İstanbul'da nişan bohçası hazırlamak

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve bergolya tarafından 21 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : bergolya
  1. bergolya

bergolya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar benim eylülün son haftası sözüm bayramın son günü nişanım var ama henüz bohça hazırlamaya başlamadım.:uhm: İstanbul'da sizlerin bildiği, alışveris yaptığı bohça malzemelerini aldığınız yerler nereler?Sizler neler aldınız bohçalarınıza neler koydunuz?Erkeğin ailesine neler koydunuz?Bu şeyleri sepete mi koydunuz yoksa sandık mı aldınız?Hadi burda paylaşalım hatta fotoğraflarını koyalım hepimize yardımcı olsun. Bende almaya başlayınca fotoğrafları sizinle paylaşıcam.

2. 22 Ağustos 2008
  3. bergolya

bergolya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ya kimse yok mu bohça hazırlayan??:nazar:

4. 22 Ağustos 2008
  5. kraker kız

kraker kız Guest

3 sene önce bu hazrılığı yaptık 3 günde ancak tamamlanabildi daha çok osmanbey,sirkeci,bakırköy,nişantaşı civarından alndı yani topluca bir yerden alışveriş yapılmadı.Her yerde farklı güzel şeyler vardı erkeğe iççamaşırı pijama takımı alındı traş malzemeleri deri bir kutu içinde toplandı traş takımı parfüm falan filan o işide bir maazadan yaptık isim vermek yasak olabilir o yüzden hiç yazmıyorum.bana alınan şeylerde kalsik olan şeyler gecelik takımı iç çamaşırı takımı makyaj seti çorap havlu ayakkabı terlik çanta o tür şeyler zaten alışverişe başlayınca girdiğin mağazada sürüyle seçenek oluyor yada yardımcı oluyorlar

6. 22 Ağustos 2008
  7. tobi

tobi gel 2011 geeel gel :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla canım istanbulda neler var bilmyiorum ama bohça için aldıklarım...işde iç çamaşırı bütün aileye,annesine patik seccade,eşarp,çorap,krem,tarak seti,abiye iç çamaşırı gömlek kıravat traş losyonu,tarş köpüğü,roll on,deodorant,duş jeli,kardeşe duş jeli roll on gömlek deodorant çorap,babaya gömlek kıravat tshrt,çorap iç çamaşırı,nişanlıma ise parfüm duş jeli traş losyonu jıletleri,traş köüğü spreyi jolesi,kravat kol düğmesi gömlek iç çamaşırı hem siyah takım hem beyaz takım,tshırt,çorap roll on,stık,deodorant, falan filan bide annem kendisi üzerinde nişan fotomuzun olduğu bi sandık boyadı onla götürdük...hee biz annane ve babaanneyede götürdük ama herkes götürmüyo...bi 600-700 flan tuttu işde sandıklar ve hediyeleri konulacağı bohçalarla beilirkde

8. 22 Ağustos 2008
  9. dostcity

dostcity Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bunun için en uygun yer hem birçok ürünü aynı anda bulman hemde maaliyet açısından tabiki eminönü ve mahmutpaşa. kesene göre istediğin herşeyi orda bulabilirsin biz ordan almıştık.

10. 22 Ağustos 2008
  11. boncuhh

boncuhh anne oluyorumm:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bız sözde bohca yapmadık ama nişan ıcın yapıldı bulabılırsem resmını koyarım cok guzel hasır sepetlerden aldık ıcerıne koyup susledık sende kendın yapalırsın :)

Son düzenleme: 22 Ağustos 2008
  12. 22 Ağustos 2008
  13. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    bohça için en uygun yer İstanbulda eminönü, biz ablamın bohçasını orada hazırladık hemde uygun oldu. Sen gidince zaten onlar sana öneri sunuyorlar, ne koyulacağı ile ilgili fikirde veriyorlar.

14. 22 Ağustos 2008
  15. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    benım 4 kardesım evlendı hepsınınkını emınonun tarafında yaptık ama çok uygun gelmedı benım otrdum semt cok uygun tum marklarıda bulabılrısın nerdesın bılmem ama ben esenlerdeyımm cok uygun yanee

16. 22 Ağustos 2008
  17. dostcity

dostcity Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eminönünün şöyle bir şeyi var. bizim insanlarımız çok pazarlık yaptıkları için fiyatları çok yüksekten söylüyorlar. sıkı pazarlık yapıncada olması gereken fiyata indiriyorsunuz. benim nişan elbiseme 350 YTL demişlerdi 180 aldık düşünün artık :) pazarlık payını

18. 22 Ağustos 2008
  19. bergolya

bergolya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben şimdilik şişlide oturuyorum ama araştırma yapıyorum yani nerde olduğu önemli değil benim içim önerileriniz çok önemli :)hihoyyyt