İstanbul'da nerelere gidilir?

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve yamukprenses tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

12 Kasım 2010
    Konu Sahibi : yamukprenses
  1. yamukprenses

yamukprenses Çoban torunu,yörük kızı,gururlu... ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    12.263
    Ödül Puanları:
    288
    merhaba kızlar,25 kasımda eşimle istanbula 10 günlüğüne tatile gidicez,para sıkıntımız olmayacak,bütün yaz bunun için çalıştım diyebilirim.eşimle gönlümüzce gezip tozmak yiyip içmek istiyoruz ama nerelere gitmeliyiz bilmiyorum,bana istanbulun gezilecek,alışveriş yapılacak yerlerini yazarmısınız lütfen.

2. 12 Kasım 2010
  3. CaTLaK23

CaTLaK23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merter alışveriş için güzel kıyafetler var bence

4. 12 Kasım 2010
  5. mucok

mucok Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben genelde Alışverişle gezimi karıştırdığımda burdan beyazıta gidiyorum görsellik ve tarih bakımından çok hoş bir yer ordan yürüyerek SultanAhmete camileri görmeye koyuluyorum,Ordan da Gülhane parkında biraz mola verip doğayla ve kuş sesleriyle zihnimi dinlendiriyorum.. Biraz daha aşağı inince Eminönü arka sokaklarında alışveriş yapılacak pazar gibi yerler kuruluyor isterseniz kapalı çarşıya da şöyle bir uğrayıp küçük anılar alabilirsiniz...:) Akşama doğru da Alışveriş ve eğlence için Taksim İstiklal Caddesine adım atıyorum işte Alışveriş için çok uygun biryer attığın adımda mağazalar dolu mutlaka uğruyacağım yer ise Terkos ve beyoğlu pasajı hem ucuz hemde trendi yakalarsın... Belki bir günde bu kadar yer yorucu gelebilir ama aralarında pek bir ara yok ben hepsini yürüyerek geziyorum tabi kestirmeleri gide gele öğrendiğim içinde olabilir:)

6. 13 Kasım 2010
  7. DagCicegi

DagCicegi Bir Kızım Olana Kadar... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Ben olsam mutlaka Topkapı Sarayı na gitmek isterdim.
    Müthiş bir tarih..

8. 13 Kasım 2010
  9. ThirtyFouR

ThirtyFouR iStaNBuL Pro Üye

Beğenildi:
    411
    Ödül Puanları:
    188

Istanbulun her bi kösesi buram buram tarih kokar, her kösesi gezilesi bi yer.
    Koooskocaman olmasina ragmen, yolumu bilmesemde kaybolmaktan korkmadigim tek sehir

Görmen gereken yerler cok var ama ilk aklima gelenler
    tabi ki sultanahmet camisi, topkapi sarayi, oraya ugramisken yere batan sarnici
    kapali carsi

eminönü, orda bi balik ekmek ve müthis manzara :)

Taksim, Istiklal caddesi, Galata kulesi, kesinlikle galata kulesine cikmanizi tavsiye ederim
    ordaki manzara mükemmel ötesi!
    Istiklal caddesi alis veris cenneti zaten, ve ordaki sosyete pazarini önerebilirim.

Ortaköy cami, karanlik oldugunda ordaki manzarada müthis ötesi, orda bir kumpir :)
    ortaköye gidipte kumpir yemeden dönmek olmaz...

Üsküdar tabi ve istanbulun sembolü kiz kulesi

Kadiköyde alis verisi seviyorum. Kalabalik olmasina ragmen gezmeye doyamaiyorum.

Ve moda iskelesi. Ufak bi yer ama iskelesi cok güzel. ve orda bir waffel keyfi :)

Piyerlotti

ve adalar...

su an aklima gelenler bunlar

10. 13 Kasım 2010
  11. ThirtyFouR

Beğenildi:
    411
    Ödül Puanları:
    188

birde kadiköye sabah gitmistim bir kere. 10 gibi falan
    ordaki büfrlerden birinde bogaza, haydarpasaya karsi kahvalti ve türk kahvesi keyfi yapmistim.
    ah ah... cok güzeldi.
    Denize sifir... Manzara harkulade. Vapurlar, martilar, simit ve cay...
    Iste budur :KK69:

Istanbulumu özledim yaw :KK43:

12. 13 Kasım 2010
  13. yamukprenses

yamukprenses Çoban torunu,yörük kızı,gururlu... ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    12.263
    Ödül Puanları:
    288
    kızlar bunların hepsini tek tek not aldım,birde bişey sorucam kadıköydeki eski salı pazarı nereye taşındı,birde başka bir pazar var,televizyonlarda falan hep çıkyor,sosyetelerin olduğumu ne,ulus pazarı galiba ama emin değilim o nerede,birde outlet mağazaları yada süper ucuz ve son moda kaliteli ürünlerin satıldığı yerler nereler,istanbula gidipte alışveriş yapmamak olmaz.

Son düzenleme: 13 Kasım 2010
  14. 13 Kasım 2010
  15. Munzevii

Munzevii Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım Bahçeşehir pazartürk var... Haftanın iki günü kuruluyor... Cumartesi ve salı ... Ama ben sana cumartesi günü gitmeni öneririm..... Yeşilköy de var bir de sosyete pazarı...çarşamba günü kuruluyor ama... ben bahçeşehir pazarını tek geçerim :)

Tarihi mekanları arkadaşlar yazmışlar...onların haricinde... Aslında o kadar çok yer var ki... Keyfini çıkara çıkara gezmek isteseniz 10 gün yeter mi bilemiyorum...

Aklıma şöyle "istanbul'a gidip görmeden dönülmez" diyebileceğim bir yer gelirse, yazarım...

16. 23 Kasım 2010
  17. kurdelam

kurdelam Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm inşallah herşey gönlünce olur.senin gelmene iki gün kalmış ve ben soruna yetiştim:)bence beşiktaş yıldız parkını eşinle bir gez gör derim.mis gibi orman havası harika bir yer.ferah ferah.adalara gitmek istersen oralarıda gezilecek yerler ama artık soğudu havalar.

18. 23 Kasım 2010
  19. ThirtyFouR

Beğenildi:
    411
    Ödül Puanları:
    188
    peki kizlar YILBASINDA istanbulda nereye gidilir?