Istanbullu Arkadaşlar Bi önerim Var!!1

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve Ardayasbu tarafından 8 Mart 2008 başlatılmıştır.

8 Mart 2008
    Konu Sahibi : Ardayasbu
  1. Ardayasbu

Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    66
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar hepimizin bir çok ve birbirinden güzel el emekleri var. bunları bi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. eğer sizler de benim gibi düşünüyorsanız bi fikrim var. birçok defa internetten satış yapmayı düşünmüş arkadaşlar olmuştu bizler de tabi. ama netten alışveriş yapmak çoğu insana cazip gelmiyor. özellikle de türk insanı bir şey alacağı zaman ellemek, denemek falan istiyor.

benim aklıma gelen şu. dükkan kiraları falan malum çok yüksek. ama mesela benim evimin yakınlarında 1200 ytl ye kiralık bi dükkan var. evet kira yüksek ama dükkan 2 katlı ve çok büyük bir dükkan. kendi el emeklerimizi stand tarzında bu dükkanı bölerek satarsak ve dükkan sahibiyle bu şekilde bi anlaşma yapabilirsek en az 10 tezgahın sığabileceği bir dükkan. bu bir örnek.özellikle semtleri birbirilerine yakın olan arkadaşlar böyle bir işe girişebilirler diye düşünüyorum. ben 4.levent- çeliktepede oturuyorum. bu düşünceme ortak olmak isteyen arkadaşlar olursa bir nevi kapalı el işleri pazarı yani daha ciddi bir şekilde daha uygun fiyata dükkan aramaya başlarım. el ilanlarıyla da reklamımızı yaparsak bu şekilde bir kazanç yoluna gidilebileceğini düşünüyorum. ilgilenen arkadaşların mesajlarını bekliyorum. :enbuyukkk:

2. 26 Mart 2009
  3. mine1967

mine1967 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    harka bir fikir canım çok güzel düşünmüşsün bende aynı şeyi düşünüyorum aslinda ama ben anadolu yakasında oturuyorum o yüzde sıkıntı olur benim için ama avrupa yakasında oturan hanımlar için büyük fırsat olabilir.şimdiden kolay gelsin

4. 26 Mart 2009
  5. ahsen76

ahsen76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bencede süper ama cnm bende anadoluyakasındayım fırsat olbilir bizde anadolu yakası olarak düşünebiliz aslında

6. 26 Mart 2009
  7. Cevrimhici

Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

Beğenildi:
    222
    Ödül Puanları:
    113
    ılgili yere taşındı.

8. 26 Mart 2009
  9. Ardayasbu

Beğenildi:
    66
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar benim için farketmez anadolu yakasında da gerçekleştirebiliriz

10. 26 Mart 2009
  11. selena

selena araştırmacı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    son durum nedir neye karar verdiniz bende varım eğer kabul ederseniz.

12. 26 Mart 2009
  13. Ardayasbu

Beğenildi:
    66
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar bu önerimizi satıyorum alıyorum bölümündeki arkadaşlara da duyuralım birilerine ulaşalım ki hep beraber kararlaştıralım ama lütfen kulak arkası etmeyelim çok başarılı olabiliriz

14. 27 Mart 2009
  15. Nukleer

Nukleer Minicik Kuzucuk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Anadolu yakasında olursa çok güzel olur. Bunu yapacak etrafımda çok kişi var. Kurs şeklinde öğrenmek isteyenlerede yardımcı olabiliriz. Örn; Ahşap boyama, Kurdele Nakışı, Örgü, ığne oyası.... böyle uzayıp gidebilir.

16. 27 Mart 2009
  17. nesrin1972

nesrin1972 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    süper bir fikir ben avrupa yakasında oturuyorum bende katılırım ama herkez tehgahının başında kendimi duracak bende kişiye özel otomatik nakış makınasında nakışlar yapıyorum

18. 28 Mart 2009
  19. Ardayasbu

Beğenildi:
    66
    Ödül Puanları:
    153
    liste oluşturalım arkadaşlar herkes yaptığı işi -satacağı ürünü ve oturduğu semti yazsın toparlayalım bi bakalım neler çıkacak elimize