve genç subay ülkesine döner.
    Yıllar geçipte İstanbula geri döndüğünde Aziyade yoktur artık.Sonsuz yolculuğunda sevdiğinden ayrı çok ama çok uzaklardadır.
    Pier Loti Aziyade için bir kitap yazar ve yine eskisi gibi o kır kahvesine gitmeye devam eder.
    Taaki Aziyade ile buluşacağı o ana kadar.
    İşte bu güzel hikayenin kır kahvesi şimdi sonsuz aşkı ile Pier Loti olarak anılmaktadır.Ne zaman ve nasıl bu ismi aldığı ise bilinmemektedir.

2. 26 Mart 2007
  3. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Evet İstanbul'a gittiğimde benim de uğramaktan zevk aldığım yerlerden biri Piyer Loti.

Bu arada Aziyade'nin de yaşlı bir Osmanlı Paşasının 4. hanımı olduğunu, eşi deniz seferine çıktı mı Piyer Loti ile buluştuğunu da bilmek lazım.

4. 1 Şubat 2008
  5. EU1

EU1 Guest

UYARI!!!!begendikleriniz icin rep ve tesekkur butonlarini kullanalim bölümümüze resim ve bilgi harici paylasimlar yapmayalim lutfen

6. 19 Kasım 2012
  7. cici123456

cici123456 ben böyleyim! Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    63
    bu aziyade romanının çevirisini yapıyoruz biz derste yıldım yani :KK4::KK4::KK4::KK4: