İstanbulda yaşayan Anal fissürden şikayetçi olanlar ve ameliyat olanlar lütfen bakarm

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve sefamolsun tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

4 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sefamolsun
  1. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bende uzun süreden beri bu sorun var hep idare ettim erteledim.

Merak ettiğim ameliyat olurken başınıza neler geldi, doktorunuzdan memnun kaldınızmı, İstanbulda hangi hastanede ameliyat oldunuz doktorunuz bayanmıydı? :bbo:

Sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olucam şimdiden teşekkürler sağolun...fisfisfis

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  2. 4 Aralık 2008
  3. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Kimse yokmu yahu şeyinden ameliyat olan CADIARZU anüsünden... biri bişey desinCADIARZU

4. 5 Aralık 2008
  5. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sanada çok geçmiş olsun canım valla bende ne yapacağımı şaşırdım. Ama şuan feci durumdayım. Araştırıyorum hastane doktor Fatih bana uzak kalıyor baya.

İnternette araştırırken birşey buldum. Bu fissürü botoksla tedavi ediyolarmış. Duydunmu bilmiyorum. Onu araştırıyorum şimdi. Kim yapar nerde yapar. Botoks da oldukça başarılı oluyormuş. Onu denemeyi düşünüyorum.

6. 5 Aralık 2008
  7. gevher

gevher Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    herkese geçmiş olsun ...püsük arkadaşım bende de aynı dert var 8 senedir ıbs liyim ramazandan önce bi doktora gittim ilaçlı kolon filmi çektirdim. temiz çıktı fakat makat içinde ağrı ve rahatsızlık devam ediyor doktorum tenezzül edipte bunun ıbsden kaynaklandığını anlatmadı çok korkuyorum.bende 2 defa çok az bi kanama oldu oda sanırım kabızlıktan.sizde belirtiler nasıl..kanama sürekli mi mesela....
    ayrıca acı bişey yediğim zaman rahatsız oluyorum...cevp verirsen çok memnun olurum arkadaşım

8. 5 Aralık 2008
  9. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Botoksu da araştırdım sadece bir profesör yapıyor Türkiyede oda Ankara Gazi Üniversitesinden Bülent Bey. Başka yapan yok inanmıyorum yaa. Mecbur ameliyat artık bayramdan sonra :-(( mecbur.

10. 10 Aralık 2008
  11. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    anal fissürün oturma banyosu çok önemlidir arkadaşlar.. günde en az 2 kere sıcak suya en az 10 dk oturacaksınız.. bir de mümkün mertebe kabız olmamaya çalışın, lifli gıdalarla beslenin bol bol.. bir de dr.unuzun verdiği ilaçları kullanın mutlaka yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

12. 10 Aralık 2008
  13. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benimki kronik, ilaç dediğin bir krem veriyor birde dediğin oturma banyosu benim için geç artık bir yıldır çekiyorum belki daha fazla. Yinede teşekkürler a.s

14. 16 Aralık 2008
  15. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    püsük merhaba....
    bu dediklerin bendede var canım...bugün doktora gittim baktı ve dediki üstte çatlak var birkaç ilaç toz krem felan verdi bunları kullan on gün sonra yanıma gel arkadan aletlerlen girip içine bakalım dedi...su gibi bi ilaçta yazmış onuda gelirken getir dedi adıda B.T ENEME...sende çektirdinmi çok acıyormu canım...bilgilendirirsen sevinirim...:1no2:

16. 3 Şubat 2009
  17. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben ameliyatımı oldum.Olmak isteyenlere faydası olur diye başımdan geçenleri yazıyorum arkadaşlar ama inannın boşuna çekmişim keşke daha önce gitseydimde o kadar sıkıntı acı çekmeseydim.
    Sabahleyin hastaneye gittim hemen odaya yatışım yapıldı hemşireler lavman yaptı serum bağladılar ve sedyeyle ameliyathaneye aldılar orada bir 10 dakika bekledikten sonra (bu arada narkoz şekline kendim karar verdim spinalde olabilirdi ama ben özellikle kürtajda kullanılan narkozu tercih ettim uyanırkende çok rahat gaz derdin mide bulantın olmuyor.) narkozu verdiler zaten uyudum odamda uyandım.
    Ne ağrı ne sızı.Doğrusu ameliyat sonrasından çok çok korkmuştum ama inanın hiç ağrı sızı çekmedim şuan 6 gün oldu bugün doktorun verdiği ağrı kesiciyi dahi kullanmadım.Birgeceyi hastanede geçirip ertesi sabah taburcu oldum.Doktor antiseptik ilaç verdi oturma banyosuna dökmem için antibiyotik birde ağrı kesici.
    Şuan çok rahatım oturma banyosunu özellikle en az üç kez yapıyorum perşembe günü dr gidicem kontrole umarım son olur...

18. 27 Nisan 2010
  19. kankam

kankam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam bende istanbul avrupa yakasında oturuyorum nerde hangi hastanede ameliyat oldunuz bendede fistül var fakat samatyadaki doktor ameliyat olma kontrol kasını kesicez diyo gaz kaçırması olabilir bazen çok iyiyim fakat tuttuğu zaman ağrı kanama yanma oluyo iyileşene kadar canım çıkyo biiraz rahatladım derken sil baştan ameliyat sonrası ne kadar oturma banyosu yaptın hangi yöntemi kullandılar ilk bvc de zorlandınmı kanama oldumu iyileşme süresi ne kadarda oldu acil cevap verirsen sevinirim