işte kadınların çarpıldığı an...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yapra_k tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  27 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : yapra_k
 1. yapra_k

  yapra_k Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  233
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41

  Kur yaptığı kadının yanında başka bir kadının ilgisine karşılık vermesi yeterli.

  İskoçya Aberdeen Üniversitesi;nden bir grup psikolog tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre erkeklerin beğendikleri kadını etkilemek için ona çiçekler alıp pahalı akşam yemeklerine götürmesi gerekmiyor. Tek yapmaları gereken hoşlandıkları kadının yanında kendisine ilgi gösteren başka bir kadına göz kırpmak. Çünkü bir kadını rekabet kadar etkileyecek başka bir şey daha yok.

  Araştırmayı gerçekleştiren psikologlar Üniversitenin ;Yüz Araştırmaları Laboratuvarı;nda topladıkları 28 kadına rasgele birleştirilmiş ikili erkek fotoğrafları gösterdiler. Daha sonra bu erkeklerin yer aldığı bir video gösterisi sundular. Görüntülerde deneklere verilen fotoğraflarda yer alan bazı erkeklerin yanına gelen kadınların onlara gülümsediği, bazılarınınsa onlara ilgisiz kaldığı gözlendi.

  ilginçç...

  Psikologlar filmden sonra kadın deneklere fotoğraflarda gördükleri ve en beğendikleri erkekleri seçmeleri söylendi. Sonuç şaşırtıcıydı. Çünkü deneklerin büyük bir çoğunluğu filmde kadınların ilgi gösterdiği erkekleri seçmişti.

  Araştırmayı gerçekleştiren ekibin lideri Dr. Ben Jones konuyla ilgili şunları söyledi: ;Araştırmanın sonucuna göre bir kadının erkeğe gülümsemesi, en başta onu beğenmeyen bir kadının dikkatini çekiyor ve erkeği beğenmeye başlıyor;.delikafadulden
  alıntı....
   
  Son düzenleme: 27 Temmuz 2010