iste fakirlik!!!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Emine tarafından 2 Şubat 2008 başlatılmıştır.

2 Şubat 2008
    Konu Sahibi : Emine
  1. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bizim bilmedigimiz, cekmedigimiz fakirliklerden ders verici olaylar......bunlari ben bir haber proograminda gördüm ve sizlerle paylasmak istedim..............halimize sükredelim.............

BURASI HAİTİ! İNSANLAR AÇLIKLA SAVAŞIYORLAR...
    FAKİRLİK ÇEKEN İNSANLAR KARINLARINI DOYURAMIYORLAR, EN ÇOK SEFALET ÇEKEN DE ÇOCUKLAR OLUYOR...[​IMG]
    BATI YARIMKÜRENİN EN FAKİR ÜLKESİ OLAN HAİTİ'DE AÇLIK SINIRINDA YAŞAYAN İNSANLARIN SON DÖNEMDE BAŞLICA BESİN KAYNAĞI 'ÇAMUR KURABİYELERİ'.
    KRONİK YETERSİZ BESLENME VE İSHALİN SON DERECE YAYGIN OLDUĞU ÜLKEDE, ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR VE HAMİLE KADINLARIN BAHSİ GEÇEN KURABİYELERİ YEMESİNİN BÜYÜK SAĞLIK RİSKLERİ TAŞIDIĞINI BELİRTEN HAİTİ SAĞLIK BAKANI GABRİEL THİMOTHEE, BAHSİ GEÇEN KURABİYELERİN YETERSİZ BESLENMEYİ DAHA DA ARTTIRDIĞINI VURGULADI.
    ASSOCİATED PRESS AJANSININ HABERİNE GÖRE, ÇAMUR, TUZ VE ÇEŞİTLİ SEBZELERİN KARIŞIMINDAN HAZIRLANARAK GÜNEŞTE KURUTULAN ÇAMUR KURABİYELERİNİN TANESİ 5 SENTTEN SATILIYOR.
    SON AÇIKLANAN İSTATİSTİKLERE GÖRE HAİTİ'DE HALKIN YÜZDE 76'SI, GÜNDE 2 DOLARLA GEÇİNİYOR[​IMG][​IMG][​IMG]

2. 2 Şubat 2008
  3. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    halımıze nekadar sukretset azdır

4. 3 Şubat 2008
  5. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Allah´im yardimcilari olsun insallah..
    Halimize ne kadar sükretsek azdir az.. !

6. 3 Şubat 2008
  7. EU3

EU3 Guest

biz önümüze gelen yemeği beğenmezken onlar çamur yiyor.kanım dondu ne diye bilirimki rabbim kimseyi açlıkla imtihan etmesin:çok üzgünüm:

8. 3 Şubat 2008
  9. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    allah kimseyi aclikla sinav etmesin yarabbim.bizler cok sansliyiz.halimize binlerce kez sükürler olsun.allahim yardimci olsun bu insanciklara

10. 3 Şubat 2008
  11. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    rabbim yardım etsin inşallah güç kuvvet versin çok zor böyle yaşamak ne kadar şükretsek azdısenağlama