Istanbulda / Türkiyede yasayanlardan yardim lütfen

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve aylin1980 tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

4 Eylül 2010
    Konu Sahibi : aylin1980
  1. aylin1980

aylin1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Selam....
    Ben uzun zamandir buu sayfayi bilip okuyorum ama bugün ilk defa bir sorunumu sizlerle paylasmak istedim. Belki fikirlerden tecrübelerden yararlanabilirim diye. Ben ailemle yurtdisinda yasiyorum. Benim Dedem seneler önce Babaannemle yollarini ayirip temelli Türkiyeye dönüs yapti. Seneler gecti ve Dedem kendisine yanliz basina bakamaz oldu gel yanimiza dedik gelmedi orda kalmak istedi.

Sonra en iyi care büyüklerim karar verdi dedilerki Köyümüzden uzak akrabalar Dedemin yanina Istanbula gidip ona baksinlar isterseler daha dogrusu kendileri yani bu uzakdan akraba dediklerim biz Istanbula gidip Dedeye bakalim diye teklif ettiler. Tabiki karsiligindada birseyler alacaklardi. Konusuldu ve karar verildi Dedemin 5 dairesi vardi Babaannemle beraber yaptiklari. Bir dairede Dedem kalacakdi birinde ona yemek yapan camasirlarini yikan vs. aile kalacakti ve öbür üc kiranin parasi ve Dedemin emekli maasi bu bakan insanlarin eline gececekti. Yaptiklari seylere karsilik bukadar seyler aldilar.

Ama hic dogru bakmadilar. Cok üzücü durumlar yasadik caresiz kaldik. Simdi Dedem iki hafta önce vefat etti. Aslinda uzun hikaye ama kisaltmaya bakiyorum.Simdi kac kisi aman baktilar kiralari alsinlar daha senelerce kirada ödemesinler felan diyorlar. Bana söz düsmez belki büyükler varken ama bu olmicak birsey. Bunlar Babaannemin hakki. Benim size olan sorum insan bu kira islerini nasil halledebilir? Dedemin parasini hakketmeden onca zaman yediler artik bitsin istiyorum.

Yani insan Istanbulda avkatmi ayarlicak ne yapcakki ordaki kiralar Babaanneme gelsin? Cok kizginim cok kirginim keske hersey böyle olmasaydi. Öyle caresiz ve kizginimki size yazmak istedim tecrübeli akilli kadinlar var burda size danismak istedim.

2. 4 Eylül 2010
  3. mirayhale

mirayhale Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    oncellikle zamaninda dedenizide simdi dusundugunuz kiralar kadar dusunseydiniz bugun o insanlarla ugrasmak zorunda olmiyacaktiniz.dedemin parasini haketmeden onca zaman yediler diyorsunda dedene oz evlatlari bakmazken elin adami babasinin hayrina mi bakacakti?bence bencilligi birakin bugune kadar aldiklarini helal edin bugunden sonrada bir avukat bulup halledersiniz ama o insanlar birden bire nasil kotu oldular gozunuzde anlamak mumkun degil

4. 4 Eylül 2010
  5. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    siz daha iyi baksaydınız madem
    o zaman şimdi parayı dert ettiğiniz kadar
    bunu dert etseydiniz böyle bi sorununuz olmazdı
    rahmetli de huzurla yaşardı:eek:lmaz:

6. 4 Eylül 2010
  7. aylin1980

aylin1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hemen böyle sert cikmasaydiniz keske ama neyse tabiki tüm yasadigimiz olaylari bilmediginiz icin sizde böyle sert cikmisiniz vea bana öyle gelmis.

Ben vea biz dedemi herzaman düsündük bu gecmisdede böyleydi fakat dedem almanyaya gelmeyi istemedi ve bizimde burda tüm isimizi düzenimizi bozup türkiyeye yerlesmemiz olmazdi. Kiralari düsünmek derken o kiralarin parasi zaten Babaannneme gelecekki benim o paralarda gözüm yok ama o paralari senelerce yabancilar yedi artik Babaannemin hakki diye düsünüyorum.

Evet onca zaman yediler Allah rizasi icin bakmadilar dedeme okadar para aldilar ve bakmadilar ona sadece yemegini evine koyup arkasindan kapiyi kilitlediler. Dogru bakmadilar ve onun icinde diyorum ve hep dedim benim biraz hakkim varsa ben haram ediyorum onlara.

Neyse benim zaten buraya yazmamim sebebi o avkat konularinda yardim istemem birseyleri bilmeden beni suclamaniz degil zaten yaram var kac aydir ama insanin bazen eli kolu bagli oluyor keske elimden farkli seyler gelseydi keske.

Bencilikle hic bir ilgisi yok keske böyle agir cikmadan önce karsinizda bir kac gün önce dedesini kaybetmis bir insan oldugunu düsünseydiniz.

Allah kimseyi caresiz birakmasin

8. 4 Eylül 2010
  9. aylin1980

aylin1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    nasil bakcaktik ne yapabilirdim?
    burda isimi gücümü birakip istanbulami yerlesseydim?
    parayi dert etmek dediginizde farkina variyorsaniz o parayi ben alip yiyim zaten kimse demiyor ama onlarin hakki degil bu para

10. 4 Eylül 2010
  11. mirayhale

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    konunuza gore yorum yapiyoruz burda fikrimizi belirtiyoruz alinganliga gerek yok sanirim.
    su cumlenizden sonra diyecek birsey bulamiyorum ama inanin dedeniz uzerinde o insanlarin sizden daha fazla hakki vardir. zaten aldiklari herseyi haram ettiniz parada gozunuz olsa ne olur olmasa ne olur

12. 4 Eylül 2010
  13. mirayhale

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada aciniz cok taze dedeniz daha 1 kac gun once vefat etmis allah rahmet eylesin ama bakiyorumda yasi cikmadan para pul derdine dusmussunuz

14. 4 Eylül 2010
  15. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213

kendinizi haklı görüyo olmanız gerçekten enterasan
    acınız ne kadar büyük burdan belli olmuyo pek
    derdinizden bahsetmişsiniz acınızdan değil..

16. 4 Eylül 2010
  17. aylin1980

aylin1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Acimdan bahsedip yardimmi isteseydim sizden? Herkes acisini yasiyor buraya zaten birseyler icin fikir almak icin yaziyor.

Derdimi anlatamiyorum sanirim ben onun parassini istemiyorum!! O parada gözüm yok dikkat ederseniz zaten ben Babaannemin hakki diyorum.

18. 4 Eylül 2010
  19. mirayhale

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    babannenizin hakkini savunuyorsunuzda bunu daha makul bir dille anlatabilirdiniz. yillarca dedeniz hizmet etmis insanlari asagilayarak verdiklerinizi arkalarindan haram ederek degil.uslubunuz yanlis.