İstanbulda 55 Köpek uyutuldu NEDEN?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve speedy-gonzales tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : speedy-gonzales
  1. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    Bu trajedi neden gerçekleşti sorusunun cevabı işte burada; burada 55 masum bebeğin neden ıslak bir sonbahar sabahı, sözde bir kuduz salgını bahane edilerek katledildiklerini ve neden bir daha asla Göktürk tepelerinin arkasından doğan güneşi göremeyeceklerini anlatacağız.

1. Barınaklardaki bebekler tam birer baş belasıdır.

Ağlarlar, mama isterler, çiş ve kaka yaparlar, ilgi isterler, ve dahası, her gün sayıları biraz daha artar.
    Onları doyurmak, arkalarını temizlemek, barınakların dehşet verici koşullarında sürekli hastalandıkları için
    tıbbi bakımlarını sağlamak hep birer yüktür. Kimse onları sevmez, işçiler de, veterinerler de, yöneticiler de.

2. Barınaklardaki gönüllüler tam birer baş belasıdırlar. İşçilere, doktorlara, yöneticilere bağırırlar, mama isterler,
    kafeslerin çiş ve kakadan, kusmuktan temizlenmesini, ölen veya ölmekte olan bebeklerin dışarı alınmasını, kafestekileri de hasta etmemesini isterler.

Herşeyin düzenli ve hijyenik olmasını isterler. Bebekler için ihtimam isterler, bebekler YAŞASIN isterler!
    Ve tabii bu pek uygun birşey değildir.

Bundan başka, genellikle eğitimli kadınlardır bunlar ve burada çalışanlar için işlerini yapmaları karşısındaki bu ısrarcı halleri çok ama çok sinir bozucu olabilir.

3. Barınaklarda, gönüllüler sık sık günün yemeği oluverirler. Nefret edilirler, dışarı çıkartılmak istenirler. Ama nasıl yaparsın bunu? Hayvanların hayatını herşeyin önüne koymuş bu müthiş insanları nasıl yok edersin?

Bunu, uğruna yaşadıkları şeyi öldürerek yaparsın.

Bunu, her gün okşadıkları o minik kafaları yok ederek yaparsın.

Bunu, öldüreceklerini kendilerine seçtirerek yaparsın.

Bunu, işlediğin cinayetin sorumluluğunu onlara yükleyerek yaparsın.

Bunu, onların gözlerinin içine bakıp “bebekleri sen öldürdün, biz değil” diyerek yaparsın.

Sonra dumanla dolu odana gider, çayından bir yudum içer ve derin bir nefes alırsın. Bir sonrakiler gelinceye kadar rahatsındır.

2. 24 Ekim 2009
  3. speedy-gonzales

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    55 yavru köpeğin hazin sonu

20 tanesi 3 aylıktan küçük, daha el kadardı

21.10.2009 10:42

Dün yüreğimi burkan ve ilk duyduğumda inanmak istemediğim bir haber aldım. Hasdal hayvan barınağında 55 yavru köpek uyduruk bir sebeple katledilmişti. Bunların arasında daha bişrkaç haftalık olanlar, tek elinize çok rahat sığacak olanlar vardı. Hepsi sağlıklıydı.

16 Ekim sabahı güya aralarına yanlışlıkla bir kuduz vakası karıştığı bahanesiyle hiç bir tetkik yapılmadan, tedbir alınmadan, karantinaya gerek görülmeden 1 odaya doluşturulup katledildiler. Köpeklerin kuduz olup olmadığı bile belli değildi, sadece birilerinin şüphesi yani ihmalkarlığıydı onları korkunç bir ölüme götüren.

Bana verilen bilgiye göre Hasdal barınağında ötenzai sistemi yok dolayısıyla onların uyutulduğunu zannetmeyin, kelimenin tam anlamıyla cani bir yöntemle topluca katledildiler. Hemen acele bir rapor hazırlandı ve bebeklerden kalanlar acilen yok edildi.

Bu olay pek çok farklı kaynaktan özellikle de hayvansever gruplar ve barınakta gözlemci olan gönüllüler tarafından doğrulandı.
    Olayı gerçekleştiren kişilerin daha önceden de benzer vukuatlardan dolayı mimlenmiş kişiler.

