İsteklerim var (bir bebeğin dilinden durumumuz)

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve EU2 tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

  26 Ekim 2008
  Konu Sahibi : EU2
 1. EU2

  EU2 Guest

  İsteklerim var  Bugün komiklik yapacak halim yok, çünkü annemin yedirdiği sebze çorbasına fena halde asabım bozuk. Dertlerim var onları anlatacağım.  Çocuklarını döven kadınları istemiyorum bu dünyada.Bir de namussuz bakıcıları...Sapıkları da istemiyorum ve adı baba olan şiddet yanlısı amcaları...Başka yere gitsin onlar!  Sokakta kimseye yol vermeyeni,küfredeni istemiyorum,suratı gülmeyen o lanet insanları da istemiyorum. Hala halı yıkayan kadınları ve hava sıcakken bile kaloriferi yakan o her taraftalarına bir yerlerden esen garip insanları...Yaşayacağım dünyayı bozuyorlar.


  Kafama bomba yağdıranları, kürsülere çıkıp herkesi kandıranları istemiyorum.Hayatımı nasıl yaşayacağıma onlar karar versin istemiyorum.

  Ben daha umut doluyum.Hep merak içinde gözlerim ve hep kötü şeyleri görüyorum.  Kriz varmış mesela.Annemle babam hiç kaçırmadan haberleri seyrediyorlar. Annem bilgisayarda inen çıkan bir takım çizgilere bakıyor.Ben orada topumla oynuyorum, arada çığlık atıyorum bana baksınlar diye, bakıp gülüyorlar,gelip öpüyorlar ama....Ama onları meşgul eden kötü şeyler var bu dünyada.Hepimizin hayatından çalıyor.  Annem ağladı geçen gün.Birileri ölmüş...Bir adam ve üç çocuğu ve sonra askerler şehit olmuş.Yine ağladı.Kızdı bağırdı.Sonra bana sarıldı,oyun oynadı.

  Güzel bir hayat istiyorum.Kimsenin kimseyi öldürmediği bir hayat...Şu koca dünyanın kimlere neden yetmediğini anlamıyorum.  Annem geçen gün dedi ki;"Kendimi düşünmüyorum, ben nasılsa yaşadım bu yaşa dek ama ya çocuklar...Ne olacak onlara?" Babam hüzünlü baktı.

  Ben ağladım.  Ne olacak bize?

  Hepinize kızgınım!

  Gerçekleri görmediğiniz ve gerçekten bir şey yapmadığınız için.Gerçekten önlem almadığınız için, ben sizler gibi aşk hakkında saatlerce tartışacak,erkekleri kötüleyecek zamana sahip olmayan biri olarak büyüyeceğim belki...Belki hayatımda sevebileceğim kimse olmayacak,çünkü tek derdim belki de içecek su bulmak olacak...Ve hepsi sizin yüzünüzden olacak! Belki bir ülkem bile olmayacak.Bunun sebebi de siz olacaksınız. Belki bir milleytim bile olmayacak, kimbilir belki bu iyi olacak.

  Gerçekten kızgınım size,hepinize!