2010 Kültür Başkenti olacak bir büyükşehirde olacak iş mi bu? Lalelere, bahçelere, bir çok şeye bulunan finansman bu köpeklere bir kuduz testi yapmaya, gözlem altında bir süre tutmaya yetmiyor mu? Bu devirde kontrollü bir ortam olan köpek barınağında kuduz şüphesinin (dikkatinizi çekiyorum kuduz şüphesi vardı sadece hastalığın kendi değil) çaresi toplu katliam mıdır?

Hasdal gibi ana toplama ünitesi olan bir barınakta neden yeterli kaynak olmuyor da, mama ve diğer gereksinimleri hep hayvanseverler ve gönüllüler sağlıyor? Büyükşehir Belediyesi'nin buraya aktaracak kaynağı, desteği olmadığına inanmıyorum, inanmak istemiyorum.

"Kültür Başkenti" oldukça iddialı bir sıfat ve elbette ıstanbul bunu hak ediyor ama bizler de toplum ve yöneticiler olarak buna layık olmaya çalışmalıyız.. En başta da bize emanet edilen bu zavallı canlara sahip çıkmalıyız.

Bu olayda belki direkt olarak bir etkim yok ama o zavallı bebekleri düşündükçe içim sızlıyor ve vicdan azabı çekiyorum.

Küçük melekler sizlerden şahsım ve diğer hayvanseverler adına özür diliyorum, sizler için yeterince insan olamadığımız, bencilliğimizi, adam sendeciliğimizi aşamadığımız için.

Alıntıdır

4. 24 Ekim 2009
  5. speedy-gonzales

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    Öyle çok isterdimki en güzel anılarımı,Resimlerimi paylaşmayı
    ama artık bi hayvan sahibi olduğum için bile utanır korkar oldum bu nasıl bi anlayıştır
    Allah hepsinin cezasını versin söylenecek çok sözüm varken hepsi düğümleniyor yine

6. 24 Ekim 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    toplu katliam hergün bir yerler de mutlaka oluyor. hayvan hakları nerede?

onlarca yüzlerce köpek sözde uyutuluyo ama can çekişe çekişe ölüyorlarlar. belediye ekiplerinin köpek vurma tabancalarıyla uyutma dozunu yükseltip acı çekerek ölmelerini sağlıyorlar.

Allah topunun yedi ceddini aynı şekilde cezalandırsın inşallah.

8. 24 Ekim 2009
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Rezalet,cinayet...:kızgın:

10. 24 Ekim 2009
  11. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bunun çözüm olduğunu mu sanıyorlar mafoldumbenmafoldumben

kuduzu bahane etmişler, öldürmüşler hayvanları ya :KK43::KK43::KK43:

Son düzenleme: 24 Ekim 2009
  12. 24 Ekim 2009
  13. bunu yapan sözde dinci belediye allahın verdiği canı allahın alabileceğini, allahın yarattığı her şeyin çok çok değerli olduğu mantığını o bezelye beyinlerine sokamamışlar mı !
    bela dahi okumuyorum yeterince bulmuş ve bulmaya devam edeceklerdir!

14. 24 Ekim 2009
  15. EU3

EU3 Guest

artık hepimiz bişeyler yapmalıyız yapanda inkar ediyor şarköydede belediye yaralı köpeğe bakmadı ben çağardım boğazı yaralıydı iğneyle geçiştirdi hayvan öldü tabi 2günde ölüsünüde çöpe attılar sanırım Allah beter etsin onları nerde bu milllet ya hapis cezası falan yokmu

16. 24 Ekim 2009
  17. speedy-gonzales

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    Keşke birisi ön ayak olsada bişeyler olsa hayvan hakları var ama bunu savunanlar yeterisiz işte kim bi hayvan için bağıra bağıra kavga edebiliyır herkez sessiz herkez sinmiş:bbo::kızgın:
    Fazlasıyla hemde :kızgın::kızgın:

Her hastalığın tedavisi var kuduzun mu olmuycakmş:kızgın::kızgın:

Amin inşallah daha fazlası kendilerine döner ve bulur :Saruboceq::Saruboceq:

Herkez yapmalı kim sokak hayvanları için bişey yapıyor ben bunu yapıyorum diyebilecek olan var mı?yerimseniben​

18. 24 Ekim 2009
  19. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Külliyen yalan bence, bahane olduğunu düşünüyorum, yoksa test yapmadan etmeden tüm köpekleri öldürmeleri mümkün akıl alır gibi değil mafoldumben